Elektro instalacija

Jel zna neko cemu sluzi ovaj zeleni provodnik?
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/t31.0-8/10443068_789449717741871_6866844934374463019_o.jpg
 
Ne bez pojacala jer je taj zvučnik pasivni. Zvučnike od kompjutera možeš. Jedina varijanta je mobilni telefon - auto plejer (aux ulaz) - zvučnik.
 
Čime bih mogao da zamenim ovo?



Odgovarala bi mi neka kutija koja je zatvorena jer je traktor bez kabine. Ima li neko ideju?
Ovaj razvodnik mi pravi probleme jer su kontakti oksidirali i otpadaju.
 
Uzmi nadžbuknu razvodnu kutiju pa unutar nje spoji rednom stezaljkom, ja dok radim nanovo instalaciju obično vlasniku predložim da povučem direktno od osigurača kabel za svaku stranu jer taj razvod stvara probleme posebno ako traktor služi za razbacivanje gnojiva onda ode vrlo brzo.
 
Lampe su bile na njoj, sa obicnim sijalicama pa se moj drugar elektricar potrudio da prepravi to na diode. Uvek mogu da dodam te bocne gabarite ali mi nije ni hitno ni bitno. :D
 
Čime bih mogao da zamenim ovo?

Odgovarala bi mi neka kutija koja je zatvorena jer je traktor bez kabine. Ima li neko ideju?
Ovaj razvodnik mi pravi probleme jer su kontakti oksidirali i otpadaju.

Probaj ovo da potrazis na Google Hella 8KV 002 132-001 ja sam to ugradio na svoj MF jer stari povezivac se bio malo pohabao
 
Treba mi preklopnik paljenja 12/24v BAP proizvodjac Zrak Sarajevo pre svega,moze i bosch ili hella.Potrebna su mi dva komada,jedan za ugradnju a jedan za rezervu.Ako neko mozda zna radnju gde ih ima ili ima nekog dobro opremljenog elektricara bio bih mu zahvalan ako bi mi prosledio kontakt.Ja ne mogu nigde da ih nadjem...
 
I TAM-ovi (dajčevi) 4500 i 5000 pa ako znaš za kakav vojni otpad tamo bi ih se moglo naći. A nova bi mogla koštati ko svetog Petra kajgana posebno Bosch ili Hella i pitanje da li bi se i moglo naći nove. Ja sam isto nedavno tražio ali nismo nigdje uspjeli naći novu.
 
Treba mi preklopnik paljenja 12/24v BAP proizvodjac Zrak Sarajevo pre svega,moze i bosch ili hella.Potrebna su mi dva komada,jedan za ugradnju a jedan za rezervu.Ako neko mozda zna radnju gde ih ima ili ima nekog dobro opremljenog elektricara bio bih mu zahvalan ako bi mi prosledio kontakt.Ja ne mogu nigde da ih nadjem...
potrazi ljude koji prodaju delove za ZETOR i URSUS,ovi veliki imaju taj sistem-ne verujem da je nesto skupa...za sta treba?
 
Slavijaauto u Pancevu bi trebalo da ima kvalitetan program.Zetorove nisu skupe ali nisu nikakve,jedino ako bi se nasla original Pal-ova sklopka.
 
Jedna mi treba za IMT 5210 jer ga nesto prepravljam i dogradjujem pa da vise ne bude na 24 v kakav je inace fabricki a druga da bude za rezervu jer se ista koristi na jos dva Belorusa.Pokusacu sutra da ih zovem pa cu videti sta ce reci,do sada sve negativno...
Te Poljske su sr..nje,kazu mi elektricari iz PIK-a da 10 puta upale,posle pocinju problemi.Meni BAP sarajevski radi na Belorusu 82.1vec 8 godina bez greske :osmeh:
 
Nazad
Vrh