Elektro instalacija

Ne kapiram gde je četvrti kontakt za proveru ispravnosti?
f164e861845d176996cdc37b5ffe230c.jpg
3057b20d7374070efc889ec072f8e266.jpg


Sent from my 5024D using Tapatalk
test reglera alternatora


Ispitivanje reglera alternatora

 
Нов реглер не ради, не гаси сијалицу. Пробао сам стари да отворим како бих заменио четкице, али је пластика крта и ломи се, не вреди поправљати га.
Скидам све и носим код електричара. Код њега се чека најмање 10 дана...

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Стеване, алтенатор није баш прост уређај, треба доста знања и искуства да се поправи. И дем да поправљам неки индијски алтенатор, издржао је 5 месеци.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Нов реглер не ради, не гаси сијалицу. Пробао сам стари да отворим како бих заменио четкице, али је пластика крта и ломи се, не вреди поправљати га.
Скидам све и носим код електричара. Код њега се чека најмање 10 дана...

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
Ne treba nikakva plastika da se otvara da se zamene cetkice


Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Пукла је кад сам покушао да скинем држач четкица. Нисам баш био стрпљив и не знам тачно како је требало да га скинем, превише силе, али пластика јесте била крта.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Нисам знао да се тако ваде, учинило ми се да морају да се извуку са горње стране.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Nema potrebe ništa da razlemljujete (Mislim konkretno na četkice)

brushholder9lo.jpg

Srdjane još jedno (tj dva) pitanje u vezi ovakvog testiranja.
Regler iz mog prethodnog posta može da se testira onako kako sam pitao tj stavljanjem + i - kontakta na jednu tj. drugu četkicu. Pertpstavljam da je polaritet bitan? Na koju četkicu ide + a na koju - ?
Drugo pitanje je u vezi sijalice. Da li ona mora da bude tačno odredjene snage tj. koliko weć W veče poziciona sijalica ili je moguće odraditi test i sa sijalicom nešto veće snage?
 
Нов реглер не ради, не гаси сијалицу. Пробао сам стари да отворим како бих заменио четкице, али је пластика крта и ломи се, не вреди поправљати га.
Скидам све и носим код електричара. Код њега се чека најмање 10 дана...

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
Nosi dole u ul. Cara Lazara kod Ivana da ti to namesti i ispita.Znas gde je ?
 
Пукла је кад сам покушао да скинем држач четкица. Нисам баш био стрпљив и не знам тачно како је требало да га скинем, превише силе, али пластика јесте била крта.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
Kada vadite četkice trebate da odlemite središnji deo ne da čupate (Kada odlemite četkica će sama da iskoči zbog opruge)
Regler5f9f5d4ce4820561.jpeg


Srdjane još jedno (tj dva) pitanje u vezi ovakvog testiranja.
Regler iz mog prethodnog posta može da se testira onako kako sam pitao tj stavljanjem + i - kontakta na jednu tj. drugu četkicu. Pertpstavljam da je polaritet bitan? Na koju četkicu ide + a na koju - ?
Drugo pitanje je u vezi sijalice. Da li ona mora da bude tačno odredjene snage tj. koliko weć W veče poziciona sijalica ili je moguće odraditi test i sa sijalicom nešto veće snage?
1. Da upravo tako
1aa7866a4a9764786.jpeg
23423c4c6fbb8c184.jpeg

31385a7a65ec83a2c.jpeg

43a995e9ece224864.jpeg

58c49db6f293dfbd9.jpeg

2. Nema veze koju god imate sijalicu (Bilo koje snage to je samo indikacija) >Radi i na LED diodu nema veze
 
Bio je alternator kod majstora, radi sada. Poravnali su klizne prstenove i promenili oba ležaja, ostalo je bilo dobro, uključujući i regler. Ne znam zašto nije punio kad sam ga ja bio povezao, verovatno zbog nedovoljnog naleganja četkica na klizne prstenove.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Kakvog ste misljenja o digitalnim led termometrima na 12v, ima ih gomila na kp, cene od 500 pa navise,razmisljam da postavim u sve masine?
 
Ја сам правио на мој стари трактор има већ 15 година, веома прецизан, у 1/10 степена. Тад није био јефтин и то од делова које сам морао да састављам и лемим.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Шта је песник хтео да каже , треба ми пола дана да ово размрсим, седам жица на елтернатору!?
407fe1c7e87ea3b5d0657a2704a91b6c.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 


Drugari , da li ima neko pravilo u vezi zabica na zvucniku, uza , sira, koja bi trebala da je plus, a koja minus?
 
Što se tiče konkretnog, ne znam. Ali znam da je apsolutno svejedno ukoliko na oba zvučnika povežeš identično.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh