Elektro instalacija

možeš i da tu upoterebis kutiju za osigurače,samo mesto osigurača stavis licne
od žice i malo zategnes,po meni je bolje nego luster kleme
ima vise mes ta,lepo namestis poklopac nesmeta ni voda ni prljavtina,i možes daih učvrstiš
 
ja sam za letovanje,spojiti zice za levi i desni blatobran pre toga navuci termobuzir pa zaletovati i vratiti termo buzir i to je naj bolje resenje ako ti elektricar zna sta je termo buzir,a letovanjem dobijas kontakt 100% a termobuzirom zastitu od vode i prljavstine 100%,luster kleme brzo rdjaju i hoce da se zica otkine jer saraf koji steze zicu pola licni u startu presece,jedino letovanje krajeva kabla,al za mene je luster klema ::lose::,ima jos boljih resenje al dodji do mene kuci da ti pokazem
 
a sta ima da rastavlja,a zato sam mu rekao za bolje resenje nek dodje do mene ako skida blatobrane svaki dan pa da mu pokazem
Post je spojen: [time]1266266791[/time]
_________________________________________________
na PP
 
Aj videcu u subotu da dodjem do tebe,sve zavisi kako ce zurka proci :D
Ja sam za kvalitetnije pa da duze traje,a majstor ko majstor samo da uradi sto pre. :udri:
 
North ARMY je napisao(la):
Jbg ako cemo tako ima ko je kod mene u selu lozio manju vatru pod masinom,sve pametni ljudi al sta ces kad iskrsne prilika da idu u sumu krasti samo malo potpale vatru i u akciju. ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1266197158[/time]
_________________________________________________
Nego da se vratim na temu.
Treba da radim struju na traktoru i stali smo kod zadnjeg mosta tj razvoda za zadnje blatobrane.Sad ima jedna kutija u koju je dovedena struja sa table i iz nje se razvodi na blatobrane,kutija je jako lose zamisljena jer se u nju bodu dzekovi i nema nikakve zastite,pa jako lako ulazi prljavstina,voda...majstor hoce da poveze direktno zicu na zicu,ali ja necu da cujem za to,sta predlazete??

Uzmi kutiju koja se koristi za insatalaciju od 220V , kvadratna kutija koja se šrafi na zid . Ona ima poklopac sa 4 šrafa i gumenim diftungom . A unutra kako mityoo kaže luster klemne ili možeš i žabice ali da su dobrog kvaliteta inače izgoru . :cao:

2e58qhy.jpg
 
a kako nju da pricvrstim na trube-rukavce??
A za termo buzire i nema bas mesta samo od kurije do blatobrana dalje se kabal provlaci kroz cevi na blatobranu.
 
druze termo buzir je stvar koja se navuce na kabli pa se zaletuje pa saceka da se lem sekund oladi onda buzir vratis na lem dve zice uzmes upaljac i ugrejes buzir a on se skupi i stopi sa lemom i zicom tako da dobijas zastitu koliko je i izolacija same zice,a obican buzir je nesto drugo kroz cega gurnes vise zica da budu zasticene
 
vrhove zica fino kalajisi da primi potpuno stavi u luster kleme zategni srafcigerom primjereno i nema glava da te boli :D

ja sam do prije par godina radio autoelektriku uvjek sam tako radio i jos te moje instalacije funkcionisu ::namigivanje::
 
Slazem se sa kutijom ali ipak nemoj gole zice stezati licnasti je to provodnik kao sto neko rece pola presjeces stezajuci a kad je kalaj na vrhu nema sanse
 
Reci cu majstoru da ih prvo kalajise pa onda da stavlja u luster pa onda u kutiju,jbg hteo je da pozavrce direkt pa samo izoluje,al nece da moze :D
 
Jos bolje drzi kad stavis papucicu na zicu pa odseces pola i stavis u luster klemnu
 
Ovo što Kiki predlaže je definitivno najbolja verzija.
Imam tako razvedenu instalaciju na kombajnu i prskalici.
I nikad problema.
 
evo ti fotka ako te zanima da bude kulturno i kako treba i ako skidas blatobrane svaki dan jos bolje resenje i naravno ako ti majstor zna uraditi i ako ima CIME,
pitanje1,kako to nabaviti,odes kod zike na otpad i na krsevima od jugica i Z101 imas koliko oces toga,ovo je od 8 zica a imas i od 10,nalazi se kod volana od rucki ablendera,secke i odseci to lepo uzmi par muskih i zenskih stopica i napravio si profesionalnu stvar,ako zapne zovi me da ti to odradim,imam cime i povezemo to lepo
21dfj9k.jpg
 
prednost je sto se brzo raskaci i sastavi,onda sto nemozes da obodes kako ti oces nego kako ide a to je u tvom slucaju bitno jer ces nesto da skenjas a onako kad rastavis opat moras zvati majstora da ti pospaja par zica jer vidim neznas kad ti se razlete one klemice,a po meni je ovo mnogo kulturnije a ti izaberi,treba ti par stopica muskih produzenih i zenskih sa kukicom dole i alat ili klesta koja ce da spoje kabli sa stopicom,nedaj da ti radi amaterski sa klastima jer ce ti se sve rastaviti,imam ta profi klesta
 
Nazad
Vrh