Elektro instalacija

Nisu sve opcije, mi smo 2005 kupili novog Stojadina, 'vaka su nam dugmad bila. Pa posle neka pricaju zli jezici da nije bilo inovacija:
2008%20Zastava%20Skala%2055%20-13=mx=.jpg
 
A jeste bio najgori potez moje porodice u zadnjih pola veka. Zaokruzio bregastu posle 15-20k km, pragovi patos i polumeseci radjeni posle 5-6 godina. Sitna ulaganja na nedeljnom nivou. Izivnite za off.
 
Разуме ли се неко у електрику/белу технику. Спојио сам компресор замрзивача по шеми скинутој са интернета, можда није као што фабрика налаже, али то је општа шема и прорадило је. Ставио сам кондензатор од 20 mf и спојио по овој шеми доле. Проблем је што компресор ради око 1 минута и онд се угаси, с тим и што ми на издувној цевчици по мало капље уље. Шта би могло бити проблем.

rhgdM1f.jpg
 
Imas li startni relej na kompresoru? Moze se desiti da je kompresor neispravan i cim se malo zagreje bimetal izbaci. Najbolje odnesi kod nekog servisera bele tehnike da ga proveri :ppozdrav:
 
Имам, али сам га избацио. Овако изгледа.

relej-startni-103no016-danfoss-1373-700x700-product_popup.JPG


- - - - - - - - - -

Заменио сам жице (старт-ран) и сад ради дуго не прекида:osmeh: чини ми се да би могло непрекидно, мада не сме чуо сам. Уља на издувној има али далеко мање него што је било. Изгледа ово што сам направио је добро у односу како је било.
 
Preporucio bi ti da ubacis taj relej. Nije skup a mozes ga naci i na otpadu. Pase od vecine Danfos kompresora (ima ga i u crnoj boji, a i tvoj kompresor je Danfos). Ulja je bilo jer je verovatno motor prevrtan pa ga je digao malo gore. Pod opterecenjem nece bacati ulje. Nije nista strasno. Pazi samo kad pumpas daa ne prepumpas. Gruva do 30 bara :haha:
 
Ма имам релеј избацио сам га, а ако га убацим нећу знати како онда да спојим жице.:osmeh: Ето ако неко зна нека ми објасни или нацрта са релејом. Не знам чему релеј ако ми и овако ради без њега. Једино чуо сам да је препоручљиво 80 микрофарада кондензатор а мој је 40 мф.

- - - - - - - - - -

Ради као докса... сад дувао бицикло на 8,5 бара. Одушевљен сам.::svaka cast:: Направљен и носач.

SDuzodB.jpg
 
Evo sema povezivanja kliksona za kompresor frizidera. Moram ti jos napomenuti da moras paziti na nivo ulja u kompresoru. On pri radu gura deo ulja u potisni vod pa treba pripaziti.
2b2305380d309d85084d9173e6402ab7.jpg


Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Како да пазим на ниво уља кад је кућиште тотално затворено варом ( такорећи херметички затворен) или сам нешто пропустио.
 
Kompresor se otvori. Tj isece se po polovini gde je varen ili upresovan. I onda gornji deo sluzi kao poklopac.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Mi takav kompresorcic koristimo nekoliko godina. Ne znam da li je koji put ulje dosuto. U njega staje 400-500ml ulja i ako bas hoces iscedi iz neispravnog (na neku od povratnih cevi) i na isti nacin povremeno dolij ulje :ppozdrav:
 
Нисам знао да сме да се отвори, мислио сам да ће у том случају шта да се поремети, рекох фабрика затворила и не дирај. Има ли каква ознака унутра мин и макс. за уље?

- - - - - - - - - -

Томо, и да зариба није нека штета јер компресорчић се набави за тричавих 500 динара а може како ти кажеш да траје неколико година. У Новој Пазови у Метал-Флексу прошле године купио компресор за дување ауто гума, нахвалише ми га као маде ин џермани, дадох око 3 хиљаде динара и макс колико је могло а дува цца 1 бар.. пази кад нисам могао да надувам бицикло како ваља. Дакле за аматерску и повремену употребу није лош.
 
Ja sam davnih godina, svojim prijateljima dosta tih frigokompresora 'razvario' i prepravio da usisava vazduh spolja. I dan danas koristim dva takva kompresora u radionici za sve sto treba izduvati, naduvati gume, sitno farbanje.
Koristim i bocu koja je atestirana do 25 bara.
Kod mene je pritisak do 15 bara, i tako u stvari imam dvostruku kolicinu vazduha u odnosu kada bi bilo 7-8 bara.
Dosta je bitno da se izmesti usis iz kucista kompresora, jer uljne pare koje kompresor gura nisu dobre za gume koje se njim duvaju, a plus i trosi ulje i na kraju moze ostati bez njega.
Sto se tice prikljucenja, obicno je levi gornji kontakt radni, a desni gornji kontakt pomocni startni namotaj. Donji srednji je zajednicki.
Ja sam start tih kompresora radio sa bravama od juga, keca, fice. Kad das kontakt on posalje struju na radnji namotaj, i onda zaanlasujes na pomocni. Kada pokrenes(za oko sekundu), pustis anlasovanje i motor radi. Kada hoces da iskljucis, prekines kontakt kao na autu kada gasis. Prosto a jeftino..
 
Nazad
Vrh