Dunja

i kod mene trenutno sta je osusila posle cvetanja to tako stoji i ne siri se za sada kao sto je bio slucaj prosle godine da su se grane susile skoro do septembra. Kod tebe Zoki?
 
Hm.. kod mene je pojačala u zadnjih dvadesetak dana a do tada sam bio zadovoljan. Mada danas sam bio sa drugarom u voćnjaku on mi kaže da sada bolje izgleda nego prošle godine. Ja sam valda subjektivan pa ne vidim.
 
i kod mene još uvek stoji..ne širi se dalje...šta predlažete da li da tretiram sa nekim fungicidom čisto preventive...poslednje bio akord i slavol pre 5 nedelja.
ne bih ja tu hemiju previše...tek sam u drugoj godini imam nešto malo plodova dunjica oko 50 tak komada rastu polako....
trenutno se mlatim sa travom, i reših da kosim....
 
Možda treba malo i prirodu pustiti da radi svoje. Mada opet,bakar ne bi škodio.
Evo jedan primer: Pojavilo se neko oboljenje na listu pre mesec-dva i namerno nisam ništa dirao posle nekog vremena se sve samo regenerisalo. Da li sam u pravu ili nisam, ne znam!?
 
Poslednja izmena:
A kod mene u jednom delu vocnjaka vise osusenih grana a u drugom skoro pa sve cisto,jedna do dve grancice suve a ima dosta i ne taknutih stabala...za sada naravno.
 
Imam komšiju sa oko 60 košnica na 300m i koliko je to dobro toliko je i loše jer one prilično prenose. A korov što bi Ameri rekli woow baš napada.
 
Danas bio "u dunjama" malo secko suve grane... i tako razmišljam... ervinija ulazi preko cveta... suše se grane koje uopšte nisu cvetale... znači cela ta grana pa još više je zaražena a mi sečemo "i zdravog dela" a ustvari i to je zaraženo samo se još tu nije pokazala...
 
Tako je. Ona kad udje, cirkuliše kroz"Krvotok" i samo je pitanje kada će neki deo stabla da počne da se suši, bilo zbog stresa, pada imuniteta ili nešto treće. Zato i kažu da kada se jednom pojavi ona je stalno tu.
 
166hkyp.jpg


- - - - - - - - - -

21obpxs.jpg


- - - - - - - - - -

9qbh41.jpg


- - - - - - - - - -

Danas se malo radilo... Sta mislite?

- - - - - - - - - -

Kad treba da se skidaju kanapi, sledeceg proleca?
 
Iz mog iskustva kanapi su dovoljno da stoje dve tri nedelje, sigurno nemaju sta da traze tu preko zime kad je biljka u mirovanju.
Probas da skines koji za 15-20 dana pa ces videti da li su grane ostale u tom polozaju
 
sta mislite da se sad prska fostonikom i bakterijama,ja planiram da to uradim za nekih 2-3 dana,gledao sam neki prilog kazu da pomaze pa ajd da pokusam,valjda ce malo da je zaustavi?:sta:
 
Mislim da u uputstvu fostonika pise dva puta maksimum u toku vegetacije i to u cvetanju oba puta...e sad zastitar mi rece da to nema veze slobodno moze i sad.Isto tako tamo lepo pise ne mesati sa sredstvima za folijarnu prihranu,on mi pa opet kaze moze da se mesa ne smeta nista.kome verovati? Inace i kod mene je opet pocela po koja grana da se susi a stalo je bilo posle cvetanja.
 
Ma sušenje... opet kao prošle jeseni iznenadno sušenje celih stabala. Neki kažu da je to pseudomonas. Ploda ima ali počeo nešto da truli. Dunja neverovatno kilava.
 
Nazad
Vrh