Djubrenje u malinjaku

Da li je neko koristio preparat AEGIS od Hoya VS? Koja je cena, koliko ide pa Ha ili po ar-u, kako god hocete?

Ja sam prosle godine probao TIFI na 10 ar-i, cena je 3000,00 din za pakovanje 250grama. Ono sto sam brao na tih 10 ar-i je fantazija, odusevljen sam bio, nisam mogao da verujem da sam u mom malinjaku...
ali da sacekam jos ovu godinu, da sa sigurnoscu potvrdim da je TIFI razlog toga, i da nije samo plod slucajnosti.
 
koji peletirani je dobar za malinu
?mislim koja vrsta,ajde frigy pomogni mi oko toga,i hvala ti puno za ideju>
svaka informacija oko peletiranog stajnjaka mi je veeeelika pomoc>
frigy,koliko ide u metar duznih tog peletiranog?

Možeš uzeti Italpollinu (4N-4P2O5-4K2O) ide od 750-1500kg/ha zavisno od zemljjišta a cena je oko 58din/kg
 
Da li je neko koristio preparat AEGIS od Hoya VS? Koja je cena, koliko ide pa Ha ili po ar-u, kako god hocete?

Ja sam prosle godine probao TIFI na 10 ar-i, cena je 3000,00 din za pakovanje 250grama. Ono sto sam brao na tih 10 ar-i je fantazija, odusevljen sam bio, nisam mogao da verujem da sam u mom malinjaku...
ali da sacekam jos ovu godinu, da sa sigurnoscu potvrdim da je TIFI razlog toga, i da nije samo plod slucajnosti.

Ja sam koristio TIFI prošle godine u maju na mestima gde je došlo do sušenja pojedinih lastara. S obzirom da mi je prva berba ove godine tek očekujem da procenim efekte.

Čitajući iskustva različitih članova foruma koji su koristili Italpolinina, Yarina, Haifa-ina, Eurofertil-ova đubriva iskustva su različita? Da li neko ima neku preporuku a da je nije već pomenuo?
 
Stigla mi je analiza zemljista, wilamet, druga godina, prva berba ove godine bi bila, pa ako moze neko da prokomentarise.
Iz poljo.savetodavne sluzbe su mi rekli da nista ne bih trebao da bacam od djubriva narednih godinu dana.
Ja bih ipak voleo da cujem i savet iskusnijih.
b40e74a8cffe8c44a0def6ae3cdd7a9f.jpg


Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
au komso svaka cast za humus analizu kao da si radio nekog supstrata a ne zemljista...moje misljenje da ne treba da djubris vec samo kad budes koristio azopt da uzmes kiselije neko da malo spustis pH,ja cu ici sa amonijum sulfat,imas cini mi se u Dramilu na pijaci dole.
 
Hvala @vockica, mozes mi reci nesto o tom amonijum sulfatu, kako se primenjuje, koji odnos i sl.

Mozes i na pp
Pozdrav

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Ja koliko znam je da tifi nije djubrivo, vec bakterije koje se unose u zemljiste koje se vezu za koren, pre njega treba da ide dioxy activ supra agro.
 
Posto su u TIFI-ju bakterije koliko vremena treba da prodje od tretiranja sa dioxy activ pre tretiranja sa TIFI, posto dioxy activ ubija valjda sve bakterije i dobre i lose?
 
Ja koliko znam je da tifi nije djubrivo, vec bakterije koje se unose u zemljiste koje se vezu za koren, pre njega treba da ide dioxy activ supra agro.

Ne mora Dioxy Activ Supra... to samo u slucaju da ima bolesti na malini, tj nekih bakterija i crvica na korenu. Onda se prvo zalije sa dioxy*(1L na 300L vode) pa onda tifi(250 grama na 10 ar-i sa sto vise vode). I da, Tifi sadrzi bakterije koje naseljavaju zonu korenovog sistema, ubijaju lose bakterija i podpomazu koren da usvoji sto vise hraniva.
 
Ajmo misljenje,ima li ovde roda:parcela 1ha planirana sadnja prolece 2017. Stigla je i preporuka posto je zemljiste kiselo,za krec u kolicini Cacos (t/ha) 700 kglha

PH CaCO3 humus Ukupno N % AL-P2Os AL-K2O
3,54 4,73 0,00 2,65 o,rg7 10,6 L7,7
3,70 4,93 0,00 0,94 0,099 3,0 10,5
 
NE moze da se rqazume analiza aj napisi odvojeno npr pH je 3.. i slicno,i koji je pH u KCl ili H20????
 
Pa dobio si preporuke, moze samo da se doda da prihrane ne vrsis kanom vec koristi an ili ureu, sve ostalo ti pise.
 
Na kakvo pojašnjavanje misliš?
Rezultate da tumačiš trebalo bi ti dosta znanja o svakom elementu analize, to se stiče čitanjem knjiga i tekstova širom interneta.
Što se tiče preporuka, Živanov i Vasin koji su se potpisali tamo dole su sasvim dobri stručnjaci. Kalcijum folijarno kada bude za to vreme. Stajnjak naravno, koliko god da daješ neće biti puno.
 
Na pojasnjenje koju formulaciju djubriva NPK bi bilo nabolje da primenjujem?
Ne razumem bas ovo 30-50-60 kg aktivne materije.


Sent from my SM-J510GN using Tapatalk
 
Prosto ti je, ako je formulacija npr 6 12 24 to znaci da u dzaku od 25 kg ima 6%N 12%P i 24%K ili ti u 100kg djubriva ima 6kgN 12kgP i 24kgK, sad lakse?
 
Nazad
Vrh