Djubrenje u malinjaku

drage kolege,
i pore svih nevolja necu odustajati od gajenja maline,i zato imam neka pitanja:
imam neko staro seno odavno pokoseno,koje je pocelo da truli,pa se pitam dali valja da ga bacim u redove oko malina?
ako valja kada to uciniti?sada ili na jesen ili mozda na prolece?
uopste,kakva su vasa saznanja oko ovoga sto sam gore pitao.
hvala unapred.
 
juce sam bacio Kan u malinjak,proizvodjaca Linc Austrija,na dzaku pise lincer 27% kan.da li neko zna kakvo je to djubrivo,i kako se pokazao,jer bih ga koristio opet ove godine ako je dobro za malinu.
prodavac kaze da ga dosta korite za zasade ajbuka i drugoh vocaka,i ja kupih.
moze li za malinu?
Kad vec bacas KAN,baci Madjarski.
 
hvala puno.

- - - - - - - - - -

drage kolege,
i pore svih nevolja necu odustajati od gajenja maline,i zato imam neka pitanja:
imam neko staro seno odavno pokoseno,koje je pocelo da truli,pa se pitam dali valja da ga bacim u redove oko malina?
ako valja kada to uciniti?sada ili na jesen ili mozda na prolece?
uopste,kakva su vasa saznanja oko ovoga sto sam gore pitao.
hvala unapred.


da ne steti nesto malini?
nikada to nisam radio,pa da vidim sta ko ima da me posavetuje,da nesto ne pogresim.
 
Pitanje za malinare.
Ja sam u februaru za malinu polanu u prvoj godini bacio kan 50 grama po duznom metru. Koliku kolicinu sam trebao da bacim i koliku kolicinu treba da bacim u drugoj godini?
Takodje me zanima koliko je teska jedna sa stajnjakom napunjena traktorska kola i koliko stajnjaka treba da bacim u redove malina i da li treba posle da zatrpam motikom taj stajnjak tj. kako treba da nadjubrim u jesen sa stajnjakom?
 
Ljudi zna li neko koja je cena po kg sledecih djubriva:

01. Elixir zorka 7-20-30
02. Elixir zorka amosulfan
03. Elixir zorka nutriveg
 
Ja sam bacao ručno Jaru Nitra Bor pred cvetanje, početkom maja, 60 gr po dužnom / kvadratnom metru. Početkom juna sam bacao Jaru Unika Kali 30 gr po dužnom / kvadratnom metru.
 
Juce sam ,radi probe,napravio osoku od golubljeg djubreta,u metalnim buradima i rucno zalio maline,nekih 200 duznih metara. Je l neko ima iskustva,zanima me kada bih opet smeo ponoviti?
 
Naravno da nije baca se pocetkom a najdalje do sredine cvetanja. Vidi samo koju ces dozu. Odlicno djubrivo ludi malina. Mada i cena je paprena, a tek ovaj yara unika kali usi spadaju.
 
Kolege malinari ...
Malina zasađena u martu ove godine i odrasla u proseku oko 40-ak cm. Pre četiri dana razbacan Kan oko okopanih sadnica (zemlja propustljiva), posle toga dva dana padala kiša.
Juče nisam bio u malinjaku a danas imam šta da vidim, na dosta lastara list je dobio šarenu braon boju, a na nekima čak počinje i da se uvija. Očito i jasno mi je da je u pitanju bila prevelika količina Kana-a, ali bih vas pitao koliko su velike posledice ove situacije (sušenje) i da li se šta sada može učiniti .?
Na površini nema tragova, znači istopio se i ušao u zonu korena. Da li bi pomoglo češće zalivanje kako bi se eventualno što više isprao, ili eventualno neko drugo rešenje .?
Situacija jako dramatična i svaki savet bi dobro došao.
Unapred hvala.
 
Poslednja izmena:
Koliko blizu si bacao kan? Ja sam bacao u dva navrata ali na nekih 20-ak cm od sadnica, nisam imao posledice sprža

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Sinoć kad sam video situaciju odmah sam prešao sa aminokiselinama i dobro zalio. Zalivanje ću ponoviti večeras a za aminiokiseline nisam siguran posle kojeg perioda bih smeo ponovo. Iskreno, nisam siguran ni da li sa ovim zalivanjem radim ispravnu stvar. Doduše, zemlja je ocedita, nagib 15-ak % pa se voda ne zadržava.
 
Nazad
Vrh