Dezinfekcija kunicarnika

Obavezno....premazes krecom ili cim vec oces.... :))
 
A sta mu hvali ..zasta hlor sluzi ?? osim za to ..i plus nije skup ...a odlican je ,malo se osjeca dok se ne osusi i dok ne obavi proces to je oko sat dva i posle toga sve dezinfikovano potpuno,mislim da je bolje nego da bacate pare na neke preparate ....ja sam inace htjeo da kupujem svakakva cuda ali covjek iz poljo apoteke mi kaze uzmi to i ne brini ...i ja poslusah covjeka i zadovoljan sam skroz evo vec god dana koristim samo hlor ..samo pazite vrlo malo je dovoljno da se stavi ,ja stavljam jednu, dvije kasicicu kao od espreso kafe ona malecka na cijelu bocu vode ,i isprskas kolko ti treba i to je to
Sa hlorom se sve brzo odradi i dosta je efikasno,::svaka cast::
 
Jesenas kad sam radio dezinfekciju kunicarnika (drveni kavez) okrecio sam i posle kad se osusilo poprsko sa tecnim etiolom.
 
Jesenas kad sam radio dezinfekciju kunicarnika (drveni kavez) okrecio sam i posle kad se osusilo poprsko sa tecnim etiolom.
Ja kada dezinfikujem golubarnike (jednom godisnje),ispraznim kavez,ocistim detaljno,onda uzmem prskalicu i isprskam tecnim etiolom.Zatim uzmem grumen zivog kreca,kod nas je dostupno da se kupi na kilo,istucam ga u prah i razbacam po celom kavezu da sedigne bugija (prasina).Krec kako se hvata za mokre zidove pocinje da cvrci i da se gasi tako da unistava sve zivo u svojoj blizini.Onda suvom cetkom za krecenje razmazem krec po zidovima i ostavim da se osusi.Kada je sve suvo onda razmutim u kantu krec i procedim ga kroz zensku carapu pa lepo prekrecim (u tankom sloju) ceo kavez jos jednom .
 
Au kolega,ja o tome uopste nisam razmisljao....golubovi ne grickaju kavez ali kunici.....Dobro si to rekao...ipak samo zivi krec.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh