Dezinfekcija kunicarnika

Svojevremeno kada sam se bavio samo kunicarstvom,posle svake isporuke tovljenika radio sam dezinfekciju objekta.
Koristio sam kao dezificijens rastvor formalina.Potrebno je zastitno odelo,maska i atomizer.
 
Svojevremeno kada sam se bavio samo kunicarstvom,posle svake isporuke tovljenika radio sam dezinfekciju objekta.
Koristio sam kao dezificijens rastvor formalina.Potrebno je zastitno odelo,maska i atomizer.
Jel kunice drzis u zatvorenom prostoru i ima i grejanje ili samo koliko oni ugreju prostoriju.
 
Cime je najbolje dezinfikovati drvene kaveze koristio sam Oxicid S?
Eventualno krecom.
 
Nista ona cu da prekrecim pa onda Oxcid S.
Inace sam Oxicid S dobro natapao trebao bi da je navodno dobar ima hvale za njega i nije skup.
 
A sta mu hvali ..zasta hlor sluzi ?? osim za to ..i plus nije skup ...a odlican je ,malo se osjeca dok se ne osusi i dok ne obavi proces to je oko sat dva i posle toga sve dezinfikovano potpuno,mislim da je bolje nego da bacate pare na neke preparate ....ja sam inace htjeo da kupujem svakakva cuda ali covjek iz poljo apoteke mi kaze uzmi to i ne brini ...i ja poslusah covjeka i zadovoljan sam skroz evo vec god dana koristim samo hlor ..samo pazite vrlo malo je dovoljno da se stavi ,ja stavljam jednu, dvije kasicicu kao od espreso kafe ona malecka na cijelu bocu vode ,i isprskas kolko ti treba i to je to
 
A sta mu hvali ..zasta hlor sluzi ?? osim za to ..i plus nije skup ...a odlican je ,malo se osjeca dok se ne osusi i dok ne obavi proces to je oko sat dva i posle toga sve dezinfikovano potpuno,mislim da je bolje nego da bacate pare na neke preparate ....ja sam inace htjeo da kupujem svakakva cuda ali covjek iz poljo apoteke mi kaze uzmi to i ne brini ...i ja poslusah covjeka i zadovoljan sam skroz evo vec god dana koristim samo hlor ..samo pazite vrlo malo je dovoljno da se stavi ,ja stavljam jednu, dvije kasicicu kao od espreso kafe ona malecka na cijelu bocu vode ,i isprskas kolko ti treba i to je to
Prelazim na hlor, samo me zanima kada vršim dezinfekciju jednog kaveza dali moram da ostale kuniće u drugim kavezima da iznosim iz prostorije u kojoj su ili im nesmeta da ostanu.Pozdrav
 
Nemoras a mozes kunica vratiti posle pola sata u kavez , brzo isparava samo nemoj da pretjeras sa hlorom 2,3 zrnca na 1 l vode u prskalicu
 
Svojevremeno sam, sedmicno ,plinskim brenerom opaljivao kaveze.(u priplodu).Na taj nacin sam uklanjao otpalu dlaku a ujedno i dezinfekcija.Zenke su bile naviknute pa se nisu plasile brenera i nisam ih vadio van vec sam spaljivao jednu pa drugu stranu a nju pomerim kontra.
 
Nazad
Vrh