DEUTZ

POzdrav svima saljem vam lik da vidite u oranju srem agrotorn 150 ks [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KwvUfAcLcb0[/youtube]
Vidim razne diskusije nije mi jasno sa fendom to su menjaci zf,kao i na Deutz fahru mislim isti proizvodjac aneki modeli imaju i menjace iste mislim neko je pisao ne uzimaju ljudi dajca nego fenda kao bolji su a neznaju npr imer to za celokupnu transmisiju a iJD neki modeli koje sam gledao na vasaru u rumi imaju prednje vuce ZF, dok neki CASE ima celokupnu transmisiju ZF kao LINDER koji ima celokupnu transmisijuZF i STJERI I jos neki.Ljudi AGROTRON je masina i sto se tice rada i udobnosti ,to je svaba pravio od pocetka do kraja u nemackoj ZF transmisija Bosh elektornika DEUTZ motor vodeno hladjenje jel to neko moze da kaze da nevalja, :D Jedini i najveci PROBLEM nas u srbiji sto uvoznici klepaju sa cenama U globalu sve TRKTORE tj masine poljoprivredne, pogledajte malo preko neta o o tome po evropi a Isto tako klepaju i sa rezervnim delovima tj cenama rezervnih delova,Jos jedno pitanj svima Jel ima taj uvoznik obezbedjen servis kao i u ostalim zemljama i magacin rezervnih delova ,tesko :nono: :nono: pozdrav svima :ppozdrav:
 
Deutz je neko vrijeme koristi druge menjače...mislim da je neki talijanski menjač bio u pitanju..oni stari primjer DX serija iz 82-86 god su koristi ZF menjače..onda mislim serija dx 6.10 koji su imali takve oznake,pa agrostar,agroxtra koristili te talijanske menjače i na kraju novi opet su poceli zf menjače koristit..
 
Aha..tako znači..znam da su svašta mudrijali..znam da su pocetku imali ZF menjače pa na kraju neki divlji i sad opet ZF...nisam znao da su od 93 počeli koristi..ja mislio kasnije.. :ppozdrav:
 
Počeli ste polako brkat traktore :sta:
DEUTZ NIKAD NIJE I NEČE BIT DEUTZ-FAHR...
To su traktori 100:1...
Talijanski menjači se se koristili prije i u manje traktore...Ovi noviji imaju ZF mjenjače..
I hidraulika mislim da nije bosch...
 
to su isti traktori..Potpuno isti i nema tu priče...Fahr je dio kooperacije ili udruge koji su pravili strojeve i tako..imas i FAHR kombajn..kasnije je to Deutz-Fahr

evo ti dokaza

dsc00133it5.jpg

d6507c3.jpg

pogle..to ti je Deutz 6507..a naprijed mu pise
d6507c12.jpg

dx145.jpg


pogledaj..gdje se god okrenes pise Deutz-Fahr ::namigivanje::
 
hurli xa86 mislim da malo gresis... deutz-fahr su vec 30 godina jedna firma, ako ne i vise... d onda se nerazdvajaju... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
:D potpuno se slazem sa mucobieno radio sam sa nikolom dodikom iz elemira jedan RX170 iz golubinaca pt je ZF menjac slican kao na nasoj rakovici 120 menjaci iz serije ZF T-3000
a znamo da je ZF fabrika menjaca iz nemacke, prvi put cujem za italijanske menjace i hidraulku bosch hidarulika je u sklopu menjaca ZF je hidraulika a bosch je struja .ZRINE a za agrostara neznam nisam siguran ciji je menjac ali netvrdim mislim da je zf
 
Dalibor79@ blage veze neam sto se toga tiče...Znam da ih je bilo svakako..gledali su na svakaki nacin da kupuju menjace da manje ga plate a prodaju po visoj cijeni..onda kada su skuzili da nisu se pokazali menjači opet su se vratili na ZF...ni bog dragi nece znati :D..a ovo sto si rekao za rx-170 i za rakovicu to je točno..koristili su iste menjače...to su odlicni menjači..ja mislim da je neka serija fendta stavljao taj menjac kao sto je na rakovici i rx-u mislim da je serija 612-614 tako negdje..nisam bas siguran...
mttohcmnikm7szcrv.jpg

mez7mmfcpoal7uffv.jpg

dsc00490z.jpg

dsc00489hn.jpg


.ovaj dx sto je rastavljen..zapravo se sastavlja..to je od moga kolege majstora......taj ima ZF menjac..dok onaj uglancani agrosta84 god...r nema ZF menjač..i da bude stvar jos zgodnija..onaj rastavljeni dx orginal njemački turbo motor 150 ks..84 god,a na etiketi pise da je motor sastavljen u torpedo tvornici :sta:
 
MOzda ovi sto su se sastavljali kod nas nisu imali ZF neznam za njih stvarno nisam siguran :cao: al znam da menjac na rakovici je ZF T-3445 takav ja i na case internacional i na sliteru isti taj model a na RX170 je ZF iz T-3000 neznam tacno oznaku ali vrlo vrlo je slican sa ovim sto sam ga naveo
 
Nazad
Vrh