Deutz-Fahr

zagrejan sam za taj kombajn!ali moracu jos da se razpitam.posto planiram posle sezone da kupim.
Post je spojen: [time]1277292896[/time]
_________________________________________________
ima u nemackoj,za 9500 E koliko bi to mene izaslo sa prevozom i sve komplet?jel neko zna oko toga nesto?nisam jos nikad uvezo masinerije pa nemam pojma kako to ide :D
 
North ARMY je napisao(la):
10 000e sa prevozom i papirima,mozda i 9 ali racunaj na 10 000e.
pa to nije ni puno.jest da nije bas u naj boljem stanju,ali za te pare....
Post je spojen: [time]1277295451[/time]
_________________________________________________
i reci mi kako to ide.sad na primer ocu da kupim taj kombajn,a da ne odem da pogledam,kako sta se sredjuje,kako to ide?ako ti nije tesko da mi objasnis :ppozdrav:
 
A sta ti je tesko da odes??
Pasport+karta vozom=100e a koliko ces da pojedes i popijes... :haha: :haha:

Salu na stranu najbolje je da ti odes,u srbiji nadjes firmu koja dovozi na labudici oni odu tamo natovare i dovezu ti,na carini trazis papir da hoces da carinis(to se za auto placa 100e ta potvrda) i onda ide na carinski plac koji ti oni odrede(tebi najblizi) tamo ocarine nekih par % i platis porez,to te nece kostati vise od 2000e jer je dosta mator,a kamion i prevoz realno 1000e i to je to,imas jos i hedere da dobijes za te pare,malo skuplji od zmaja.
 
North ARMY je napisao(la):
A sta ti je tesko da odes??
Pasport+karta vozom=100e a koliko ces da pojedes i popijes... :haha: :haha:

Salu na stranu najbolje je da ti odes,u srbiji nadjes firmu koja dovozi na labudici oni odu tamo natovare i dovezu ti,na carini trazis papir da hoces da carinis(to se za auto placa 100e ta potvrda) i onda ide na carinski plac koji ti oni odrede(tebi najblizi) tamo ocarine nekih par % i platis porez,to te nece kostati vise od 2000e jer je dosta mator,a kamion i prevoz realno 1000e i to je to,imas jos i hedere da dobijes za te pare,malo skuplji od zmaja.
moram razmisliti,nemam vise sta cekati,nesto mora da se pazari,dosta mi je zmaja :D i naravno moram naci nekog ko zna nemacki :sta:
 
Carina je 10% carinska procedura obično košta još 1% a porez 18%, prevoz ti je cca 1e po kilometru. Ako imaš mesta na kamionu možeš dovući još nešto i posle prodati.
 
Lepo rekoh papiri 2000e i to je to.
A kako po km tamo i nazad ili samo u jednom pravcu se racuna?? :sta:
Npr kad zovem taxi briga me u kom je delu grada placam mu da me vozi od do.Malo je glupo poredjenje,ali ne znam kako drugacije da pitam...
 
e hvala vam.pa to je oko 10000 E.nikad se nisam razpitivao pa zato nisam ni znao,ali sad sam malo pametniji.mozda za te novce nadjem i nesto bolje :sta:
 
North ARMY je napisao(la):
Lepo rekoh papiri 2000e i to je to.
A kako po km tamo i nazad ili samo u jednom pravcu se racuna?? :sta:
Npr kad zovem taxi briga me u kom je delu grada placam mu da me vozi od do.Malo je glupo poredjenje,ali ne znam kako drugacije da pitam...
Ozbiljnim firmama su kamioni stalno na putu, i poenta je platiti prevoz iz EU do nas. Prevoznicima je isto tako bitno da im se kamioni ne vraćaju prazni već da uzmu lovu i u povratku u zemlju. Najgora varijanta i to niko ne radi je slati kamion odavde.
 
Lepo rekoh,ode,kaparise i kad bude kamion za par dana pokupi ga a coveku kulturno prebaci pare ili ode i da mu na ruke(trosak puta 100-150e)
 
Al taj M1610 hidromat pici kao blesav,jednom su u tabli od 360ha radili 2*m 1300 i jedan m1610 hidromat, "general" tako smo zvali vozaca hidromata kad ga nalozi bio je brzi za 1/3 lagano a nekad ih je i po pola kruga stizao.
Tad su za 12 dana mislim njih 3 skinuli 360ha a bilo je i kvarova sitnijih jer ih je gazda uzeo pred samu zetvu za 15 000e sva 3,m 1300 su bili bez kabina koliko se secam.
 
Nazad
Vrh