Deutz-Fahr

Glavni pogonski, sa motora ...valjda pokrece biter itd


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Koje marke remen da kupim?
Da li se Optibelt kopira, imal ih nekog losijeg kvaliteta?
Naisao sam na razlicite cene, zato i pitam
Na jednom mjestu 28200 a na drugom 55500 din

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gates, continental to je kvalitetno remenje ali i skupo, dunlop je nesto povoljniji i solidnog je kvaliteta

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Optibelt ako se i kopira mora biti vidno lošijeg kvaliteta u odnosu na original (ako imaš negde na kombajnu videćeš kako taj izgleda) odnosno biće identičan remen kao i kineski samo će pisati optibelt. Ali lično, mislim da se ne falsifikuje optibelt.
Samo nemoj uzeti Stomil Sanok i ostalu kinesku bižuteriju. Takvi mogu ići na Zmaja141,142,143, mada i tamo popuste brzo, ali na strane kombajne ni u ludilu.
 
Е јбг сада си ми убио хрчка, а и срушио снешка за Санок ремење. Јбт ја код Ђуке само Санок купујем. 😢
 
Vidi, probali smo na Džoniju i manje više ne mogu da izdrže godinu dana (ječam, repica i pšenica). Na isto mesto postavimo original JD i eno šljakaju. Sa strane na grlu kombajna ima jedan Optibelt remen, (stavio ga Pera iz bivšeg DDR-a) ugrađen ko zna kad i eno ga isti je već 6-tu sezonu. Ako na kombajnu koji je 93-će godište još uvek ima par originalnih remenja onda original nije skup. E sad, možda na DF-u mogu trajati duže, to već nzm.
 
Па у праву си што се тиче санока али јбг када нема другог решења. Најгоре што сви муљају ремење сумњивог порекла, а махери лепе налепнице као оригинали да су у питању.
 
Jel ima za DF-a remenja u Agrimar-u? Odnosno jesi probao Švarc Tempo remenje? Čista kinezarija ali ako su kod mene na Zmaju izdržali na varijatoru vožnje, onda će i na drugim kombajnima izdržati. Bar nisu toliko skupi kao Sanok. Valjda?
 
Jel ima za DF-a remenja u Agrimar-u? Odnosno jesi probao Švarc Tempo remenje? Čista kinezarija ali ako su kod mene na Zmaju izdržali na varijatoru vožnje, onda će i na drugim kombajnima izdržati. Bar nisu toliko skupi kao Sanok. Valjda?
Препорука такође за Агримар и Темпо. Издрже баш дуго а цене су ок.
 
Optibelt ako se i kopira mora biti vidno lošijeg kvaliteta u odnosu na original (ako imaš negde na kombajnu videćeš kako taj izgleda) odnosno biće identičan remen kao i kineski samo će pisati optibelt. Ali lično, mislim da se ne falsifikuje optibelt.
Samo nemoj uzeti Stomil Sanok i ostalu kinesku bižuteriju. Takvi mogu ići na Zmaja141,142,143, mada i tamo popuste brzo, ali na strane kombajne ni u ludilu.
U Anavi-ju prodaju sanok remenje i uzeo sam za probu na new hollanda jer sam dobio preporuku od drugara. Imaju isti kataloski broj kao original remen, samo ne pise CNH nego New Holland. Stavio sam kais od pogona secke i nemam problema.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Pogledaj po netu, ukucas Harvest Belts, sto je rekao Lala. Izadje ti Sanok Stomil. Sta je i kako ne znam, ali drugar kupuju kod njih vec 10 godina za NH kombajn i on mi je rekao ako ne uzimam original onda samo kod njih.

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh