Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Danas prskao 5276 i nisam zadovoljan kako je krenuo.Sejan je na 19cm, 12. 04. zrno je bilo izuzetno krupno, ugurali smo ga na nekih 6cm i ima nekih 15- 20% kojima su krenule klice i stale na oko cm dva dubine i kovrcavih ispod pokorice (nije velika pokorica),cudno da takvo krupno zrno nema energije da izgura :sta: ...felsh
 
I kod mene je slicna situacija ali je u pitanju 5143 sejan je na 19.6cm ,a trenutan sklop je oko 48000do 50000 biljaka po hektaru,isto ima semena koje se muci da izadje ,jel taj 5276 imao texinu u vreci oko 3okg ako se dobro secam?

---------- Poruka napisana u 21:14 ---------- Prethodna poruka je at 21:12 ----------

Danas prskao 5276 i nisam zadovoljan kako je krenuo.Sejan je na 19cm, 12. 04. zrno je bilo izuzetno krupno, ugurali smo ga na nekih 6cm i ima nekih 15- 20% kojima su krenule klice i stale na oko cm dva dubine i kovrcavih ispod pokorice (nije velika pokorica),cudno da takvo krupno zrno nema energije da izgura :sta: ...felsh
I kod mene je slicna situacija ali je u pitanju 5143 sejan je na razmak 19,6 a trenutan sklop je oko 48000do 50000 biljaka po hektaru,a jel 5276 imao u vreci tezinu oko 30kg ako se dobro secam?
 
Kod mene posejani 6, 7 i 10 Aprila 5276 i 5783. Ovakav sklop ne secam se da sam ikad imao. Posejani su na 19 i 21 cm.
Zanimljivo da do moje parcele je bilo vec posejan kukuruz kad sam ja posejao mada neznam cije kuce. Danas sam prskao tamo 5783 koji je u 5 listova a kod komsije 3 do 4. Fenomenalna energija klijanja a vidim da odlicno napreduje.
 
Isto kod mene 5276 , ima ga , mali procenat , koji je ispod kore , a i nije neka jaka kora . Nego ako se zakovrne ispod kore , dali će izaći ako bude kiše ?
Nešto se nesjećam. ( Nekad ,kad se manje sijalo , stari bi obišo sve njive i nekim šiljkom samo mrde gje nije niko , i svi se popune. Kad ga zezaju kaže " ko da berem tudji kukuruz,sve će to biti klip...)
Inače , zasad za Dekalb pohvale, nemogu baš opisati al onako po procjni nekako je stabilniji i "ozbiljniji " od svih drugih.
 
Nadam se da će mu pomoći. Inače imam i 5783, 5143 i 4590(mislim da je ta oznaka) i svi su lepo nikli.
 
Prskali smo parcelu gde je DKC 5276.Nicanje ,odlično.Prebrojano na nekoliko mesta ,na 14 koraka (nismo poneli metar) i ima oko 70 000 biljaka.



 
Da li neko zna kolko moze da ima zrna sa jednog klipa kukuruza dkc 5143,jer neznem sta da radim lose mi je niko sklop je oko 48000 do 50000 biljaka po hektaru .
 
Da li neko zna kolko moze da ima zrna sa jednog klipa kukuruza dkc 5143,jer neznem sta da radim lose mi je niko sklop je oko 48000 do 50000 biljaka po hektaru .
Ako nemas bar 72000 zrna onda treba presejavati posto ovaj hibrid nece nadoknaditi izostanak,nece dati veci klip.Jas sam pre 2 godine sejao na 22cm i sad vec znam da sam trebao na 17-18 cm da sejem.
 
5783 ,jutros prskan ,fantomom ,3 dl/ kj.Acetohlor posle setve je odradio posao.



 
Malo je "rutav",ali ce grid + dikamba valjda nesto uciniti.
dkc 5699
photo0066.jpg
 
Ma ,nije to ništa od korova,naspram one moje parcele.Ovi korovi će se lako utamaniti.
 
Dekalb 4964 po katalogu ,namenjen za lošije uslove gajenja.Baš ćemo videti šta može,pošto osim odličnog sklopa sve ostalo je loše.Callisto se bori sa korovima ,dodao sam mu još 60-70 kg SAN-a ,dobiće najverovatnije dva špartanja i kombajn.Callisto lubeničarku nije ni taknuo ali izgleda da nikosav deluje na nju (nedavno je prskano)Zubača je u flekama ,za nju ove godine nema leka.Evo kako to sada izgleda
P4210002.JPG


P4210003.JPG


Retka su mesta gde je ovako

P4210008.JPG


Uglavnom je ovako

P4210010.JPG
 
Kiraj , jel to san rasipačem rasturen, znači nema oštećenja ? Radili smo nekad tako al manji kukuruz ureom , dali bi kan pravio oštećenja tako rasturen?
(znaš da za kalisto treba živaca)
 
Danas sam rasturivačem pobacao SAN.Oštećenje ćemo videti,mada ne verujem da će ih biti.
 
Nazad
Vrh