Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Ja juce uzeo DKC 5276, 80000 jedinica 15000din poreklo Rumunija,zna li ko kakav je jel iz rane ili kasne grupe 500?
 
E jbg ja sam mislio da te oznake 50xx,52xx,60xx itd. oznacavaju fao grupe kao kod nasih domacih hibrida.Mada nema veze svakako mi vise odgovara fao 480 zbog kombajniranja!
 
FAO grupe su vezane za geografsko područje i nisu svagdje iste . Nisam siguran za ovaj slučaj (da ne gledam sad) al moguće je recimo da je 5276 u Bosni (ili u nekim drugim dijelovima Evrope) grupa 500 au Vojvodini grupa 400.
 
Konacno zavrsena nabavka semena za ovu godine,najduze sam cekao ove 3 vrece ali je ipak stiglo...Ima malo nelogicnosti,Seme je proizvedeno u Francuskoj Zemlja dorade semena Italija a MK uvoznik...Evo neka slika
35i3e3p.jpg
291nj9k.jpg
Da napomenem,proba je u pitanju zato su 3 vrece,a cena za 25.000 zrna je 4450 din...Nije tretirano

---------- Poruka napisana u 13:38 ---------- Prethodna poruka je at 13:06 ----------

Klijavost 92% na koliko ga sejati,mislim da je 21 cm OK,sta mislite vi koji ste ga sejali?
 
DKC 6120,pise da je tretirano MAXIM-om na etiketi,medjutim na Francuskoj i Italijanskoj pise CELEST XL,takodje Syngentin fungicid za tretiranje semena ali boja skroz drugacija i meni mnogo lepsa "ZLATNA ZRNA"
2ik8k3.jpg
2po4pjr.jpg
 
Trnjine su procvetale,
počeli smo da "farbamo" seme pa za koji dan u setvu.


Dekalb ,pre farbanja



posle farbanja

 
Nazad
Vrh