Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

I u Sancu je cena ta sa PDV-om..
Ja sam prosle god. 5276 pazario 113e. ocekujem i ove godine slicnu ponudu od kooperanta, al je kupovina semena daleko od mene bar jos mesec-mesec ipo dana!
 
Planiram, citajuci vase komentare, da malo umesto pionira ubacim I dekalb hibride 5276 i 5830 za pocetak. Nisam ih nikada pre sejao.
 
videcemo, zadnje dve sezone kupujem kod njega i sve je OK. uglavnom su cene dobre. Sutra idem da vidim seme pa javljam sta ima i kakvo je seme.
 
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]

Kao sto sam obecao,danas sam isao da kupim seme i ovo su mu nove cene od danas. Ono sto mi je trebalo je sve novo seme i uglavnom ima sve aqva max hibride.
seme je novo i iz uvoza je. Kupio sam 0023,0216,0412 i DKC 5031 za probu. Jedino nije imao a i taj sam hteo da probam P1535,kaze da stize krajem nedelje. na vece kolicine daje i jos popusta,meni i komsiji je za ukupno 32 vrece pionira i 1 vrecu DKC spustio cenu za jos 100 dinara po vreci.
 
Da li se nekom desio nekad da bude kvarnog Dekalba u žetvi???Meni još nikad nije bio kvaran ni jedan njihov hibrid.:ppozdrav:
6101 izuzetno otporan na susu u oplodnji i nalivanju, ali slabije otporana na plamenac, bude kvarnih klipova u kisnoj godini i bas mnogo.

- - - - - - - - - -

Monsatno ima 3 doradne linije u Evropi. U Francuskoj u Madjarskoj i najnoviji u Rumuniji koji je jedan od najsavreminijih doradnih centara u Evropi.
Svojevremeno je nudjeno NS institutu da bude jedan od ta tri najveca doradna centra za dekalb u Evropi, epilog je tu . Posto nisu prihvatili , oni su otisli u Madjarsku i Rumuniju.
 
Porucio i uplatio-cekam isporuku po dve vrece dkc 5276 -80.000zrna (130e) i dve vrece 50.000 zrna dkc 5143 (70e).

Uplatio nesto ZP-a 555 -3 vrece i cekam cenu za jedno 3-4 vrece pioneera videcu jos koji cu uzeti AM p0216 ili p0412 eventualno po423....i to je to za ovu sezonu.
 
Nazad
Vrh