Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Bolji je od starijih hibrida Pioneera i po prinosu i brže otpušta vlagu, jedino Pioneer Aqwamax hibridi već dve godine za redom mi daju bolje rezultate od Dkc 5276 ali je malo skuplje seme

Bas me zanima Mikulas koji je taj Pionirov A.max koji je dao veci prinos od 5276? Ja sam imao prosle godine na istoj parceli sa istom agrotehnikom i u isti dan posejan 5276 i P0216 namerno da uporedim i losije se pokazao Pionirov hibrid.
Tako da ove godine necu vise ni probati Pionirove hibride. Koristicu i dalje 5276 i uzecu 5222.

- - - - - - - - - -

Danas u apoteci seme 5276 16.180 dinara setvena jedinica.

Sto znaci 5056 din 25.000 zrna. Da je skup sve nam je skupo, ali u odnosu na to kakav je hibrid, jeftiniji je od drugih hibrida drugog proizvodjaca!
 
Ma koje su to fore, 2-3god je trajao u fulu, sad je vec za penziju, koga oni zajebavaju i izvlace lovu!?
Zp 677 je trajao 20god. ovi sad ne mogu da izguraji 5god. :haha:
 
Druze, ja sam do sada kupovao kukuruz, po 25000 zrna. Tako da ne mogu da znam koliko je setvena jedinica kukuruza. Kod nas nema Dekalba. Ja ga prosle godine narucivao iz Novog sada, ali se ne mogu setiti, koliko je bilo u dzaku.

Da malo bolje pratis forum,bar prethodnu stranu,a manje zajeba*** neke clanove znao bi i ti.
 
To je doza za Ruske njive od 150.000 zrna.

4795 porucen pre koji dan. Pioneer razmisljam da li i da sejem. N01 da ima iz strane dorade njega bi sejao, ovako mislim da predjem 100% na dkc, jer je sve iz uvoza.
 
Ne prdi,nego bar prelistaj prethodnu stranu ili dve,nekulturno ti je upadati u raspravu a vec su napisali to sto ti pitas na prethodnoj strani.
Izvinjavam se ostalim clanovima na recniku.
 
Vidim NA u temi Dekalb, sve razmišljam da je konačno rešio da batali ZP i da pređe u pravu semensku kuću :haha:
Bojčetiću, jel strana dorada toliko presudna? Dekalb ti se dorađuje u Rumuniji, samo ne znam koji tačno hibridi.
 
Zna li mozda neko u kom gradu u Rumuniji je taj doradni centar? I koje su cene kukuruza kod njih? Mozda se isplati kupiti iz Rumunije....:bravo:
 
Moj izbor za ovu godinu, kako trenutno stvari stoje su: 3623, 5007, 5031, 5143, 5276 i 5830
 
@ Bokibole hvala ti unapred.

Ja cu posejati 15ha Dekalba, 5143,5276. I uzecu jos neki za probu. Mozete mi i predloziti neki hibrid.
 
Nazad
Vrh