Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

I ja sam ofarbao prestižom ogledno sjeme samo što imam samo 8 gomilica , i neće ići u zemlju još par dana . Prvi put ove godine da sjeme za ogled ne bude zaštićeno ??
 
Na Maji je otvor za ispuštanj semena dosta nisko postavljen.Kada slobodnim padom iscuri većina semena ,preostalih 20-setak zrna sa prstom izguramo napolje.
 
Na Maji je otvor za ispuštanj semena dosta nisko postavljen.Kada slobodnim padom iscuri većina semena ,preostalih 20-setak zrna sa prstom izguramo napolje.
Pozz ,citao sam temu pneumatske sejalice,nzm koje godine si postavio slike postavljanja diskosnih ulagaca na maji ,kolko vidim na slici gore da si ih skinuo,koji je razlog skidanja,jel bilo nekih problma sa setvom mozda ?..ili je ovo druga sejalica :D.
 
Ista je sejalica .Sa diskovima smo imali problema ,ne položi seme na željen dubinu .
 
Ista je sejalica .Sa diskovima smo imali problema ,ne položi seme na željen dubinu .
Jel vredi onda kupiti majevicu sa diskovima ispred raonika ?,ja sam mislio da je to mnogo bolje od samo raonika,svi ih i hvale po tome,tj kako mogu da seju u put haha.Mislio sam uzeti novu majevicu sa tim diskovima,ali sad si me bacio u rebus ::namigivanje::
 
Jel vredi onda kupiti majevicu sa diskovima ispred raonika ?,ja sam mislio da je to mnogo bolje od samo raonika,svi ih i hvale po tome,tj kako mogu da seju u put haha.Mislio sam uzeti novu majevicu sa tim diskovima,ali sad si me bacio u rebus ::namigivanje::
Ne znam ,bio sam ubedjen (i dalje sam ) da je kobinacja sa diskovima bolja.Šta kod nas nije u redu ,ne znam.Probali smo razne kombinacije ali seme nikako da padne na dno brazdice.
 
Nismo menjali sistem otvaranja kutija,tako je kupljena.Metalni nagazni točkovi su jedini bili u ponudi,kada sam kupovao mašinu ,2000-dite govine.
 
Posejani 5276 na 21 cm i 6101 na 23 cm, kalibracija semena odlicna kod oba hibrida naspram pojedinih Pioneer-a
 
Ove god. Dekalb 5276 Madjarsko seme, vreca od 80.000 zrna 22.4 kg a imao sam isti hibrid vrecu od 26.8 kg?!!! Na oko dosta krupnije seme ovo teze. Inace posejan je sav kukuruz koji je bio u planu ove god.
 
Kiraj vidim da je parcela stogod i velicina i priprema,a i pravac. :osmeh: Koliko rus popije po jutru u proseku sa vozanjima ? Opasno mi se svidela Maja ove godine. :ppozdrav:
 
Ne znam tačno,mislim da troši 2,5 litre po jutru.Ralekiraj i mladji Kiraj su ove godine sejali.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh