Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Jeftiniji kad je predeklarisan,ima clanova koji su vratili seme ali se o tome cuti jer ipak DEKALB je to.
 
Jeftiniji kad je predeklarisan,ima clanova koji su vratili seme ali se o tome cuti jer ipak DEKALB je to.

Ja recimo nisam ćutao o tome, nego sam ga vraćao dok nisam dobio seme od prošle godine. I meni je stigao 6120 iz 2012 i naravno vraćen je, ako nestigne novo, neću ga ni uzeti.

Što se tiče cene DKC hibrida i starog semena, znam da više nije uvoznik MK, već Savacoop, a navodno je u Mk ostalo dosta ovih kasnijih hibrida koji su dobili da prodaju, pa zato puštaju cene.
 
Ima još uvoznika dekalba,osim Savacoop-a.Znam da je NS-Agroing uvoznik.Ima još jedna firma ali sam zaboravio koja je.
 
Poslednja izmena:
Čuo sam i to, za tu Ns-Agring, ali više nisam ni za jednu čuo. U svakom slučaju, čudi me kako se igraju sa ti starim semenom, mislim da će izgubiti dosta poverenja ove godine.
 
Aaa zato MK deli seme dekalb-a svojim koperantima koji su kod njih imali kukuruz na lageru!Ako ste vi imali ili vas skladistar lager kod mk komerca raspitajte se(i trazite za sebe) jer su davali fiz.licima po jednu vrecu kukiuruza na svakih 30t lagera a pravnim licima jednu vrecu na svakih 50 t lagera kod njih.
 
Aaa zato MK deli seme dekalb-a svojim koperantima koji su kod njih imali kukuruz na lageru!Ako ste vi imali ili vas skladistar lager kod mk komerca raspitajte se(i trazite za sebe) jer su davali fiz.licima po jednu vrecu kukiuruza na svakih 30t lagera a pravnim licima jednu vrecu na svakih 50 t lagera kod njih.

Ja sam po tom osnovu dobio jednu vreću DKC 6120 80.000 zrna, godina proizvodne 2012., predeklarisano 93% klijavost (dali su mi i deklaraciju uz seme). Ako nekom treba prodao bih je po 70e, meni ne treba jer sam već kupio Pioneer.
 
Ja povrsinu sa Dekalbom smanjio...samo nesto 5276 i to sto je ostalo od prosle godine...Dukej dobio sam tu vrecu god proiz 2013 kod mene,naplatili su mi oni 10 takvih i to kroz neverovatne odbitke kukuruza na lageru,necu tamo vise ici...ne znam...idem na pioneer ove godine i nesto kws..citam jutros u blicu dohvatili se monsanta

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/54497...-kompanija-se-igra-sa-buducnoscu-nase-planete
 
Danas mi stigao 5276, težina 30,24kg. Madjarski, dorada 2015g.
Sejem ga na istoj njivi sa ZP 606, da ukrstim koplja.:osmeh:
 
Kome treba Dekalb seme po 50 e vreca od 80.000 zrna nek se raspita u Granexportu u Pancevu. Pre neki dan slali mi poruku. Ne znam koji hibrid a verovatno je predeklarisano seme.
Ja sam kupio po 129 e 5276 ali na drugo mesto, ovogodisnje seme. Eto tek da znate!

- - - - - - - - - -

Danas mi stigao 5276, težina 30,24kg. Madjarski, dorada 2015g.
Sejem ga na istoj njivi sa ZP 606, da ukrstim koplja.:osmeh:

Ako skidas oba u zrnu a verovatno neces imao bi 5-6% manju vlagu na DKC. Sto se tice prinosa isto sam misljenja da nece 606 biti bolji iako je iz grupe 600 a 5276 iz grupe 480.
Bez probe i to upravo tako na jednoj parceli, nista neces znati.
 
Dobitnu kombinaciju nema potrebe menjati. DKC 5276, 5222 i 4590. DKC 4590 ove godine će zauzeti većinu površine. U protekle tri godine bio je odličan.
2015-04-04-125306.jpg
2015-04-04-125316.jpg
2015-04-04-125324.jpg
 
Do sada smo radili kojekakve oglede za sopsvene potrebe.Danas stiglo seme od Dekalba ,za zvanični ogled.



 
Nazad
Vrh