Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Jel neko sejao dkc4608 i kaki podnosi ovu susu?
 
Kod mene je opet pukao DKC (5401 hibrid),zut kao za vrsaj,sva sreca ima ga 1h,sejao sam ga da mu dam jos jednu sansu,al je prokockao,tako da....
 
Imam ja jednu vreću 5007 ali ne znam gde je posejan,pošto je na tj parceli sejano više hibrida.Cela parcela se dobro drži.Možda Rale zna ,on je sejao tu parcelu.
 
Kod mene je opet pukao DKC (5401 hibrid),zut kao za vrsaj,sva sreca ima ga 1h,sejao sam ga da mu dam jos jednu sansu,al je prokockao,tako da....
Kad si ga posejao? Za sada svi DKC hibridi koji su ispod fao 550 vec su formirali klip i prosli fazu kuvanja tako da nisu bas podbacili. Jedino ako si ga posejao posle 10 Maja onda sa ovim vrucinama ne verujem da ce moci da se izbori i da izadje kao pobednik.
 
I mene zanima kako se ponaša taj novi 5007 , evo danas mi se nije izlazilo iz kola pa sa puta snimak 5276 , sijan na 16.8 cm , jednom zaliven ali dosta brzinski i mršavo , zasad se dobro drži . U pravu su oni na RTSu stvarno je imo 4-5 klipova al osta po jedan , u vanjskim redovima bogami i po dva.

[video=youtube_share;Xt3Q56rK9pI]http://youtu.be/Xt3Q56rK9pI[/video]
 
Kako se ponaša 5007,kao i svi ostali.Išao sam da vidim jednu stnjiku i probao da nađem gde je posejan jedan hektar tog hibrida.Rale mi je objasnio gde ga je posejao ali nisam siguran da sam ga potrefio.Ići će predveče samnom da prskamo strnjiku pa nek proba on da ga identifikuje.:osmeh:

Šalu na stranu ali stvarno ne mogu da vidim nikakvu razliku između kukuruza koji su na toj parceli posejano.Svi su zeleni,svi su nakrivljeni od vetra i svi su isečeni od leda koji ga je tukao u vreme žetve.Mislim da je ovo on.






- - - - - - - - - -

4795 ,fao 330 ,mislim da nećemo imati troškove za sušenje a moćiće da se skladišti u prepravljene kotarke.







 
4795 je fao 320 kod nas, a u madjarskoj fao 380.Dkc 5007 je fao 410, ove godine ga nemam, ali prosle godine mi je bio najbolji kukuruz po onoj susi.Kazu da ne voli susne uslove, ali ipak je dao dupli prinos nego 4590, i oko 60% vise nego n01.
Ove godine sam uspeo nabaviti 4795, pa sam njega sio, i naravno 5276.
 
Evo brzinska mog ogleda DKC , nije nešto pedantno jer nikad ne ravnam redove , žao mi da uništavam kukuruz , tako je kako je , koga zanima svejedno mora da udje u dubinu. Solidno izgleda a zemlja je tu 6. klasa .

DSC03704_zps681a1209.jpg


Imam još jedan ogled dkc u drugom mjestu , taj je strašno podgorio jer je blizu šljunak , mada je ipak bilo dobrih klipova zadnji put kad sam bio . Slikaću čim budem išo tamo. Ovo je klip 6089 , sa njive 3. klasa , a ja bi je svrsto u 1. Taj ne osjeća sušu . Znam kakva je zemlja pa sam sijo 6089 na 16.8 cm , i ostavio prohode za tifon za svaki slučaj. Nije bilo potrebe navodnjavati , a i sada nemam baš vremena a čini mi se da se nebi isplatilo . 20 redi , vidi se dekalbova savršena oplodnja nema grreške sva zrna su tu . Ovaj je doduše ubran u prvom redu do prohoda za tifon i tu imaju uglavnom po bratića , a u dubini su ipak malo manji i po jedan naravno . Nesmijem ništa reći al obećava:

DSC03705_zps8f1ec5ec.jpg
 
Ova parcela je donela neki prihod :osmeh:.Naftaši uplatili ono što su pogazili.

m98lx6gt5aohb577yahd.jpg
 
Ovaj desni je 5143 i ima od 14 do 16 redi zrna, a ova dva leva su 5783 i imaju od 18 do 20 redova zrna:
dmv228.jpg


5143:
2hrpdw6.jpg


5783:
28o6jd.jpg


5143 je sejan 21.04., a 5783 22.04 obadva na razmak od 22,8. njive su jedna preko puta druge. Ono što se vizuelno vidi jeste da je 5143 zreliji, što je i logično pošto je raniji, a krajni saldo ćemo videti na vagi...
 
Nazad
Vrh