Dania

Jedno pitanje za vlasnike Danie ,
kad se već ne proizvodi Dania , kako doći do delova za istu ako se čovek odluči nešto pazariti ?
Kombajni deluju moćno. :ppozdrav:
 
Pre dva dana sam bio u Lokve nasao Dania 3600, prvi vlasnik, vrsio samo svoje, 1995 god heder 3.6, hidro pogon, valtra motor 4 klipa 90 ks, kombajn ko da je iz fabrike izasao, tip trazi 16000 evrica...
 
Boki-Vl je napisao(la):
Pre dva dana sam bio u Lokve nasao Dania 3600, prvi vlasnik, vrsio samo svoje, 1995 god heder 3.6, hidro pogon, valtra motor 4 klipa 90 ks, kombajn ko da je iz fabrike izasao, tip trazi 16000 evrica...
Jedna mala ispravka naime Dania-3600 ima motor Valmet 311 DL ili 410 sa tri odnosno četiri cilindra i snaga mu je 75 KS. i drugo nema hidro pogon već ima varijator. Drugo Dania - 3800 ima motor Valmet 411 dl od 85 KS. i ima hidro pogon.
 
Boki-Vl je napisao(la):
J... onda je mozda bio 3800, jer 75 ks ne bi terao 3.6 kosu
Bogme tera i to tako da pita jel ima još jer ta razlika od 10 KS. ode na hidro pogon i ako naiđeš i na 3600 neboj se motora a učinak im je isti kao i svi kaiševi.
 
Boki-Vl je napisao(la):
Pre dva dana sam bio u Lokve nasao Dania 3600, prvi vlasnik, vrsio samo svoje, 1995 god heder 3.6, hidro pogon, valtra motor 4 klipa 90 ks, kombajn ko da je iz fabrike izasao, tip trazi 16000 evrica...
Ko je u pitanju?
 
abro je napisao(la):
Jedno pitanje za vlasnike Danie ,
kad se već ne proizvodi Dania , kako doći do delova za istu ako se čovek odluči nešto pazariti ?
Kombajni deluju moćno. :ppozdrav:
Jel to znači da niko nezna ili su superiorni kombajni pa se ne kvare? :sta:
 
ja jako malo kvarova imam na njemu ,lezajevi jako retko se pokvare a kad ode uzmes mere i nadje se,kaiseve kupujem u optibeltu u ns ,za heder nesto ako treba nadjes od zmaja 143 . Sve u svemu nadje se uvek negde
 
MOze li mi neko dati broj Od Dereka treba da menjam sine na bubnju i jos neke stvarcice
 
Dronningborg kombajni

Video sam pre neki dan jedan kombaj,i na prvo oko izgleda mi odlicno ,da li neko zna nesto vise o njima vidim da nema teme o njima pa rekoh da je otvorim,inace video sam kombaj
Dronningborg D3600
 
Heder 3,3m, motor VALMET 86 ks,secka , 4 slamotresa,sta mislite koliki mu je ucinak i jel ima neko iskustva sa tim kombajem ?
 
Heder 3,3m, motor VALMET 86 ks,secka , 4 slamotresa,sta mislite koliki mu je ucinak i jel ima neko iskustva sa tim kombajem ?
Vrati se par postova nazad pa pročitaj šta sam pisao o ovom kombajnu a nešto posebno ako te interesuje pitaj i nemoj misliti da je to malo konja a što se tiče sečke neznam da je i jedan imao orginal vidi ko ju je stavljao i koju tačno oznaku nosi motor.
 
Mismo zavrsilisa zitom i sve je vrsijo sa ZMAJ DANIA 4500 samo sam zaboravijo daga slikam jako dobar kombajn po mojim proocenama ide lepo kroz njivu nebude prljavo zito a ima 20 godina a izgldea ko daje izaso iz fabrike ocuvan strava..
 
Danas vrla uljanju repicu

24ms2h1.jpg
 
Nazad
Vrh