Da li spaljujete žetvene ostatke

Ode u etar :haha:

Ništa ne palim možda blizu 20godina,i ne orem,ova je 6.jesen,pa unesem sve žetvene ostatke,osim soju po defaultu baliram,žitnu sam ove balirao svu,a zadnjih godina sve smo unosili ... humus se za 10godina podigao u proseku preko 2% :ppozdrav:

Jedna konstatacija odmah koja te odvaja od nas obicnih.:ppozdrav:
 
To je nemoguce kako god da radis zemlju. Zaoravanje zetvenih ostataka i nepalenje znam ljude u selu koji praktikuju ceo zivot. Niko od njih nije povecao humus znacajnije. Nemam nista protiv tebe ali me iritiraju postovi i price ljudi koji su u duhu ja sam supersonican - vi ste niza rasa.
 
100m*100m=10000m2(1ha)*0.3m(30cm oranicnog sloja) = 3000m3 zemlje.
3000 kubika puta 1700kg/m3 = 5 100 000kg zemlje po hektaru u sloju od 30cm.

Potrebno je 51000 kilograma/ha cistog humusa da se procenat humusa poveca za 1.

Koliko kukuruzovine i slame je potrebno uneti u zemlju da se stvori 51000kg humusa?

Poredjenja radi, prinos kukuruzne silaze od 40t/ha(sa 30ak posto vode) se(u mom kraju) smatra izuzetnim.
 
Kako onda kad prođeš sa razrivačom iza ostaje vlažna zemlja i deo žetvenih ostataka nestane, zar nebi trebalo da bude suva i žetveni ostaci svi odozgo.
 
Sto ljudi sto cudi.Siguran samnda paljenjem se unisti dosta stetocina ali i korisnihnstvari.Jbg deo izneses deo vratis ovako paljenjem sve uzmes.mislim da dugorocno ovakav sistem nije odrziv.A vidi se i po mogucnosti zemljista da zadrzi vlagu.
 
Po čemu si došao do zaključka da je kod mene sve savršeno,možda po proseku prinosa ovogodišnje soje od 1463kg/kj ?

Kolega bez ljutnje samo ali svaki prosečno inteligentan i pismen čovek će vrlo brzo zaključiti da em što sve znaš, sve umeš i možeš , to radiš još i najbolje. U svakom tvom napisanom postu se to provlači i još se pitaš čemu zaključak da si savršeni...ne vidim ništa loše u tome što je kolega došao do takvog zaključka,prosto mu se nametnuo
 
Pa nestrpa sve na dno (ako malo pratiš kad oreš) a to sa dna što digne samo po vrhu oranja strada a ne na svoj količini zemlje koju prevrće dok kad ti prvo potanjiraš skenjaš jedan deo bakterija pa kad razriješ još jedan deo a da nepričam kad se duplira pa i tri puta pređe razrivačom u toku godine ali no.
 
Nazad
Vrh