Da li nam je glad i siromaštvo zakucalo na vrata.

Jaoj sušu mu je...em. Pa ja koliko znam sve što ima početak ima i kraj, al ovo ima samo početak. :zli:
 
Stalno priče-te nam krivi Amerikanci ,sve je to kao odavno planirano,sada ulaze u igru još Bugari i Rumuni,ko zna ko će još do kraja upasti u kombinaciju.Mislim da su sve to nebuloze.Krivci smo isključivo mi.Danas na radio Beogradu slušam da ima oko 170 nemačkih firmi po Srbiji.

Mi prvo moramo da počistimo đubre iz naše avlije a ne da ga taložimo pa su nam posle svi krivi.
Moraćemo se nečega odreći ako želimo nešto da postignemo.
 
Ja mislim da su tu glavni krivci Liliputanci i Patuljci.... A tek ona k..v.tina Snežana... :nono: ::jako_besan::
 
jhona DERU je napisao(la):
Kurkela ti još ubacio rumune i još neko da se nadje da ubaci madjare i šta nam ostaje još ... jel ima nekog još da ubacimo ko nam kroji kapu i postavlja nogu a da ga nismo spomenuli ?

Neznam ja u kom VEKU-STOLEĆU- KOJOJ GODINI vi svi živite , svi pričate oni su nam , ovi su nam ...
a to što vi pričate nema veze sa OVIM životom koji mi SADA-DANAS živimo i bedom koja nas je zadesila sve ... a dok se vi opametite , osvestite , i prebacite u 21vek... eeee moj bože ....

Ok

Neko je nabacio temu, ja se nadovezao.


Sta mislis da se jos jednom svima IZVINEMO, kao ovi nasi .... :zli:


Koliko smo, sami krivi za sve ovo, toliko su nam ovi nasi 'prijatelji" pripomogli da dodjemo do ovog stanja.
 
Pozdrav jhona DERU.
Ako ne znate šta ćete od muke bolje je ćutati.Nikad neko drugi nije kriv.

rebeljac ja ni nekažem da su na drugi krivi , nego komentarišem ove postove de se optužuju drugi za našu muku ... :ppozdrav:
 
jhona DERY.
Moj pozdrav je odobravanje tebi. Komentar je bio upućen njima! :ppozdrav:
Tačno je da su i drugi, sa strane, ''pridodali i pripomogli'' al ko nam je kriv sami smo to dopustili. Pa zar mislite da smo tražili i da nas ovi ''naši'' ovoliko j..u. Ne znam, kako ko, al ima jedna dobra: tražili ste gledajte! Ili trpite.
Tražili ili ne , odnosi se na SVE u ovoj našoj Srbiji. Ovi j..u i ne biraju, dal si Rumun,Hrvat,Bugarin,Srbin ,Dođoš il domicialac.
Možda su ,možda, sada malo više zaštićenije manjine.Njima ''njihovi'' malo manje uteraju. Matični brinu o njima, ako i treba. (našima ,čini mi se, to još ne uspeva i pored svih izvinjenja i pljuvačine) Al šta će oni siroma, zamisli kako bi tebi bilo u njiovom ataru- što reko jedan deka. Sve što nam se dešava nije razlog za neku polemiku u vezi sa nacijama. Kada se sve realno pogleda glad i siromaštvo i nema baš nekog velikog obzira ko je ko. Ne treba potencirati nešto što baš nikakve veze sa ovim nema. Bacati ljudima prašinu u oči, nije dobro. Vetar se časkom okrene.
Treba se ujediniti i tražiti prava, muka je zajednička.Kažete treba Vođa pa ajde da ga nađemo. Ko se do sad ujedinio? Pa zar 17 ljudi da rešava seoski problem od 1100 hektara ili kolko već-pomenuto na postu. Eto kakvo nam je ujedinjenje.Treba novaca,jeste, nema više donacija za demokratiju a ne verujem da će ih ikad više biti. Nema ni Otpora svi su sad biznismeni. Ni drugog Otpora neće biti. Neće nam dozvoliti da duvamo u pištaljke osim na Ušću, gde nema žive duše , kao da si otišo na Krčedinsku Adu i pevo sa Bajagom- Dole Vlada. Neće nam dozvoliti baš ništa, prvo su birani a sad su ''bogom dani''. I što je najgore još dugo im nećemo moći ništa! Izvinjavajte. :ppozdrav:
 
I što je najgore još dugo im nećemo moći ništa!


rebeljac
Pa kako će mo se ondak održavati u životu. Ja nemam ni penziju ni penzionera.
 
Poz.Golub.
Pa pošto niko od nas nema ni penziju a izgleda ni penzionera pitam se kako je došao na vlast onaj što krkababe, penzioner. O drugima nebih sada. Doneće oni neki zakon pa će biti na vlasti do Nacionalne penzije i to demokratski. A mi, pa ko nas j..o da glasamo za njih.Možda smo imali i drugačiju viziju izbora al se udružiše nečastivi i sa 5% glasova postaše vlast.
Ti možeš, npr. da švercuješ, blizu si granice ili da nekom kradeš stoku, ako nemaš zemlje ili nešto još gore ako ti fali štošta.Možeš da dobiješ dobru motku,zasugurno ako me slušaš! A penziju? Penziju ćeš da dočekaš kad ti to vlast odobri ili MMF.Sad baš usklađuju zakon PIO sa MMF-om. Pa jesi li ti lud, kakva bre penzija. Pa to je šist gubitak, javni rashodi!
Uostalom ko te i pit'o šta ćeš da jedeš i šta radiš u ovom životu.
Radi i snalazi se, obrći zemlju i Bog će pomoći, valjda.Svi mi to radimo a najgore je kad ne vidiš perspektivu.Mora se živeti.Neki kažu da je bilo i gore ali ima onih koji pamte i mnogo bolje,il se teše.
Nećemo više ovoliko depresivno, treba se ujediniti i pokazati zube. Dok god nas ucenjuju kako im se prohte, bilo da si mali ili gazda, najebali smo. Ne mogu ''oni'' da mi diktiraju evropske uslove o tržištu a da obaveze gurnu u zapećak. :ppozdrav:
 
Sve ovo liči na zemlju bez šansi.A to je opasno stanje. Svaki isplativ posao je već odavno zauzet i zaštićen mafijom i korumpiranom politikom. I da nam neko pokloni, recimo, 100 soma evra uz obavezu da počnemo bilo koji posao, većina nas ne bi znala u šta sa sigurnošću da uloži taj novac bez zaštite moćnih. Kakve, bre, nekretnine, lokali na glavnoj ulici, STR i slične stvari. Davno prošlo vreme. A trgovina naftom, vodom i hranom je posao za odabrane. Samo da me ne čuju ovi ekonomisti zagovornici odavno propalog liberalnog kapitalizma.
 
milovan64 je napisao(la):
Sve ovo liči na zemlju bez šansi.A to je opasno stanje. Svaki isplativ posao je već odavno zauzet i zaštićen mafijom i korumpiranom politikom. I da nam neko pokloni, recimo, 100 soma evra uz obavezu da počnemo bilo koji posao, većina nas ne bi znala u šta sa sigurnošću da uloži taj novac bez zaštite moćnih.
Da mi je u ovom momentu ta lova napravio bih posao da se obezbedim do kraja zivota ali bukvalno.
 
Teško je NA, čim vide da si bitan, da te ima, odmah te saleću inspekcije, reketaši, bankarski špijuni ti nude povoljne kredite, dok te ne navuku. Znaš staru priču da se ovde sve prašta osim uspeha. Ili sam možda, gledajući kako ljudi kod mene propadaju sa raznim poslovima, postao isuviše pesimističan. Nema, brate, ovde šansi. Neko ovo namerno želi da razbuca.Daj Bože da grešim !
 
Da mene neko pita itekako bi potvrdio naziv ove teme u ovoj našoj vlasti sve go lopov do lopova dok nakradu za sebe nećemo imati ni leba da jedemo.Sve što počneš raditi da se iole malo plaća oni to blokiraju na bilo koji način.Ali kao što neko reče tražili ste trpite,samo mi krvo što trpimo svi i oni koji su glasali za njih i oni koji nisu.Kao vampiri su zajašali i ne slaze a kičma sve više popusta jednom će spasti na zemlju .Samo se pitam kad.
 
Odavno sam ja predvideo da će glad početi da hara našom zemljom Srbijom ko ovog kako se zvaše, aha Nostradamus vi mi neverujete, evo vidite počeli su i ovi što su u vladi da gladuju, dolaze nam pakleno gladna vremena, a mi se za.......mo i optimistički verujemo da će nas glad zaobići ka što su nas tomahavke zaobilazile.
 
Čim ovde niko ne piše znači da nisam dobro predvideo. Najverovatnije narod je sit: punih štala, ambara, podruma, frižidera, novčanika.....
Za vas po centralnoj Srbiji nema gladi blago vama, čovek prosto da vam zavidi.
 
Nazad
Vrh