Claas

pogledaj ako ti nesto nije jasno :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6R1bRM_hJDM[/youtube]
 
Ima vise varijanti tog traktora, sa fiksnom kabinom u sredini, sa fiksnom kabinom napred i sa kabinom koja se okrece! :cao:
 
evo malo da osvezimo i temu claas :ppozdrav:
ja sam danas bio na jednoj prezentaciji oranja i grubiranja koju je organizovao jedna nas kolega koji ima dosta zemlje(a nema veliku i tesku mehanizaciju) da mu claasovi traktori dodju da uzoru i izgrubiraju jednu parcelu od 8kj i dosli su jedan CLAAS ARION 630(140ks) sa gruberom KOCKENRLING TRIO zahvata 3,5m i jedan CLAAS AXION 850(240ks) sa plugom VOGEL NOOT 6 brazdi obrtac sa vario podesavanje glava,i tako dosli su ti traktori zajedno sa ljudima iz almexa da nam pokazu svima koji smo bili tamo(a bilo nas je dosta) kako rade i sta mogu claasovi traktori,i oni su radili na jednoj parceli koja 2 godine nije bila orana(strniste) i za oko 2 sata su tu parcelu od 8kj sredili sa gruberom i plugom ali je claas arion 630 sa gruberom za 2 sata izgrubirao 4,5 kj dok je veci claas axion 850 sa plugom, od 6 brazdi uzorao 3,5 kj i bas je dobro orao ali zemlja je bila tvrda i nije mu bas bilo lako sa tim plugom od 6 brazdi ali axion ga je vukao na dubini od 30cm a manji claas je grubirao na 15cm i islo mu je bas lako,i ja sam imao mogucnost da isprobam tog claas arion 630 sa gruberom i napravio sam jedan krug i mogu reci da se lako vozi,sve ima na dzoistick i sve ide bez kvacila,samo dugmici i prekidaci spustis gruber i pun gas i samo peva... :D :ppozdrav:
evo kako je to izgledalo ima i slika i videa

Claas ARION 630 sa gruberom KOCKERLING TRIO
dp8nll.jpg


2cyruba.jpg


29e3rsj.jpg


30tkqip.jpg


dwx6at.jpg


3328q9y.jpg

evo i video kako claas arion 630 radi sa gruberom
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W5-EIPpo9UA[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=g94qd7QB6ow[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=20kKl-quZxg[/youtube]

i evo i CLAAS AXION 850 sa vogelovim plugom od 6 brazdi
1pgg29.jpg


vrc9bn.jpg


2uh2rvb.jpg

ovako je u kabini
55ikid.jpg


23k5214.jpg


i evo jedan video kao ore CLAAS AXION 850 sa plugom vogel noot 6 brazdi obrtac
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jXWhKweSN4o[/youtube]

uzivajte :ppozdrav:
 
Sve to jako lepo izgleda ali pitajte nekog vlasnika takvog traktora koliko je zadovoljan sa njim.Barisic ima jednog slicnog,neznam tacno oznaku,ali vise je na popravci nego u njivi a delovi ufffffff.
 
Jugos je napisao(la):
Kod koga je to bilo?
kod jana stracinskog (znas ga) on obradjuje preko 350kj a nema velike traktore i prikljucke pa je organizovao ove claasove da mu uzoru jednu parcelu koja nije bila orana 2 godine,samo tanjirana,i onda su dosli ti claasovi i uzorali i izgrubirali jednu parcelu od 8kj i covek je zadovoljan kako oni rade,i meni se svidjaju ti claasovi,jest da su lepi na oko i imaju JD motor,QUADRISHIFT ili HEXASHIFT menjac,ATZ kabine i sve je to lepo i ti claasovi su iz panceva iz almexa i nisu stariji od godinu dana i super rade,ja sam imao prilike da vozim i da isprobam kako ide ovaj ARION 630 sa gruberom i ide dobro sve komande idu lako samo na dugmice,menjac samo na dugme,bez kvacila,klima,jako tiha kabina,i sve kao u svim novim traktorima,i cena ovog ARIONA 630 (140ks) je 57000e+pdv,i nesto je jeftiniji od JD iste klase i ljudi iz almexa su pricali kako su se svi claasovi traktori jako dobro pokazali kod nas i da se nekvare,ipak je Claas svaba,kao i JD,Fendt i Deutz fahr i ti traktori su svi jako dobri ::traktor:: ::super:: :ppozdrav:
 
Kod nas jedn privatnik ima 2komada oznake neznam , a poseduje i dva FENDA . Kaže da su lošiji od FENDA , ali da i oni idu i za 3 godine nije imao nikakvih problema (na jednom je bio promenut senzor pritiska vazduha na motoru , ali pod garancijom) . Inače je kod nas jako teška zemlja i on ih baš ganja. Inače poseduje i kombaj CLAAS LEXIO .
 
kakav je i koliko kosta kod nas Claas Axos 310 ?
 
Kakav je to je tesko reci, jer je to nov model traktora koji je ove godine poceo da se prodaje, znam da je motor promenjen nije vise John Deere nego Perkins. A za cenu pitaj u Almex-u. Mislim da je skuplji u odnosu na svog prethodnika Celtisa.
 
A da li su claas traktori toliko kvalitetni kad je ovaj axos skuplji od john deerea :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:
 
Moje misljenje je da nisu!!! Jer ipak je to Renoova fabirka traktora,a ti sam znas koliko je reno traktor bio zastupljen kod nas, samo druga boja i druge nalepnice, ali kvalitetna boja i kvalitetne nalepnice ::namigivanje::!!!
 
Kosač je napisao(la):
Moje misljenje je da nisu!!! Jer ipak je to Renoova fabirka traktora,a ti sam znas koliko je reno traktor bio zastupljen kod nas, samo druga boja i druge nalepnice, ali kvalitetna boja i kvalitetne nalepnice ::namigivanje::!!!

Na osnovu toga nemožeš govoriti jel taj traktor dobar ili ne. Rekao bih da su Claas trakori u vrhu po kvaliteti. DPS motor (u Axosu Perkins koji je ist dobar), vrl odobri mjenajči, dobra nosivost hidraulike, stabilnost, završna obrada...
 
Rekao sam moje misljenje! :D, Sticajem okolnosti sam upoznao Claasove traktore. Imaju jos oni dosta vremena pa da dodju do vrha kvaliteta!!!
 
Nazad
Vrh