Claas

Dosta ljudi hvali perkins motore :D ,al cuo sam da ovi novi traktori koji imaju te kompjutere to jest elektronsku kontrolu rada motora, da mogu i da poprave i pokvare osobinu motora. Citao sam na hr.forumu kad je jenom liku serviser instalirao novi softver na datatronik kod mf traktora sa perkins motorom da je bio 5-10% jaci i da je motor radio mnogo bolje.E sad jel istina il nije ne znam. Al ako koza laze rog ne laze :haha:
 
ne da ga budze :nono: ,vec fabrike izbacuju stalno nove softvere za kontolu i rad motora koji sve vise izvlace iz motora i postavljaju mu bolji rezim rada
 
Ako radi onaj ko zna, nije problem! Ako radi neki fus majstor onda nastaju problemi. . . Princip je isti kao na novijim automobilima jer su na traktorima uglavnom CR motori sa elektro-piezo diznama.
 
mada je danas jako malo traktora mislim na europske koji nemaju kompijutere i i te koje kake elektronicke sitnice koje nama olaksavaju svakodnevno rad, jer kako je cini mi se netko vec spomenuo, ljudi odavno idu na mijesec....
 
stavio mi kum windovse7 i instaliro mi blutut i nesto me jebe neradi pa ga cekam da to dodze rijesiti a i ovaj program sto sam dobio sa telefonom neradi na 7 windovsima, ma katastrofa, ma biti ce nebrini.. he he he ...........
 
Evo nesto novo, traktor koji nije bio na ovom forumu. Ares 836 RZ, 205ks, pozajmio sam ga od strica i juce i danas tanjirao strnjiku.
30bh8rc.jpg
 
Posto se kod nas u srbiji krece iznajmljivanje i da li to uopste postoji ? :ppozdrav:
 
Moram da pitam jer centralna Srbija se u mnogome razlikuje od Vojvodine. Vojvodina koliko toliko drzi neki korak za evropu, a mi smo bas daleko. Cuo sam ovde u CH da postoji mogucnost iznajmljivanja velikog traktora. A kod mene u centralnu srbiju je nemoguce pitati coveka za takvu uslugu. :ppozdrav:
 
Evo me, tri dana nisam imao internet.
Traktor je kupljen nov, 2004 godiste ima 7100 radnih sati. John Deere motor, semipowrshift menjac.
Bilo je nekih kvarova ali uglavnom sve zbog loseg odrzavanja i nemarnih vozaca.
Ja nisam puno radio snjim pa nemogu nesto vise reci o njemu, sve u svemu solidan traktor. ::super::
 
Nazad
Vrh