Claas

Kada sam od Erdevika krenuo prema Kukujevcima pogledam da li u telefonu imam memorisan broj, kad ono ćorak, menjao sam telefon i ostao u starom telefonu.Pošto u autu nemam internet nisam imao načina da se javim inače bih svratio na kratko da se ispričamo.Imam ja još posla u komšiskom selu oko kombajna koji se radi kod Vašeg školskog druga pa se javim dan ranije i da se vidimo!
 
vazi i dogovoreno. javite dan dva ranije ako budete znali kad idete. da vam posaljem ponovo br u PP?

sad cemo kritikovati i vlasnika 98-ce ima on br, al se stiso ko masnine u njegovom hangaru :haha:
 
rekao bi da je ono dangerov CLAAS
ostao prljav preko zime :nono:
po tome sam ga poznao :haha:


to mu je vec treca sezona da nije video vode....samo izduvavanje,kad bude bio za prodaju bice ulickan kao i onaj tvoj bivsi zmaj:osmeh:

@montoya,dok je jos slikan kombaj znao sam da ces da zagrizes udicu i pogodis ciji je:osmeh:
 
Poslednja izmena:
i to na -25,da budemo precizni,a izduvao sam ga zbog sebe a ne zbog uvazenog clana Bojana,on je i ovako dosao musav kod mene:osmeh:
 
Sada sam se uverio da voda kombajnu treba samo u hladnjaku i nigde više.Pranje kombajna no,no.

Sto nesme da se pere?
Ja bas planirao da izduvam i operem kombajn sav je od neke sitne prasine od soje.Mada planiram samo spolja da ga operem i izduvam oko motora i kaiseva prasinu ipak se greje motor nedaj boze bukne nesto...
 
Moj ce svejedno kisnuti nazalost jer nemam supu tako visoku pa ga teram u selo kod jednog coveka preko zime dok nenapravim sebi.
 
Pa ako se kombajn ne pere kada ga u kukuru ljudi teraju po blatu i ne stignu oprat u jesen, dal ce ga u proljece u toku pripreme takvog ostavit ?
Naravno da neće ispirit skoreno blato kopresorom, nego mini wash i deri moj kolega posle pšenićne žetve ga opere podmaže i spremi u šupu pod kljuć, i poslje soje samo mjenja korpu stavlja kukruzni i vrši kukuruz nakon toga ispiri motor a ostatak kombajna opere i naravno podmaže svaku mazalicu remenje raspusti i to je to .. ! Tako ću i ja svog netko ima nekakvo mišljenje meni ovo odgovara .. :D
 
ako je kombajn ostao suv celu sezonu ona je bolje i dovoljno samo ga izduvati,
mnogo lošija opcija od pranja je da ostane preko zime ulepljen prašinom koja je pokisla i sl.
 
Potrebna mi je pomoc!

Osovina slamotresa na mestima gde ide na njega drveni lezaj mi je pojedena, pa sam dzabe kupio nove drvene lezajeve nista nisam dobio.

pitanje je:

Da li postoji neka metoda ( varenje, nanosenje materijala ili neznam ni ja kako ) da se popravi / podeblja osovina na original dimenziju? Ako postoji ta metoda bio bih veoma zahvalan za informaciju ko to radi. Nadam se da mi necete reci da moram kupiti nove osovine.
 
Nazad
Vrh