Claas

Jedan laicki savet,a ako nisam u pravu,nek' mi ne zamere koji znaju.

Svojevremeno(mislim da jos uvek rade) je cubi metalizirao/nanosio neke nove slojeve metala na radilicama od motora koje vec vise ne mogu da se obradjuju.

Pitajte tamo,mozda ljudi imaju resenje za vas.
 
Cubi metalizacija može da ti navari i obradi, oni rade i radilice na taj način, ali treba da se raspitaš koliko to košta, da nije skuplje od nove osovine.
 
Osim firme Cubi koja je postala industrija i hoće nekada da uradi industrijski postoji i druga firma u Petrovaradinu i zove se Remetal koji navarivanje radi sa elektrodom ili "autogeno" u zavisnosti od toga za čega će se koristiti.Ja sam kod njih navarivao jedan hidraulični razvodnik koji nije bilo moguće kupiti nov jer je prestala proizvodnja za isti i nakon nanošenja materijala ide brušenje.
 
Dali je pametno ubaciti drvene lezajeve na KVOCKE iznad slamotresa od nasih privatnika sto ih prave po meri?Oko 35 evra su mi trazili za jedan drveni lezaj.
 
Mozete postaviti i domace na Vasu odgovornost.Vodite racuna da Claas ima najreci broj obrtaja od svih kombajna na slamotresu i da oni moraju biti odgovarajuceg kvaliteta inace dodje do pucanja osovine slamotresa!
 
Onda mi ni nevredi da ih kupujem bolje mi je da platim nego jos gore da prodjem
@zorancile pa ja nisam video mazalice ni na osovini slamotresa ni na kvockama
 
Pa moracu do jeseni da nove ubacim jer psenice slabo ima kod nas za 3 dana ce se obaviti zetva
 
ni na moju 98 nije bilo mazalice na slamotresima i ja sam skinuo dole i napravio mazalice podmazem jednom nedeljno i dobro je :ppozdrav:
 
Dali ima tko kakav prijedlog, za kabinu na mom kombajnu odlucio sam na ono željezo tj.lim stavit striopor prvo a onda neznam šta da stavim htio sam nekakav tapacirung ali nemam gdje to kupit dali ima tko kakavih prijedloga gali bi guma valjala ?
 
Sto neprobas da stavis neki sundjer za zvucnu izolaciju?Na krov mozes stiropor pa preko njega taj sundjer.Cuo sam da se zove azmafon mislim.I onda neki tapacirung preko svega.Kad bi je tako zadihtovao dobio bi dosta na smanjenju buke ovako ako ostavis lim sa nekom gumom ima sve da zveci i vibrira od kombajna i motora u radu.
 
mislim da necu imat neku dobru izolaciju jer bubanj mi je pod sicom a uvlacno grlo ispred mene mogu to samo stavit na bunker u kabini, taj azmafon je nešta slićno staklenoj vuni, kada bi ga kod nas našo naravno da bih stavio sigurno bi malo tiše bilo ali nemogu to nabavit osim ako netko zna gdje ima u hrvatskoj.. planiro sam iza sjedala stavit ako to nenabavim tvrdi stiropor pa gumu a na vrh kabine tvrdi stiropor pa lesonit .. !
 
ma udri ti njemu i rigips posle stiropora,pregletuj i okreci,ili spanski zid,imaces gde da zabijes dva eksera,jedan za Broza a drugi za peskir.....
 
Danas sam slikao i ova kolica namenjena za skidanje "grla" sa kombajna
23sf5va.jpg
 
Na žalost samo ova, jer nisam znao da će biti interesovanja.Inače "grlo" je od kombajna Claas Dominator Mega 208.
 
imam problem, mozda nije za ovu temu, nemojte mi zameriti, ali ipak se radi o claas kombajnu. Odvratne pacovcine se i pored otrova uvukle ove zime u kombajn, i izgrickali mi pola gume na podu, sta da stavim sad, da li neko ima ideju? razmisljao sam o debljem linoleumu, posto nema nigde velikih, lepih komada gume da se kupi, pa izreze :S
 
Nazad
Vrh