Claas

@Stanisa
Vec je februar a slika nigde,nisam te zaboravio,daj slike tog unikata da ga vidimo.ili te nesto.......blam :bravo:
 
ako nekog interesuje clas comandor neka slobodno pita ja ga imam 116cs i garantujem da je to vrhunski kombajn a sto se tice elektronike sve ima , ima monitor na kom sve pokazuje sta je bitno na kombajnu rastur, opterecenja a da kazem i to da mi jos nije zagusio poz
Post je spojen: [time]1265737789[/time]
_________________________________________________
:ppozdrav:
 
nije to za vitlo prekidac,uslikaj ga blize,sta ti nije jasno oko korpe,jel imas upustvo za stelovanje tog kombaja,ako nemas daj adresu na PP da ti posaljem postom pa cu ti objasniti,a trebo bi da imas nalepnicu pored rucke za upravljanje ispod lampica za rasipanje,
 
@Dragisa Grujic
Nemate Vi na ovom hederu mogucnost pomeranja vitla napred-nazad jer nema hidraulicne cilindre na njima.Taj prekidac koji ste slikali ispod menjaca je reverzer grla,ili je sigurnosni prekidac za isklucivanje podiznih cilindara u toku transporta (lose mi se ovih dana otvaraju slike pa se nevidi bas dobro).Na slici ispod menjaca se nalaze podaci za osnovno podesavanje korpe.U toku rada velikom rucicom pomerate celu korpu blize ili dalje od bubnja, a sa malom rucicom imate tri polozaja za pomeranja zadnjeg dela korpe odnosno izlaza korpe. :ppozdrav:
 
Znam da je Klas odlican kombaj ali se nije bas najbolje pokazao prosle zetve na parcelama gde je probio sirak(mega 360) a zmaj je te parcele radio bez vecih problemai cak je isao i brze govorim vam iz licnog iskustva. :ppozdrav:
 
:nono: :nono: Nisi upravu ja sam lane radio usluzno kojekekve ardale gde je prinos zita bio oko 400-500 kg. po kj. ali je zato travuljina bila izuzetno lepa(visoka) zmaj sigurno nebi mogao ici brze, zmaja sam vozio 18 g. :ppozdrav: :udri: ::novac::
mica967 je napisao(la):
Znam da je Klas odlican kombaj ali se nije bas najbolje pokazao prosle zetve na parcelama gde je probio sirak(mega 360) a zmaj je te parcele radio bez vecih problemai cak je isao i brze govorim vam iz licnog iskustva. :ppozdrav:
 
@mica 967
al ga lupi sad druze maksimalno,ja imam i zmaja i klasa pa znam koji sta moze i koliko uopste zmaj moze da prismrdi klasu a narocito gde je prljavo bilo koje trave da su upitanju zmaj moze samo da place,parcele gde zmaj nemoze da radi ni na kvacilu ni u snu, klas jede za dorucak,a sta si ti video je................. :sta:
najbolje iskustvo i poredjenje je kada imas dva stroja u dvoristu i komentarises o njima,o necemu u cemu sedis za volanom i osetis a sve ostalo je lupetanje cula kazala videla
 
Evo uspeo sam da otvorim slike.To je prekidac sigurnosni prekidac za radnu hidrauliku koja se koristi u toku transporta (iskljuce se mogucnost spustanja hedera).Prekidac za pomeranje vitla napred-nazad se nalazi kod prekidaca za promenu broja obrtaja vitla i broja obrtaja ventilatora.Elektro izvode sigurno imate, a hidraulicni ventil morate pogledati da li imate.Nalazi se iznad desnog prednjeg tocka gde su smesteni i ostali hidraulicni ventili i razlikuje se od ostalih jer ima na sebi dva okrugla solenoida sa crnom nareckanom plastikom i vijkom u sredini.Jedan takav sluzi za pomeranje vitla napred-nazad, a ako ima jos jedan takav taj sluzi za auto kontur i tada imate na grlu dva cilindra na mestu kacenja hedera.
 
Danger ja nikad ne lupam nego sam to video svojim ocima a MEGA 360 je pravi kombaj i uradi kao dva zmaja i nije mi bila namera da ga podcenim nego samo ako je neko imao to iskustvo da obazrlozi zasto mu je problem sirak u psenici. :ppozdrav:
 
@http://poljoinfo.com/profile/?u=5066
Misliš nešto na nalik ovom?
fxaxzo.jpg

Mogu reći da nije bilo problema ovršiti ovu njivu mada baš ne volim da radim takvim paorima. Evo još jedne na kraju.
5zfiht.jpg
 
Nazad
Vrh