Claas

ili od nekog kamioncica, koji ima paljenje na 12V...
 
Tu nije moguce preci Svabu.Ako cete onu verziju sa anlaserom morate dovesti kabel od akumulatora do tog anlasera i to one debljine koji ide od akumulatora do anlasera za startovanje kombajna.To je napojni kabel.Pobudni kabel je manjeg poprecnog preseka i ide do kabine gde bi trebalo vec da imaju izvodi da se poveze na neki od "slepih" prekidaca. Ako nema izvoda lako ih je ubaciti.Imam sliku ali skener me zavitlava celo poslepodne pa nisam u mogucnosti da je postavim.
Sto se tice hidraulicne varijante i tu morate da provucete jedno crevo od povrata na rezervoarudo hidromotora.Ako nema slobodnih elektro ventila mara se ubaciti i oni se nalaze sa desne strane kombaja ispod kabine iznad prednjeg tocka.Isto se ugradi prekidac kao u gornjem slucaju hidro motor i jedno potisno crevo od elektro ventila do hidromotora.Povratno crevo bi moglo da ide i na povratno crevo na elektro ventilima, ali tu moze da dodje do problema da nema dovoljo protoka (jer nije dimenzionisano za hidromotor) pa procuri semering na hidromotoru.
Nije nista komplikovano samo treba izracunati koja je Vama varijanta povoljnija (po meni prva) i cena napojnog kabela jer on mora biti iz jednog dela da bi pad napona bio sto manji.
Kada skeniram ovu sliku postavicu je na furum.
 
AKmulator je iznad prednjeg desnog tocka, nije daleko, instalacija u mom kombajnu u kabini postoji, na platformi ispod akmulatora stoji neki automat koji 100% ima veze s tim, ubeden sam da je skinut taj anlaser i zamajac tako da meni je najbitnije saznati koji anlaser bi se tu najbolje pokazao (brzina,snaga,otkud da znam....).
Post je spojen: [time]1263151366[/time]
_________________________________________________
Semu instalacije imam.
 
Moze bilo koji anlaser.E sad kod brzine zbog izrade u sopstvenoj varijanti tu se mora malo racunati.Nadam se da Vam ovo nije jako hitno jer cu za koji dan biti kod jednog kombaja pa cu probati sve da slikam i procitacu na plocici koliko je jak taj anlaser.
 
danger je napisao(la):
zasto imas problem u grlu sa proklizavanjem i zaustavljanjem lanca :sta:
abro je napisao(la):
Nije problem namontirati i nisam mislio na slike nego pitanje, info. se odnosi na to dali je bitna snaga anlasera, ispod cega ne vredi stavljati, tj dali to uopste igra ulogu, dali ima veze kojom brzinom okrece, precnik zamajca, sta vec... Izvini imas pravo puz proklizne a ne usta ko sto sam naveo u proslom postu.[/font]
 
@abro,
Kao sto sam i obecao evo slika od anlasera za povrat mase na grlu kombajna D 108 VX
15hh07s.jpg

20952s7.jpg

i nacin vezivanja el.instalacije na D 78
afbwpk.jpg

Ovo je dosta velik anlaser jer je ovo kombaj sa sest slamotresa i sirinom bubnja od 158 cm.Velicina mu je otprilike kao na IMT 533.Kod Vas bi mogao da bude i manji.Prepisao sam brojeve sa anlasera, ali nepise snaga nego samo napon 12 V.Anlaser je BOSCH pa ako ste u mogucnosti da preko brojeva odredite snagu javite pa cu Vam napisati.
Sto se tice proklizavanja spirale proverite sigurnosnu spojnicu sa leve strane hedera u pravcu voznje.Ona se nalazi u lancaniku i ima dve lamele koje vremenom hoce da se potrose.Iste takve lamele se nalaze i na vitlu (na lancaniku) i na gornjoj osovini grla sa leve strane gde je velika remenica pogona grla.Ako promenite ove lamele na spirali i mozda na grlu mislim da Vam nece biti potreban uredjaj za povrat mase.
Izvinjavam se ostlim clanovima foruma zbog duzine posta. :ppozdrav:
 
@panonstib
mali dodatak... te spojnice se mogu stelovati, koliko sam upucen, ako klize samo malo pritegnuti saraf, to jeste privremeno resenje, ali kupuje vreme u ovoj krizi... a podmazivanjem lanca na hederu se i one zamaste, drugo resenje je tastaviti ju, i oprati, i ocistiti od masnoce...


vac kad si imao fotoaparat u ruci sto nisi jos koji put ''skljocnuo'' da vidimo celu masinu, kabinu izmutra, i sl... :D
 
@mucobieno
Slazem se sa Vama da se te spojnice mogu podesavati (podesavaju se da proklinu na 330 Nm),ali uglavnom se jedna strana potrosi i onda ide naleganje metal na metal pa dolazi i do pucanja sigurnosne spojnice.U odnosu na ostale delove te lamele i nemaju neku ekstremno veliku cenu.
Ko podmazuje pogonski lanac uljem (pogotovo "preradjenim") tu dolazi do zamascenja lamela i to se radi kako ste naveli.Zato ja podmazujem lance sprejom za lance pa toga nema.
Kombajn nije moj, a gazda nije bio prisutan da bi mi dozvoli pa nisam smeo da slikam.Bice prilika kada cu imati dozvolu pa ce i toga biti. :ppozdrav:
 
@mucobieno
Stvar navike.Ubuduce cu voditi racuna.Nije problem ja imam malo vise, ali tu smo i zato :ppozdrav:
 
@MONTOYA
vidim da Vam niko nije dao odgovor na ovo pitanje pa cu ja pokusati.CLAAS COMMANDER je serija koja se radila osamdesetih i pocetkom devedesetih godina.U praksi se nisu bas nesto pokazali. Razlog tome je sto umesto slamotresa imaju niz odbojnih bitera i korpi.Broj bitera i sirina zavisi od velicene kombajna.Samim tim ga je bilo izuzetno tesko podesiti, a i odrzavanje je bilo skuplje.Pogon ovih bitera je bio putem remenja koja su se "palila" u slucaju zagusenja jer tada jos nije bilo toliko elektronike.
Ima ih i kod nas par komada, ali uglavnom stoje i traze naivne kupce da se prodaju jer je gore OM 441 na kaga svi padaju.Mnogi su isli da ga vide pa u njega da ubacuju slamotrese, ali je ta investicija dosta velika jer i zadnji deo gde bi trebalo da motiraju slamotrese je daleko vislji od obicnog dominatora.Nadam se da sam malo razjasnio o ovom kombajnu.
 
panonstib je napisao(la):
@MONTOYA
vidim da Vam niko nije dao odgovor na ovo pitanje pa cu ja pokusati.CLAAS COMMANDER je serija koja se radila osamdesetih i pocetkom devedesetih godina.U praksi se nisu bas nesto pokazali. Razlog tome je sto umesto slamotresa imaju niz odbojnih bitera i korpi.Broj bitera i sirina zavisi od velicene kombajna.Samim tim ga je bilo izuzetno tesko podesiti, a i odrzavanje je bilo skuplje.Pogon ovih bitera je bio putem remenja koja su se "palila" u slucaju zagusenja jer tada jos nije bilo toliko elektronike.
Ima ih i kod nas par komada, ali uglavnom stoje i traze naivne kupce da se prodaju jer je gore OM 441 na kaga svi padaju.Mnogi su isli da ga vide pa u njega da ubacuju slamotrese, ali je ta investicija dosta velika jer i zadnji deo gde bi trebalo da motiraju slamotrese je daleko vislji od obicnog dominatora.Nadam se da sam malo razjasnio o ovom kombajnu.
svaka cast za znanje...
 
Nazad
Vrh