Claas

Uradjen je polu sklop kod Cubija,uradjena prva specijala,novi klipovi,karike,lezajevi na radilici,komplet glava,novi ventili i uradjen hidrotest. Radio 200 sati od generalne,i kompresija od 12 do 18,dizne poplavele,sto znaci da se u nekom delu motor pregrevao,a temp nikad nije presao 90C,tj.ja mu nisam dao. Zato sumnjamo na blok,jer je pojeo sve za 200rc i jako je velika razlika u kompresiji. Ovaj motor sto sam kupio,ima kompresiju 21-22,mereno na hladno.
Da li sve dizne poplave ili?
 
Koliko ste sigurni u ispravnost PVP i ispravnost podešenja dizni na tom motoru koji se grije? Naj vjerovatnije da je loše sagorjevanje u cilindrima i da zato dizne plave i da se zato taj motor grije. Ili kut ubrizgavanja ili samo podešenje pumpe i/ili dizni...
 
Bravo Bobo!Cekam odgovor od kolege Milovana pa da prokomentarisem.I ja mislim da je problem u diznama ili Pvp.
 
Vjerovatno je pregledao, ja sam imo davno slican problem na S46 to se pisalo po forumu dugo,sve novo stavim u motor al sve, i on nema snage, 3 puta skidao pumpu i nosio, na kraju majstori koji su radili motor nisu paljenje naredili omasili jedan ili dva zuba, dosao jedan drugi majstor ponovno motor dolje sve rastavio, sastavio od onda taj motor radi kao sat, ne trosi kapi ulja pali na minusu bez grijaca, oslican motor, a nakon svega uhvatio sam se šarafanja samostalno ..
 
Kad sam kupio kombajn uradio sam dizne i grejao se,kad smo uradili motor,uradili ponovo dizne i to boschove uloske kod Zeravice. Sto se tice pumpe,ovde je toliko prosto da se vrati na oznake,da i malo dete ne bi pogresilo,a i da se ne poklope oznake,99% motor ne bi upalio.

- - - - - - - - - -

Jos nesto, meni je motor palio uvek extra,bilo da je minus ili ne,nije dimio ni pod najvecim opterecenjem,na iber lauf nije ama nista duvao. Kajsevi novi,vodena pumpa nova,cak sam kupio u Almexu i nov cep od hladnjaka,da otklonim sve moguce uzroke,ali dzaba.
 
Mi smo isto imali problem sa grejanjem motora. Jednom prilikom smo cak morali i stati jer je temeratura bila skoro na kraju zelenog polja. Problem je resen detaljnim ispiranjem sistema rashladne tecnosti. Ispalo je mulja barem 2 kg. Od tog doba nema vise nikakvog problema. Motor je OM352a i u dosta je dobrom stanju. Nema dima, pali i kad je hladno bez grejaca i bilo kakvih pomagala.
 
Cilja kao i nas još par da je nešto kod tebe bio problem sa sistemom ubrizgavanja, loše sagorjevanje i odatle i prekomjerno grijanje.

Moj 549 je palio kao lud jednog proljeća, radio u sjetvi bez problema SAMO popije za dan dva rezervoara goriva. Ja bio uvjeren da negdje prosipa al dok sjetvu nismo završili nisam ništa dirao. Nigdje se nije vidjelo da curi pa su prve dizne došle na red kad ono sve tri PIŠAJU da je majstor pitao kako je taj traktor radio i kako nismo čuli da liše radi ili teško pali. Kad sam mu rekao da je radio i palio normalno, nije mi vjerovao. Nakon promjene uložaka u diznama jednako je palio i radio al potrošnja goriva kud i kamo niža nego prije...

Neka "sitnica" je u pitanju i garant da nisi morao kupovati nov motor da je greška negdje u ovome samo ju treba naći. Ili krivi ulošci ili krivo podešeni ili krivo podešen kut ubrizgavanja. Nije to samo vratiti pumpu na oznake, treba provjeriti koji je kut ubrizgavanja zapravo na motoru a ne slijepo vjerovati oznakama. Nemoj taj drugi motor još rastavljati, to e mora odgonetnuti šta ga boli, pogotovo što je blok skuhan u sodi i sve novo unutra.
 
Bobo,meni je kombajn trosio ko upaljac, prvo je jedan bosista uradio dizne i grejao se,posle drugi uradio i opet isto. Kako je mogao da za 200 sati radi toliko unisti kompresiju,a pogotovo to sto je napravio toliku razliku po cilindrima.
 
interesantna je jedna stvar da si napisao da su ti ulosci poplaveli a i da ga nisi pregrejao preko 90 stepeni,na 90 stepeni ulosci nemogu da poplave,ako je antifriz u sistemu ti na 90 stepeni mozes da peglas ceo dan nista mu nece biti od te temperature.....
drugo,ako ti je cubi radio polumotor a na 200 sati izgubio kompresiju,sto mu ga neodneses

- - - - - - - - - -

U motoru su,pred zetvu cu da ih uradim. Na sta ciljas?

imam stare uloske pa cisto da uporedimo brojeve......
tebe je sad sastavilo plus sto je igubio kompresiju,to stoji,medjutim interesantno je to plavljenje ulozaka,ili nije odgovarajuci pa neubrizgava u komoru klipa kako je propisano pa se zato greje a mozda je i to dovelo do ponovnog habanja motora ili nesto nestima s bos pumpom posto pumpa mora da se radi kad se motor prebacuje sa kamiona na kombajn,mozda je i ta pumpa menjana,mozda i ceo motor sa kamiona,godine su iza tog kombajna a nisi prvi vlasnik pa ko zna sta je se sve tu idesavalo,plus ti sad stavljas drugi motor s kamiona,koja je sad pumpa na tom motoru,dal je prilagodjena kombajnu,posto nije isti regulator
 
90 C nije presao na satu,ja onda stanem i sacekam da se ohladi,a da ga pustim on bi isao u nedogled. A 99% da su cilindri imali mnogo vecu temperaturu od one na satu. Ako je problem kao sto mislim da jeste,da u bloku nema dobru cirkulaciju zbog neke pukotine koja nije vidljiva.

- - - - - - - - - -

Pumpa je moja,mora rezimski regulator da bude,jer bi kombajn gubio snagu pod opterecenjem. Motor je prvi njegov i kad je otvoren sve je bilo standard.

- - - - - - - - - -

Dali je filter za vazduh njegov,odnosno adekvatan?

Jeste,sve je fabricki,kupio filtere u Almexu po kataloskom broju.

- - - - - - - - - -

Kompresija posle generalne 12-18?

200sati nakon generalne.

- - - - - - - - - -

Danger,garancija je 6 meseci kod Cubija.:ppozdrav:
 
A i je bi bilo prvi put da se ljudi zale na cubijev rad...velika je to sad radionica i svasta se desavalo...ja nikom vise ne verujem...
Mada sam jednu glavu pre tri meseca radio kod njega i zasad nema problema..
 
Nazad
Vrh