Claas

Jesam. Ma specifican problem,u suncokretu i kukuruzu nema problema,a u zitu cim je malo vece opterecenje on pocne da se greje. Sve zivo smo probali i jedino mislimo da je problem u bloku motora.
 
Ima 3 verzije termostata za taj motor.Ja sam kod mene ugradio od 79 stepeni i temperatura je konstantnih 80 stepeni u svim uslovima sem u jesen kada je napolju hladnije i duva vetar,onda je do 75 maksimalno.
 
Ima 3 verzije termostata za taj motor.Ja sam kod mene ugradio od 79 stepeni i temperatura je konstantnih 80 stepeni u svim uslovima sem u jesen kada je napolju hladnije i duva vetar,onda je do 75 maksimalno.
79, 83 i 85 ili 87 nisam siguran. Meni je te nudio u radnji. I uzeo sam 79C jer je to fabricki za vecinu starijih Mercedesa. Original Behr. Drzi 75C po ovoj hladnoci a na leto cemo videti. Mozda i malo laze termometar onaj kombinovani instrument zapravo. Da napomenem da je motor u kamionu.
Milovane, sta ces sa starim motorom? Trazena je to roba.
 
Milovane da li si probao da radis sa otvorenim poklopcem motora - haube? I ja sam imao problema sa grejanjem kada su bile velike temperature ali otvaranjem poklopca sam uvek resavao problem. Za 10+ stepeni je bila manja temp. sa otvorenim vratima.

Jesam,pomogne dosta,ali dzaba,moram da ga mazim cak i da stanem,da ga ne bi pregrejao.

- - - - - - - - - -

Ja sam stavio termostat od 71C

- - - - - - - - - -

Prodacu sve delove osim bloka,posto ne bi nekom uvalim i da se coveku greje motor.

- - - - - - - - - -

Meni se tako,samo u žitu grejao 3610....bio iznutra,da kažem prljav,delimično začepljen hladnjak ulja

Koji hladnjak ulja? Onaj na bloku motora?
 
To što su menjali to ne znači da ne može imati problema jer je bilo slučajeva da dihtung niju urađen dobro i rupe za vodu su bili nešto manji od potrebne pa se traktor grejao čim se optereti u lakim poslovima i transport držao dobro temperaturu to je bilo na IMT 539.
 
Uradjen je polu sklop kod Cubija,uradjena prva specijala,novi klipovi,karike,lezajevi na radilici,komplet glava,novi ventili i uradjen hidrotest. Radio 200 sati od generalne,i kompresija od 12 do 18,dizne poplavele,sto znaci da se u nekom delu motor pregrevao,a temp nikad nije presao 90C,tj.ja mu nisam dao. Zato sumnjamo na blok,jer je pojeo sve za 200rc i jako je velika razlika u kompresiji. Ovaj motor sto sam kupio,ima kompresiju 21-22,mereno na hladno.
 
A mozda nije ni uradjena generalna kako treba?!
Clan kova77 je uradio generalnu na om352,pa mislim da nije skupio ni 500rs,motor je kaput.
Sad su opet uradili,samo su majstora promenili.
 
Živo me interesuje kako će se ponašati sa ovim motorom...Srećno...:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

To ti pišem zato što možda i nije do motora to grejanje, to nekada bude banalna sitnica...:cvetic:
 
To i ja kazem. Bitno da je jednaka kompresija na svim klipovima a i po diznama se vidi da nije pregrevan.

- - - - - - - - - -

Živo me interesuje kako će se ponašati sa ovim motorom...Srećno...:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

To ti pišem zato što možda i nije do motora to grejanje, to bude neka banalna sitnica...:cvetic:

Nema tu puno stvari,osim sto na motoru ima puno stvari. A sve ti se svodi na motor i hladnjak.
 
Da napišem neke dve sitne greške koja možda nekom pomogne ubuduće...Proverite istrošenost remena i remenice,možda nema dovoljno obrtaja ventilator...upadne remen dublje u remenicu i nema već dovoljno obrtaja,a to leti ume da pravi glavobolju dok ne skontaš...:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh