Claas

Neke buksne na menjacu zamene mesta i onda ide 30km ali hoce da se se raspadne menjac.pitaj te clana laza,on ima leksiona pa su mu objasnili kako i sta,al nije imao kesu da to uradi
 
Na Megi kada ubacim u 3 brzinu odma skine obrtaje na 1600-1700 i ide 21,5km/h. hteo sam da skinem blokadu,ali sam ipak odustao posle konsultacije sa mehaničarima.
 
Kod mene sa minimalnih 650 obrtaja bubnja pomocu remena,u kukuruzu sa 18 posto vlage takoreci da nema skoro nista loma,e sad videcemo kako ce izgledati u bunkeru kad vlaga bude pala.U pitanju je dominator 96 sa 6 sina.
Kod mene nemože bez loma. Bubanj se vrti na 450 okretaja i mam 4% loma. Bar tako kžu ovi na sušenju. Dali oni malo povećaju lom to neznam ali vidim da u bunkru ima loma. Gdje nastaje i kako ga smanjiti to nisam još otkrio.
 
Ovako na tucanu 320 kada se ubaci u treću brzinu pun gas je na 1500 obrtaja motora i ide samo i to plafon 21,5 km/h!!!!Možeš da malo nađeš nekoga da ti to budži na kompjuteru da ide 30-35 km/h ali treba imati rebra i puteve za tu brzinu s tim kombajnom!!
 
Kod mene nemože bez loma. Bubanj se vrti na 450 okretaja i mam 4% loma. Bar tako kžu ovi na sušenju. Dali oni malo povećaju lom to neznam ali vidim da u bunkru ima loma. Gdje nastaje i kako ga smanjiti to nisam još otkrio.
Pokusao sa vadjenjem donjih sita i zatvaranjem povratne mase?Ja sam to uradio po savetu drugara i clana ovog foruma i za sad radi ok.
 
Pokusao sa vadjenjem donjih sita i zatvaranjem povratne mase?Ja sam to uradio po savetu drugara i clana ovog foruma i za sad radi ok.
Dobro je da radi. :) I ja radim bez donjih sita ali nisam posebno zatvarao povrat. Probao sam da potpuno zatvorim sita. Iza stavim najlon i na mjestu ubacim klipova suvog kukuruza (od prošle godine) i gledam šta nazad izađe, preko sita. Opet ima loma. Koliko u postotcima to neznam.
 
ja mislim da na povrat nemoze ni da ode ako nema doljneg sita tako da je besmislica zatvarati ga. a ako krunis lanjski normalno da ce biti loma kad je presusen. sto je suvlji ima vise loma.

- - - - - - - - - -

kod nas ima drugar megu 118 kadide putem ja ga sa imt ne mogu stici.. i nista mu ne fali. ta blokada nije zbog menjaca nego zbog bezbednosti na putu.

- - - - - - - - - -

Nisam mislio da bi kandidovao njega vec onog sto ne skida blinde.Ne razumem uopste zasto bi neko bio pametniji od tima inzinjera,pa da sa blindama bolje radi fabricki bi bike blinde za dvaku kulturu..Ni jedan od renomiranih proizvodjaca ne koristi blinde u svim kulturama vec samo u nekim a za to postoji razlog.

postoji razlog sigurno, da ti ne bude dosadno. ja kazem kako mi radimo vec 10 godina a vi kako ocete. blinde nicemu ne smetaju u selu ima 40 kombaja pola njih ne skida blinde i sve vise njih uvidja da je to nepotreban posao, a sad vi kako ocete.
 
Danas ubacene blinde od 11 do 8 uvece i vise se nece skidati - tako barem majstor kaze da probamo . Vreme super taman za ovakve stvari pre vrsidbe kukuruza
 
Cici da li kod kupovine 108-ce treba posebno obratiti pažnju na neku komponentu ili nema nikakvih problema po pitanju slabih tački?
 
Pozdrav društvo nije me bilo davno ovde na forumu, mene zanima šta treba uraditi na Dominatoru 76 da se može vršiti lucerka a lomova u kukuruzu imao sam i sa lančanike prošle godine sada neskidam ništa probaću drugačije štelovanje podbubnja.
 
Nazad
Vrh