Claas

Jel ovo vama realno?? Pričao sam sa vlasnicima avera kažu da ide toliko na sat gledam i ne verujem!!!
[video=youtube_share;jvjeFCMVBBU]http://youtu.be/jvjeFCMVBBU[/video]
 
Pa moguce je,jer ima petoredni adapter.Kod mene u okolini ima covek isto avero 240 ali ga ne tera ovako,isto ima i on petoredni adapter ali kod njega ne predje brzina preko 7km/h.Ove godine isao sa covekom par krugova koji ima Medion 310 sa sestorednim adapterom i on je isao nekom brzinom od 8-9.5km/h na toj parceli rod je bio negde izmedju 6-6.5t/kj.Po meni je bolji model medion nego avero :)
 
Rijedak je ovo kukuruz a izgleda dobar adapter tako da je moguće. Ja sa dominatorom 96 bez problema mogu ići tom brzinom što se tiče propusne moći kombajana ali nemogu zbog adaptera jer neosjeca dobro stabljiku pa izgleda veoma ružno.
 
Ovaj ga malo pretera. Kukuruzi su losi , vidi se da jedva gadja redove. Medion 310 + Capelo 5 redi u dobrom kukuruzu optimalna brzina 7-8 km/h i to moras da teras strogo po sredini reda inace lose tarupira.
 
Zvao sam jutros oglas, tip je ofarbao kombajne i polepio nalepnice dominatora 150 !!!! Cena prava sitnica :
 
Ovi napravili himnu Claasu a mi naše pljujemo na sav glas.......::sramota::


[video=youtube_share;d6OJeTJNxLs]http://youtu.be/d6OJeTJNxLs[/video]
 
Sad sam malo guglao i vidim da imaju pesme za razne regione...Novi Zenland, Australija, Amerika........
 
I posle neki kazu kako ZMaj 133 i Zmaj 142 nema snagu da tera secku... To su za mene gluposti...
Ja mislim da svaki kombajn moze da tera secku namenjenu za njega...

Kad moze Claas evropa....

 
Za secku si u pravu, mada oseti se po motoru ukoliko nema rezerve za secku nekih 10ak%.

A za ono sto kazete da pljujemo na sav glas nase. Netreba da pljujemo nase nego nas sto smo dozvolili da nam velikani i partijski rukovodioci uniste i ugase Zmaj, Imt, Fap i jos milion slicnih firmi. Ti nasi proizvodi uopste nisu bili losi cak i bolji od nekih zapadnih u to proslom vremenu. Samo da smo bili pametni pa da smo razvijali dalje te proizvode i dan danas bi bili konkuretni na svetskom trzistu.
 
moze europa kada ima motor od 70-75ks, a heder 2,2m, dok zmaj za istu snagu motora, čak bi mogao reći da su motori isti tjera heder od 3m, ili neki čak i imaju 3,6m žitni........i takav nevjerujem da može raditi sa sječkom, iako ima i verzija sa balirkom, što bi po snazi skoro došlo na isto.....
 
Ide ta sječka u pšenici, ječmu i ostalom, ali u soji koja je ozelena i ako malo korova ima tu bi se taj kombajn usro, jesenas gledam komsiju sa dominatorom 98sl ima sječku vršio je njivu u kojoj je korov (ambrozija) bila 2m napravio je cak cjeli krug dok nije spalio remenje od sječke tako da svaki ce ju vrtit u pšenici :)
 
Nazad
Vrh