Cisterne za osoku

Pa, ako ti radi bez probema , ne trebaš ju rastavljat.
Mazanje lamela obavlja ulje, koje podesiš, koliko kapi u neko doba padne kroz kontrolno staklo.
Kad je u neutralnoj poziciji okreni ju rukom. Lamele trebaš čuti, kako se pomeraju, dok se osovina vrti.
Ako ih ne čuješ, ili samo neke, možda bi trebao da ih zameniš.
Pumpa se otvori pozadi, lamele se izvade i stave nove, ili ako izgledaju dobro, samo malo zdrmaju i pobruse papirom.
Napiši model pumpe, možda ima neko od članova uputstva, pa ih poskenira i stavi na forum.
 
Ja imam CREINU i super je ali jako malo snjom radim ali je problem mijesanja djubra u bazenima ispod rostova posto rijetko vozim i stvrdne se scim bi valjalo to razmutiti i razbiti jer je jako nezgodno a bazeni su sirine 4m a dugacki 30m dubina 3m.Dok se redovno crpilo nije bilo problema ali sad svake dvije-tri godine pa stvara mi glavobolju.Kakvi strojevi postoje za to ali vodite racuna da mi je jos najmanje 40kubika djubra iznad glave kad bi slucajno ulazio unutra a to mi nepada na pamet da radim.
 
Jos uvijek radi bez problema, imam i ja uputstvo, i tamo su i napisali, da treba povremeno ocistiti.
Sto se tice podmazivanja ,pise da treba ici jedna kap svake 2secunde ili tako nekako, i toga se pridrzavam.
Siguronosni ventil, i kugla su ispravni, ali svejedno kad se malo posao smiri napravicemo jedno ciscenje.
 
@CAR

Mislim, kako bi ti to pomoglo.
I kad znaš da budeš vozio okreni oluk u jamu, dosta vode je vrlo pogodna okolnost za taj mikser.
Ne budeš to sredio u prvoj turi, a polako se to gusto napoji vodom i malo pomalo mikser to sredi.
Ne znam, kako voziš, a možeš poslije svakog otkosa na travu i u to doba imaš i pljusaka, i tu vodu koristiš za razređivanje. Imaš koju cisternu više za vozit, a roba je zahvalnija za radit.

mesalecgnojevke003.jpg
 
tine
hvala ali mislim da taj stroj nebi nista uradio ako se na sredini nemota na 45 stepeni jer pristup je zajeban nije ovo slavonija.Kad bi ga spustio otisao bi pod koso ali sta dalje tamo ostade sve tvrdo kao beton.Na otvoru farme imam toliku rupu da moze crevo uci,ok nije ni to problem ali rupa je na gmt.bazena koji je 3 m dubok ali tamo imam jos 30m duljine sta s tim.
 
tine je napisao(la):
Pa, ako ti radi bez probema , ne trebaš ju rastavljat.
Mazanje lamela obavlja ulje, koje podesiš, koliko kapi u neko doba padne kroz kontrolno staklo.
Kad je u neutralnoj poziciji okreni ju rukom. Lamele trebaš čuti, kako se pomeraju, dok se osovina vrti.
Ako ih ne čuješ, ili samo neke, možda bi trebao da ih zameniš.
Pumpa se otvori pozadi, lamele se izvade i stave nove, ili ako izgledaju dobro, samo malo zdrmaju i pobruse papirom.
Napiši model pumpe, možda ima neko od članova uputstva, pa ih poskenira i stavi na forum.
Post je spojen: [time]уторак, 24. август 2010. 05:51:34 MST[/time]
_________________________________________________

Sorry, a gde nabavljate lamele ili ih ravite od cega?
Meni su otisle pa pitam.
 
Mogu se kupit kod zastupnika za Majevicu ili Creinu, a možeš ih i sam napravit od pertinaksa.
 
tine je napisao(la):
Mogu se kupit kod zastupnika za Majevicu ili Creinu, a možeš ih i sam napravit od pertinaksa.

Post je spojen: [time]1282624273[/time]
_________________________________________________
Mogu se kupit kod zastupnika za Majevicu ili Creinu, a možeš ih i sam napravit od pertinaksa.

pertinaks kaze lik koji se time bavi nikako
ja stavljao i meni pukao blok pa taman da iskoristim priliku da zamolim da se javi neko ko eventualno ima blok pumpe za creinu ovu od oko 2000 litara

inace u medjuvremenu sam se snasao za te lamele
originalnog su materijala i nisu skupe, pa ako nekome treba broj neka se javi.
Post je spojen: [time]1282692054[/time]
_________________________________________________
Sorry, a jel postoji uopste zastupnik za creinu u Srbiji?
Ja mislim ne... :sta:
 
nije pertinks,odma pukne.materijal se zove tekstolit i moze se naruciti u zemunu od firme koja ga odmah isece po meri.ako nekome treba broj telefona,nek se javi.
Post je spojen: [time]1282736719[/time]
_________________________________________________
nije pertinks,odma pukne.materijal se zove tekstolit i moze se naruciti u zemunu od firme koja ga odmah isece po meri.ako nekome treba broj telefona,nek se javi.
 
vranjanac je napisao(la):
nije pertinks,odma pukne.materijal se zove tekstolit i moze se naruciti u zemunu od firme koja ga odmah isece po meri.ako nekome treba broj telefona,nek se javi.
Post je spojen: [time]1282704319[/time]
_________________________________________________
nije pertinks,odma pukne.materijal se zove tekstolit i moze se naruciti u zemunu od firme koja ga odmah isece po meri.ako nekome treba broj telefona,nek se javi.

pa davaj brate broj ... :bravo:
 
original materijal,ovi ga prodaju na veliko,ali mogu ti iseci po meri a sada imaju i neki oplemenjeni tekstolit koji je 30% boliji od obicnog(original lamela je od obicnog),i uopste nije skupo(jedna lamela dodje oko 300din).
 
vranjanac je napisao(la):
original materijal,ovi ga prodaju na veliko,ali mogu ti iseci po meri a sada imaju i neki oplemenjeni tekstolit koji je 30% boliji od obicnog(original lamela je od obicnog),i uopste nije skupo(jedna lamela dodje oko 300din).

Hvala puno za informacije
Post je spojen: [time]1283027323[/time]
_________________________________________________
::svaka cast::
 
di moze da se nadje creina 2700l u solidnom stanju,do 800E ?zainteresovan sam jako :kisa:
 
Nazad
Vrh