Chat u voćarstvu

Moguće je da se ožili ali pitanje je kakav će koren biti, tako da ti je to sve čisto gubljenje vremena (godina) dok ne saznaš.
 
oktopad hvala na odgovoru, ovo mi je čisto za probu više me zanima šta bi moglo biti od toga ništa me ne košta samo malo zalivanja i prihrane.

Nego kod mene je jako puno cvijetni pupoljaka na jabuki slikaću kad se još bar pola od toga otvore pa vidjeti dali razrijediti ili tako ostaviti možda odbace dosta pa neće trebati.
 
Najbolje ni jednu :osmeh: meni se smucila. cena samo pada, kupovna moc ravna nuli. ne pise se dobro za jagodu u blizoj buducnosti
Nije to samo do kupovne moci eto ja sa novcima ne kuburim a tu vasu jagodu oprskanu sa svim i svacim ne bi kupio taman da je za dzaba dajete.Volim jagode al kad vidim cime se sve to truje ne kupujem je vise taman da je za lek.Ako mi se dusa uzeli jagoda posejacu kod sebe u basti pa sta rodi i opstane to cu i d ajedem a te trovane niposto.
 
По тој логици (а поприлично си у праву), не треба јести куповно - НИШТА! Само лична производња, што је супер, али и немогуће у данашње лудо време и уз овакав темпо живота и борбу за финансијским опстанком. Како се производи поврће, сокови, сиреви, месо - боље да не знаш!
А назад на тему, што се јагоде тиче, то што ти (и још мали проценат људи) нећеш да је купиш, нема никакве везе ни у једном промилу, са овако лошом ценом. Поздрав.
 
Poslednja izmena:
@ Pavle.
Druze, nije u redu ovako javno generalizovati i pricati o stvarima koje ne poznajes. Ti mislis da mi imamo viska para i vremena pa prskamo da bi nekog trovali. Jagoda se ne prska nista vise od ostalog voca i povrca, na protiv. Moja jagoda je prskana JEDNOM insekticidom a zadnje prskanje je bilo pre 3 nedelje protiv trulezi. Znam da ima i neodgovornih proizvodjaca a kontrola je nikakva. Ali zato kupujte jagodu kod proizvodjaca od poverenja a ne kod nakupaca koje bas briga kakva je jagoda. Ja prodajem kupcima ditektno sa njive i tako godinama. Stojim iza svog proizvoda, tu sam svaki dan sa ljudima, oni mi veruju i uvek se vracaju. Sto rece Radasin, danas se sve prska i pitanje je generalno kakvu hranu jedemo. A nemoguce je proizvesti sve sto ti treba. I ova grupa ljudi na forumu, koja poznaje proizvodnju, pomaze ljudima i deli iskustva da bi bilo sto manje nezeljenih stvari i da se ispostuje i karenca i sve drugo da bi dobili zdravu jagodu

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nije to samo do kupovne moci eto ja sa novcima ne kuburim a tu vasu jagodu oprskanu sa svim i svacim ne bi kupio taman da je za dzaba dajete.Volim jagode al kad vidim cime se sve to truje ne kupujem je vise taman da je za lek.Ako mi se dusa uzeli jagoda posejacu kod sebe u basti pa sta rodi i opstane to cu i d ajedem a te trovane niposto.
Sto pre posadi tu svoju jagodu i zivi zdravo.
Jer ako se uzdas u neki zdrav uvoz iz eu, bangladesa ili neceg treceg - ispasces blesav, imaces manjak para i jos ces biti i dodatno otrovan.
Nasi proizvodjaci generalno prskaju manje od drugih - jagode su jeftine a hemija i sve ostalo skupo. Svako djubrenje je ovde kocka, jer ce se nozda isplatiti a mozda su i bacene pare.

I jos nesto, od svake kile domacih jagoda, 15din ide u ruke generalno najsiromasnijem delu srbije, beracima.
 
И до 25дин/кг, ако је лош берач, или јагода ситна, а дневница 2000 динара (као код мене). Набере 80кг, даш му 2000, трошак 25 динара. Гориво и улаз у кванташ (Д-Е-Р-У) још 15 динара/кг, па ти види где си у тој причи! Да су туђе, па и да их береш, овако, јбг...
 
Sto pre posadi tu svoju jagodu i zivi zdravo.
Jer ako se uzdas u neki zdrav uvoz iz eu, bangladesa ili neceg treceg - ispasces blesav, imaces manjak para i jos ces biti i dodatno otrovan.
Nasi proizvodjaci generalno prskaju manje od drugih - jagode su jeftine a hemija i sve ostalo skupo. Svako djubrenje je ovde kocka, jer ce se nozda isplatiti a mozda su i bacene pare.

I jos nesto, od svake kile domacih jagoda, 15din ide u ruke generalno najsiromasnijem delu srbije, beracima.
Nego sta nego cu da je posadim i bice ona najobicnija jagoda sitna i ukusna kakva i treba da bude a ne ove naduvane i bezukusne, Od tih prskanih i otrovanih mozda i ide beracima 15 dinara al posle ide i doktorima i farmaceutima a na kraju i popovima.
 
Ovamo svi pricate o zdravoj hrani, a kada vam ponudimo organsku ta vam skupa.... Ti druze onda posadi jabuku, krusku, tresnju i svo drugo voce i povrce jer se i to prska... a ne samo to nego kupi i kravu i svinju jer pijes ukislo mleko od nasih prijatelja iz evropske unije, koje ove nase patriote uvoze a mi od naseg ne znamo sta cemo. I jedes meso koje oni izbacuju jer im i kucici necu da jedu, zaledjeno pre deset godina... A to sto kazes da imas pare ne znaci da ih svi imaju, 80% nema...A oni koji imaju sada kupuju egzoticno voce i placaju 1 kg 1000 i vise dinara... Treba sve da vas je stid koji na taj nacin omalovazavate ljude koji ovo rade, bore se i reskiraju da bi dosli do prihoda.. Ako vec imas viska novca kupi sto kilograma odnesi u Knez Mihajlovu i reci da delis dzabe, razgrabice se za dva minuta cak ce se i pobiti oko nje..
 
Ovamo svi pricate o zdravoj hrani, a kada vam ponudimo organsku ta vam skupa.... Ti druze onda posadi jabuku, krusku, tresnju i svo drugo voce i povrce jer se i to prska... a ne samo to nego kupi i kravu i svinju jer pijes ukislo mleko od nasih prijatelja iz evropske unije, koje ove nase patriote uvoze a mi od naseg ne znamo sta cemo. I jedes meso koje oni izbacuju jer im i kucici necu da jedu, zaledjeno pre deset godina... A to sto kazes da imas pare ne znaci da ih svi imaju, 80% nema...A oni koji imaju sada kupuju egzoticno voce i placaju 1 kg 1000 i vise dinara... Treba sve da vas je stid koji na taj nacin omalovazavate ljude koji ovo rade, bore se i reskiraju da bi dosli do prihoda.. Ako vec imas viska novca kupi sto kilograma odnesi u Knez Mihajlovu i reci da delis dzabe, razgrabice se za dva minuta cak ce se i pobiti oko nje..
hm eto pravog odgovora.
 
Ovamo svi pricate o zdravoj hrani, a kada vam ponudimo organsku ta vam skupa.... Ti druze onda posadi jabuku, krusku, tresnju i svo drugo voce i povrce jer se i to prska... a ne samo to nego kupi i kravu i svinju jer pijes ukislo mleko od nasih prijatelja iz evropske unije, koje ove nase patriote uvoze a mi od naseg ne znamo sta cemo. I jedes meso koje oni izbacuju jer im i kucici necu da jedu, zaledjeno pre deset godina... A to sto kazes da imas pare ne znaci da ih svi imaju, 80% nema...A oni koji imaju sada kupuju egzoticno voce i placaju 1 kg 1000 i vise dinara... Treba sve da vas je stid koji na taj nacin omalovazavate ljude koji ovo rade, bore se i reskiraju da bi dosli do prihoda.. Ako vec imas viska novca kupi sto kilograma odnesi u Knez Mihajlovu i reci da delis dzabe, razgrabice se za dva minuta cak ce se i pobiti oko nje..
Ja fala bogu imam svoje svinje a i kravu imam i voca a ako bog da bice i jagoda i sve to radim samo za sebe da imam zdravo da pojedem.Ne jedem uvozna a ni domaca mesa ni preradjevine .Sto se tice predloga da za svoje novce kupim vase jagode i sa njima da ranim ojebine po Beogradu e od ta posla nece biti nista, za te dzabalebarose samo motka preko ledja i saka preko usta jer je to sve sam go neradnik i olos koji je pobegao sa svojih imanja i ostavio ih u parlogu .
Oni neka jedu kerecu ranu i neka se truju sa otpadom jer bolje nisu ni zasluzili
 
Nije to samo do kupovne moci eto ja sa novcima ne kuburim a tu vasu jagodu oprskanu sa svim i svacim ne bi kupio taman da je za dzaba dajete.Volim jagode al kad vidim cime se sve to truje ne kupujem je vise taman da je za lek.Ako mi se dusa uzeli jagoda posejacu kod sebe u basti pa sta rodi i opstane to cu i d ajedem a te trovane niposto.
Читао сам негде статистика каже да је од свег воћа јагода у свету највише затрована хемикалијама или је негде у самом врху по том питању.
 
U prvi mah sam pomislio da si i ti od tih koji su pobeli sa sela pa sad udaraju po nama. ja zivim na selu i radim jagodu desetak godina, od kad sam skolu zavrsio i ne stidim se toga... Ali nema potrebe da se ovde prepucavamo, ovaj sajt je za mnogo bitnije stvari... pozdrav i sve najbolje, i da dozivis stotu:haha:
 
@ Pavle.
Vidi druze ovako, da mi skratimo pricu. Posto ti ovako javno prozivas i napadas (nicim izazvan) da ti kazem ja ovako...
Posto se vec hvalis kako imas para, ja te javno POZIVAM i PROZIVAM na opkladu:
Dodjes kod mene, uzmes uzorak sa kojeg god dela njive hoces i odnesemo na tehnoloski fakiltet na analizu. Ako se pokaze da nema niceg stetnog u mojoj jagodi, platis analizu i das mi 1000e na ime opklade (imas para ali necu vise da ti uzmem). Ako jagoda nije ispravna, ja platim analizu, platim tvoj put i izgubljeno vreme (ti reci koliko to kosta) i dam ti 1000e. Rezultat objavimo ovde na forumu da svi vide.
Prihvati opkladu ako mislis da smo mi trovaci, ili zacuti vise!

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ja fala bogu imam svoje svinje a i kravu imam i voca a ako bog da bice i jagoda i sve to radim samo za sebe da imam zdravo da pojedem.Ne jedem uvozna a ni domaca mesa ni preradjevine .Sto se tice predloga da za svoje novce kupim vase jagode i sa njima da ranim ojebine po Beogradu e od ta posla nece biti nista, za te dzabalebarose samo motka preko ledja i saka preko usta jer je to sve sam go neradnik i olos koji je pobegao sa svojih imanja i ostavio ih u parlogu .
Oni neka jedu kerecu ranu i neka se truju sa otpadom jer bolje nisu ni zasluzili
Izgleda Pavle da si ti u isto vreme ljut na sve i sva oko sebe, od vlasti do komsija i svih svojih sapatnika sunarodnika, a u isto vreme si izuzetno ubedjen da si samo ti u pravu. To je u srbiji vrlo cesta i vrlo opasna kombinacija - najpre za takve osobe i njihovu okolinu.
Videli smo u poslednjih 5 dana i zasto. Nemoj da cujemo za koji mesec kako je pukao s mozgom jos jedan domacin u srbiji i baca bombe na omladinu u knez mihajlovoj. Nece mu biti na cast.

Polako, opusti se, ne radi ti niko o glavi, bar ne direktno o tvojoj. Ako neko negde i prska nesto vise nego sto treba, ne uzimaj to tako licno, imamo mi svi ovde decu koju volimo isto ko i ti svoje i ne bi da ih pobijemo pesticidima.
Moja deca jedu moju jagodu direktno na njivi, zajedno sa mnom. Je l ti stvarno ozbiljno mislis da bih ja trovao sebe, svoju decu i tebe, za sta, za 20% vecu zaradu? Ja cak nisam jos nista ni zaradio na jagodama vec sam u minusu.

Jeste, zivimo nezdravo, zato budimo pametni i birajmo od dva zla manje.
 
@ Pavle.
Vidi druze ovako, da mi skratimo pricu. Posto ti ovako javno prozivas i napadas (nicim izazvan) da ti kazem ja ovako...
Posto se vec hvalis kako imas para, ja te javno POZIVAM i PROZIVAM na opkladu:
Dodjes kod mene, uzmes uzorak sa kojeg god dela njive hoces i odnesemo na tehnoloski fakiltet na analizu. Ako se pokaze da nema niceg stetnog u mojoj jagodi, platis analizu i das mi 1000e na ime opklade (imas para ali necu vise da ti uzmem). Ako jagoda nije ispravna, ja platim analizu, platim tvoj put i izgubljeno vreme (ti reci koliko to kosta) i dam ti 1000e. Rezultat objavimo ovde na forumu da svi vide.
Prihvati opkladu ako mislis da smo mi trovaci, ili zacuti vise!

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
Da sam baraba bio i da sam se kladio i kocko ne bih imao to sto sada imam.
Uzorke ti prika uzimaj i salji na analize do mile volje ali cim ih ti prskas tu nema ni slova o necem zdravom a kamoli korisnom.
Nauka koju vode lihvari i secikese nas je i dovela do ove slave da se danas sve prska i truje pa da se opet kaze da je to u "granicama dozvoljenog" .Pogledaj samo sta radi po svetu Monsanto pa ce da ti dodje iz tura u glavu.
Da to tvoje oprskano valja ne bi se ono neprskano po celome svetu prodavalo za vece novce i ne bi to zdravo i organsko jela gospoda sa novcima a gologuziji ostavljala da se truje i razboljeva od trovane rane koja je puna hemije svake sorte i fele.
A to da cu zacutim to okaci macku o rep jedi sam te tvoje trovane jagode pa ces videti kako ces da prodjes to sto te bolest ne trefi oma ne znaci da si se izvukao veci su to majstori opravili da se ljudi truju ko i pacovi na odlozeno.
Ovom drugom takodje da odgovorim , derane naravno da sam ljut na sve barabe i neradnike i na drzavu koja nam ne valja nista i u kojoj drogerasi politikanti mafijasi i barabe kolo vode.
Samo lud covek moze da cuti i da aminujue dok mi i dalje propadamo i tonemo sve dublje.
Zar je to greh reci i ukazati na sve vecu korupciju otpadnistvo i nerad koji nas unistava iz dana u dan a vlast je u zagrljaju sa mafijom do guse upletena u muvacine i podvale
 
Ау бре деда Пајо, у реду је, све си у праву. Смори више, нема смисла. Има хохштаплера, има. Међутим, има и поштених и честитих људи који се боре како умеју да опстану у овој лудој ситуацији. Поштено боре. Е види, њих иритираш генерализовањем ствари. Сви знамо шта је најбоље - нетретирано пестицидима и вештачким ђубривима, је л' тако. Јесте. Међутим, не може се преживети у Србији радећи органик, разимеш ли то? Можда и не разумеш. Моји родитељи имају пензије укупно 75.000 динара, не плаћају порез, струју, кирију и остале режије (живе у дворишту код мене и брата). Е, они могу да причају као ти, али ја не могу , капираш? Тотално су нам различите позиције, деда Пајо. Понављам, за много тога си у праву, али без потребе палиш ватру по форуму и иритираш људе, није у реду. Ја те срдачно поздрављам и желим да дуго уживаш у својој пензији (уз неку живахну баку). Шала мала, немој се љутити на мене.
 
Павле, купуј дивље јагоде убране у шуми јер су и дивље јагоде почели да пршћу при узгоју.
Тешко је код нас продати непрскано воће. Оно умјесто да буде скупље од обичног бива продано по нижој цијени.
 
Nazad
Vrh