Chat u svinjarstvu

Pozdrav drugari, treba mi nekoliko informacija, cuvam za sebe po 3-4 svinje i po jednu krmacu, naravno i mali prasici. Resio sam da im stavim pojalice da sami piju. E sad ne znam da li da stavim one cucke ili pojalice. I ako moze neka slika da vidim kako izgleda,hvala.
 
Na cucke ti mnogo vise kvase beton tj obor,dok sa pojilicama to mislim da nije u tolikoj meri,e sad cucke su dosta jeftinije
 
samo cucke i to za prasići ne za svinje,pa ih ogranićiš i sa pritisak vode,i nema da se igraju samo da piju,i to sve namontiraš gde je najnizi pad uvek suva kočina nema gmacanje itd
 
Tako je.
Ograniči pritisak ode čisto da kvasi sisaljku. Bez da prska ili slično. Taman toliko da ne bude do kraja pa nek i duže sisaju al će sve da posisaju, bez kupanja i rasipanja. Svinja je pogana životinja
 
Vecera.
3a942ee3d4c967a377dc9a83ca3dfb5b.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Vi ste vise upuceni u vrste svinja...ima crnu dlaku,noge bele i na vrh repa belo-nije cista rasa ali po netu gledao treba da je povukao malo na Berksira...? gresim ili?
 
Ljudi,interesuje me zna li neko da li je registracija farme pored svih opstih uslova koja su pravilnikom odredjena uslovljena i odredjenom daljinom izmedju dve farme svinja?Navodno iz veterinarske stanice su mi nesto nabacili da udaljenost farme od farme treba da bude tri km.Posto nisam uspeo nigde da nadjem taj podatak,pitam ovde mozda neko zna?Unapred hvala na odgovoru.
 
Mislim da je to samo neko njihovo tumacenje ne znam ni ja cega ,u Badovincima selu u nasoj opstini u ta tri kilometra ima 7-8 farmi i to ozbiljnih sa po nekoliko hiljada svinja.
 
Moze li neko da mi preporuci recept za spremanje hrane za dalji tovi prasica? U junu ce imati 20ak kg planiram tov do januara. Za ishranu cu imati psenicu, ostalo kupujem.
 
Pitanje za iskusnije i kolege koje se bave tovom,a i proizvodnjom prasica, duzi niz godina.. Kakva je potraznja za prasicima u julu-avgustu?
 
Pitanje za iskusnije i kolege koje se bave tovom,a i proizvodnjom prasica, duzi niz godina.. Kakva je potraznja za prasicima u julu-avgustu?

Hoces da prodas robu ili da kupis?

Pa uglavnom tovljaci kako izbace turu pripremaju objekat za sledecu turu max 1mesec pauze i druga se ubacuje i sve tako u krug u toku 12meseci.
 
Jaca je bila cena prasica u febr/mart jer tada skoro svi pune,a preko leta malo slabija potraznja,znam da je cena bila 30manja u julu/august nego u febr mart april
 
Nazad
Vrh