Chat u svinjarstvu

Izvinjavam se se za off, za dobijanje podsticaja-subvencija u stočarstvu za kvalitetna priplodna grla nije bitno da li se poseduje poljoprivredno zemljište, potrebno je da se ima registrovano poljoprivredno gazdinstvo i papiri od službe za matičenje.
 
Izvinjavam se se za off, za dobijanje podsticaja-subvencija u stočarstvu za kvalitetna priplodna grla nije bitno da li se poseduje poljoprivredno zemljište, potrebno je da se ima registrovano poljoprivredno gazdinstvo i papiri od službe za matičenje.

ne mozes da posedujes poljoprivredno gazdinstvo ako nemas svoje zemlje ili zemlje u zakup minimalno 1 hektar.
 
Nisi dobro informisan, može da se ragistruje poljoprivredno gazdinstvo i bez posedovanja poljoprivrednog zemljišta.
 
Pčelaru ne treba zemlja, dovoljna je okućnica i košnice a kada se jednom registruje poljoprivredno gazdinstvo posle možeš da radiš....
 
LJUDI jel istina da svidnja pojede od 500 do 700 kg kuruza za vreme tova? po toj logici 4 svinje pojedu 3t sto je 500e
 
Ako jede samo kukuruz i otpatke iz domacinstva pojede do 700kg i tov traje 12-14 meseci ,ako se ubacuje i malo koncentrata potrosnja se svodi na nekih 450kg , a ako se ide na intezivan tov potrosnja hrane moze da bude i 270kg pod uslovom da ne uleti nikakva neplanirana bolest.
 
27718486_10208343207936343_218117936_n.jpg


pazario danas ovu lepoticu ,pa neka raste :)
 
dinafos m 192 din kila 3 posto medju najskupljim su na trzistu ja ih koristim preko 10 godina uvek isti kvalitet nikad nisam imao problema odnosno odstupanja u kvalitetu ili mirisu premiksa uvek isto kad otvorim dzak
 
S obzirom da je kod nas patent indi tov 500din 3kg,za indi premium ne znam cenu jer ga ovde niko ne prodaje cena od oko 70din na 100kg i nije neka stavka ako je premix kvalitetniji
 
Ja sam probao pan indi usput da uporedim nista naročito, takodje gebi jos par nasih premiksa nisam bio zadovoljan običan kamen, za mene licno najbolje se pokazao sauman pa josera i milkivit, takodje isv magnum odličan a nekad je bio panto dobar sad kakav je neznam.
 
Poslednja izmena:
Markojx, tvoje poruke ko dešifruje svaka mu čast. Nit tačke, nit zareza, nit pi*ke materine... Ja moram 5 puta da pročitam da bi iole razumeo...
 
Nazad
Vrh