Chat u svinjarstvu

Ko zna koliko ugovora su potpisvali razni politikanti tokom ovih godian pa smo sad u obavezi da uvozimo sa strane.
 
pre neki dan taj za dojne mi nudjen po 138 din na veliki dzak.
Zvali su me iz istih razloga jos jesenas i jos se nisu pojavili kod mene,uzimam i dalje u lokalnoj apoteci,preko njih su me i nasli,kazu ovi iz apoteke ni njih niko od putnika ne obilazi od tad :D .... Ali sukoro se nadam prelasku na ove nemacke :D
 
Kako su se svinjari razočarali nikoga na forumu,kakao ja mislim trebamo da se javljamo da razmenjujemo iskustva i rešavamo jedni drugima probleme.Cene su loše ali svinje su ostale ja imam 9 krmača i povećaću uskoro za još dve pa ćemo da vidimo.pogreio sam pre otprilike 12-13g kada je cena sa 100 pala na 50 i niko nije hteo tovljenike jedva ih se rešio zatro sve krmače i tovljenike i kasnije krenulo ponovo biće bolje ne smemo se razočarati.:ppozdrav:
 
To je bilo tamo negde oko 2003 godine.Litar benzina je tada bio oko 60 din.
Dobro se secam jer smo u pogresno vreme sirili posao sa stocnom hranom u Macvi.Svinje u klasi su bile oko 50-60 din i niko ih nije hteo,a i macvani samo znaju za premikse,soju i kukuruz gde je marza nikakava.Naduvaj svinje i prodaj bez kvaliteta.Tako da je to prosirenje bilo fijasko zbog vise razloga.
2007 ili 8,mislim da nisu bile te cene.
I ovo je strasno sta se desava sada,skoro kao i onda....
 
To je bilo tamo negde oko 2003 godine.Litar benzina je tada bio oko 60 din.
Dobro se secam jer smo u pogresno vreme sirili posao sa stocnom hranom u Macvi.Svinje u klasi su bile oko 50-60 din i niko ih nije hteo,a i macvani samo znaju za premikse,soju i kukuruz gde je marza nikakava.Naduvaj svinje i prodaj bez kvaliteta.Tako da je to prosirenje bilo fijasko zbog vise razloga.
2007 ili 8,mislim da nisu bile te cene.
I ovo je strasno sta se desava sada,skoro kao i onda....

2007 je bila propast sa svinjama. A vi jadrani vidim samo kvalitetne svinje imate .
 
Ej Jadar mi ne diraj..... :ppozdrav: Kod nas su svinje brdske preskakačice plotova, nije to za potcenjivati, još malo i genetički resursi mogu da budu... Mada krenulo je oplemenjivanje sa mačvanskom domaćom...:osmeh:
 
Ista priča kao i 2007., tada je cena pala ispod 1 evro, kao i sada.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Vidim neki odgajivaci se hvale sa koncentratom za pilice da je bolji od koncentrata za prasice u uzgoju prasadi. Interesuje me sta nato kazu strucnjaci i iskusni odgajivaci.
 
Oooh imam jednog takvog poznanika!
Prvo se hvali kako jeftino hrani svinje sa pilećim koncentratom koji razblaži sa kukuruzom od pre dve godine pa priča krene preko političara koji su za sve krivi pa na kraju završimo na tome da će definitivno da batali svinje jer se to ne isplati, em loša cena em slabo napreduju em ništa ne ostane, pojede se čovek živ. Onda usledi dramska pauza pa ono "imaš jednu cigaru, ostale mi kod kuće" al pošto sam prestao da pušim, slaba mu vajda.
Samo ćutim i trudim se da imam ozbiljan izraz na licu. Da se smejem, kazaće da sam bezobrazan, da se raspravljam kazaće kako sam filozof i kako sviram k*rcu... Svakakvih nas ima :haha:
 
Ej Jadar mi ne diraj..... :ppozdrav: Kod nas su svinje brdske preskakačice plotova, nije to za potcenjivati, još malo i genetički resursi mogu da budu... Mada krenulo je oplemenjivanje sa mačvanskom domaćom...:osmeh:

Koga vi jadrani oplemenite ,to se vise nece zvati plemenita rasa svinja....

- - - - - - - - - -

Danas nudjen taj za dojne po 140din,za tov 153din,kukuruz skocio na 17din.... Uzeo jedan dzak za dojne za uporedjivanje sa ovim nemackim sto tak treba da uzmem :D

Jesi koristio patentov za dojne ,kako ti se pokazao?

Nisam,nego mi bili iz patenta pa malo nude premixe,stala prodaja,nema svinja pa oblecu oko nas sto imamo stalno...

- - - - - - - - - -

Vidim neki odgajivaci se hvale sa koncentratom za pilice da je bolji od koncentrata za prasice u uzgoju prasadi. Interesuje me sta nato kazu strucnjaci i iskusni odgajivaci.

A ovim za prasad hrane pilice,moze biti... taj za pilice ne sadrzi lizin tako da nije dobar za prasad.
 
Nazad
Vrh