Chat u svinjarstvu

Kako ostvariti pravo na subvencije kada ja kupim prasice sa usnim markicama jer ti prasici su na ime prodavca.? kako da prevedem te svinje na moje ime? Da li je to sad odredjeno clanom 6 pravilnika novog ili kako to treba pravilno raditi?
 
Prodavac mora u svojoj vet. stanici uraditi papire (zdrav.uverenje i papire za prevod) ti mu trebas dati HID broj svog gazdinstvada se na to gazdinstvo izvrsi prevod.
 
E ljudi izasao je novi pravilnik o subvencijama evo link http://subvencije.rs/stocarstvo/nov...ajima-za-tov-junadi-svinja-jagnjadi-i-jaradi/ ajde ako ima ko vise informacija nek pojasni, meni nije jasno sta se desava sa tovljenicima koji se predaju posle 30 septembra odnosno 15 oktobra tekuce godine, ovo mi nista nije jasno ako ima ko pametniji ili ima vise informacija da rastumacimo ovo,... Aha skontao sam brzo citam pa preskacem od 1 oktobra prethodne pa do 30 septembra tekuce, pa bolje opet nego stari ja sam sad poslao 31.12.2015. 10 minuta pre zatvaranjna poste ludilo frka zajebancija...:cao:
 
Kako sam razumeo ulaze u broj svinja koje predas u 2016 , za svinje od 15.10-31.12 predhodne god odnosno 2015.
 
Obrati D pažnju ,
Ono što sam čuo u vezi Radenkovića je otprilike vako ( skraćena verzija)
Neko je prodao Jovanoviću 70 kom svinja po 160 din/kg na poček , to se na kraju završilo na sudu , kad su trebali da se nađu na sud Jovanović obećo Audija a doterao nekog WV , pa da ga vozi na sud pa kad se vrate ....
Čoveku puko film i tad su bili susreti trće vrste(zato sam rekao NLO) i to ispred suda , bila milicija i .......
Ako su lagali mene i ja lažem vas ....
 
obrati d pažnju ,
ono što sam čuo u vezi radenkovića je otprilike vako ( skraćena verzija)
neko je prodao jovanoviću 70 kom svinja po 160 din/kg na poček , to se na kraju završilo na sudu , kad su trebali da se nađu na sud jovanović obećo audija a doterao nekog wv , pa da ga vozi na sud pa kad se vrate ....
čoveku puko film i tad su bili susreti trće vrste(zato sam rekao nlo) i to ispred suda , bila milicija i .......
Ako su lagali mene i ja lažem vas ....

ziva istina

- - - - - - - - - -

A OSTAO JE DUZAN VISE OD 10HILJADA EVRAAA
 
Ja zakalo tri krmače,samo se jednom prasile ostavio smao jendu i to sam se razmišljao,al neka je za moje potrebe šta oprasi ide u tov za mene i u pušnicu i zamrzivač.Zajebi da se mučim da bi drugome bilo lepo i da drugi zarađuje preko mene.

Objekat mi je dalje od kuće,tako da sam ga dao komšiji da gaji ovce u njemu,meni samo da da jagnje kad treba za slavu i to nisam hteo sam ponudio.
 
ljudi da se ne lazemo i ja samo krmace drzim, tovljenika nesto minijaturno uglavnom za svoje potrebe 10do20 godisnje al budite sigurni kada bi manje od jedne trecine tovljaca batalilo tov da bi prasad pala ispod 100din za kg. Jer bi se stvorili ogromni viskovi prasadi koji ne bi mogli da odu u pecenjare. Pa vec sada ima viska prasadi za trziste. A sto se tice cene od 160din za kg to moze biti debeo minus za onoga ko drzi prasad a moze i da bude u blagom plusu, sve zavisi kako i koliko se ozbiljno bavi i da li po krmaci se ima 8 ili 12-13 prodatih prasadi.A dok kod tovljaca sa cenom od 120-30din sudskim putem ne moze biti ni na nuli pa taman mu neko davao hranu za dz. Tako da ja u potpunosti razumem tovljace. i njima kad god sam prodavao Uvek sam spustio cenu da budem i ja i on zadovoljni a sada pred bozic i novu godinu ovim pecenjarima i nakupcima nisam hteo da davam ziv ispod 190 200din po kg jer znam koliko oni zarade na njemu. Vise nego ja sigurno
 
Citam sad pa razmisljam jel neko racunao koliko kosta da se proizvede jedno prase od npr 10kg (6 nedelja) i 25-30kg? Pre par godina sam racunao i izlazilo je odprilike 3-4 praseta od 10kg da pokriju troskove osemenjavanja i hrane koju pojede krmaca dok je suprasna i dok doji. Uz to i 20kg predstartera za prasice. Da ne bezim sa teme pre nedleju dana placeno 190din/kg 35kom oko 10kg prosek
 
krmaca mi jede u periodu suprasnosti oko 3kg na dan i u periodu dojenja i periodu zalucenja do pripusta oko 8kg na dan. Tako da me krmaca izadje oko 20 do 21 hiljade dinara u tom periodu. Dodam jos dve hiljade sto kosta vepar i lekovi za krmacu i prasad i miofer. Prase do 25kg pojede oko 30 kg dobrog koncentrata. Dalje je lako izracunati koliko prasadi puta 30kg puta cena za kilo i to je to. Svoj rad struja i voda tu nisu uracunati. malo je off tema izvinjavam se zbog toga
 
krmaca mi jede u periodu suprasnosti oko 3kg na dan i u periodu dojenja i periodu zalucenja do pripusta oko 8kg na dan. Tako da me krmaca izadje oko 20 do 21 hiljade dinara u tom periodu. Dodam jos dve hiljade sto kosta vepar i lekovi za krmacu i prasad i miofer. Prase do 25kg pojede oko 30 kg dobrog koncentrata. Dalje je lako izracunati koliko prasadi puta 30kg puta cena za kilo i to je to. Svoj rad struja i voda tu nisu uracunati. malo je off tema izvinjavam se zbog toga
Od koje kilaze si racunao da sa 30 kg hrane prase ima 25 kg mase??
 
krmaca mi jede u periodu suprasnosti oko 3kg na dan i u periodu dojenja i periodu zalucenja do pripusta oko 8kg na dan. Tako da me krmaca izadje oko 20 do 21 hiljade dinara u tom periodu. Dodam jos dve hiljade sto kosta vepar i lekovi za krmacu i prasad i miofer. Prase do 25kg pojede oko 30 kg dobrog koncentrata. Dalje je lako izracunati koliko prasadi puta 30kg puta cena za kilo i to je to. Svoj rad struja i voda tu nisu uracunati. malo je off tema izvinjavam se zbog toga
Koncentrat-300kg suprasne,300kg doilje=21-22000RSD,a 10 prasica po 10 kg 20000rsd ::sramota::
 
koncentrat me dodje oko 30 za suprasne i oko 35 za dojne. Doduse kada sam racunao cenu racunao sam koliko se krece kukuruz soja premiks, suncokret i ostalo. Ja imam svoj kukuruz i soju ali sam racunao koliko bi dobio za njih kad bi prodavao tako da je to neka realna cena, bez obzira sto mene licno izadje manje jer je sa mojih njiva
 
Nazad
Vrh