"Chat u Povrtarstvu"

Nevjerujem da je problem u podneblju,samo je tehnologija u pitanju.Da li je neko radio rogu koja se sjenči onim mrežastim zastorima90%.
 
Технологија је права реч.Наша бивша браћа а сада јужне комшије у своје повртњаке и воћњаке никог не пуштају а о правим информацијама о начину гајења биљака ни говора.А и што би?
 
Pošto su Novak i Federer jeli povrće i voće tokom meča, ja, poštujući temu, čestitam Noletu na pobedi u meču koji je po mnogo čemu poseban za karijeru oba tenisera.
 
Kolika je visina plastenika ako su sipke duzine 8 metara ? Danas sam pitao i poljoprivrednoj apoteci i kaze mi trgovac , 8 metara dugacke 500 dinara kostaju.Isplati li se kupovati ih i ako su plasticne kako da ih ojacam da se ne pokrive ?I kako kad ih postavim da ucvrstim foliju na krajevima posto imam neku ideju da kupim jos dve ili jednu pa da napravim da se od pola visine otvara gornji kraj prednje i zadnje strane.

Sa cime da zatvorim krajeve creva za nadovnjavanje kap po kap? Suvise je tanko ono crevo za drveni čep ili kočanjku. Postoji li neki dodatak za slobodne krajeve creva ?
 
Metalne su oko 1000 din /komad.
Visina zavisi kako savijete cevi tj. kakav vam bude luk plastenika.
Kod nas su na sredini oko 2,20m.
Ako planirate stabilni plastenik, koji se nece na kraju sezone razmontiravati nemojte kupovati plasticne cevi.
Plastika ce ispucati od mraza ako ga postavljate rano u prolece. (losiji kvalitet)
 
hocu da rasprodam moje plastenike i da otvorim radionicuili firmu ili kako vec ali da bude po psu
ako je neko upucen sta mi je potrebno oko papirologije da neradim na crno,.....

imam makinu za savijanje cevi na elektro pogon i sve potrebne alate ....samo jos da to prijavim ,gde ? itd...
 
hocu da rasprodam moje plastenike i da otvorim radionicuili firmu ili kako vec ali da bude po psu
ako je neko upucen sta mi je potrebno oko papirologije da neradim na crno,.....

imam makinu za savijanje cevi na elektro pogon i sve potrebne alate ....samo jos da to prijavim ,gde ? itd...

Ostavi ti samo plastenike ne prodavaj nego pomalo radi a firmu zaboravi odrace te sa porezom samo ces za porez da radis. Da je ovo neka normalna drzava onda u redu ali nije. U radionici napravis sta kome treba na crno i da te vidi bog.
 
hocu da rasprodam moje plastenike i da otvorim radionicuili firmu ili kako vec ali da bude po psu
ako je neko upucen sta mi je potrebno oko papirologije da neradim na crno,.....

imam makinu za savijanje cevi na elektro pogon i sve potrebne alate ....samo jos da to prijavim ,gde ? itd...
Uz dobru organizaciju mogu se raditi i dva posla sve zavisi od volje i mogućnosti a::novac:: nisu problem para nema:haha:
 
Poslednja izmena:
Ova dvojica su ......nemam rec za to,i cudi me da svi sa strane gledaju,nedao im bog da sam ja bio tamo,
 
Napravite još jedan socijalni slučaj, nema veze! Da li vam je to želja? Na ovako sraman način, a živite i platu primate na našoj grbači! SRAM VAS BILO!
 
Ova dvojica su ......nemam rec za to,i cudi me da svi sa strane gledaju,nedao im bog da sam ja bio tamo,

Pa šta i da si bio tamo, ima da gledaš i ti kao i ostali i da se smeješ. Svi smo mi švarcenegeri gad pričamo i gledamo preko TV.
Jel zna neko zbog čega je ono:
Svi junaci nikom ponikoše
i u crnu zemlju pogledaše....
:ppozdrav:
 
Prijatelju nepoznajes me pa nemozes suditi ,zasigurno nebih stajao ,a mislio sam da sam ja bio mesto tog jadnika.
 
Mozda sam ja lud ali ovaj covek je potegao noz na ove sluzbenike i sta su ni trebali da rade?Ne zelim nikog da pravdam ali izgleda da se zaboravljaju neke cinjenice ovde.Po zakonu on nema pravo da prodaje to sto prodaje na ulici.Umesto da se skloni,a ovi sluzbenici imaju pravo da ga sklone,on nije hteo nego se bunio.Licnu kartu imaju pravo da mu traze,a on je potego noz.Ako smemo da potegnemo noz na uniformisana lica,sta bi bilo da ja recimo ili bilo ko od vas udje u nekakav sukob sa nekim.
Recimo ovako Ja imam tezgu na pijaci,placam rezervaciju i neko je zauzeo i nece da se skloni.Ja zovnem sluzbeno lice i taj koji je zauzeo tezgu izvadi nekakvo oruzje na nas jer zaboga on nema za hleb.Po vama takva osoba ima pravo da ubije nekog drugog.
Ma hajde neka potegne na vas noz da vidim kako bi reagovali.Jos ako bi mu se neko sa strane pridruzio pa na vas,verovatno bi ga posle toga pozvali na pice.
 
Nazad
Vrh