Chat u govedarstvu

Kako se rjesavate pacova u stali...obilazeci nocu kravu prije telenja primijetim 3 pacova koji kupe zaostai koncetrat po jaslama...trovanje ne dolazi u obzir pa se razmisljam o ljepilu
 
Kako se rjesavate pacova u stali...obilazeci nocu kravu prije telenja primijetim 3 pacova koji kupe zaostai koncetrat po jaslama...trovanje ne dolazi u obzir pa se razmisljam o ljepilu
Zbog čega ne dolazi u obzir?
Godinama (s vremena na vreme) u par navrata, postavim one kesice s otrovom, po rupama, jedna-dve ovde, jedna tamo, otprilike, 4-5 komada u štali, pa ako sve nestane do jutra, opet sutra ponovim tretman....
I onda lepo čekam da krenu da izlaze unezvereni i kontuzovani a ja ih mlatim lopatom i zatrpavam u stajsko đubre, za svaki slučaj....
To je ova sorta otrova:
Ratimor-crveni-250g.jpg


Još nisam naišao na efikasniji način suzbijanja brojnosti pacova, po domaćinstvu, pošto komšije ne daju ni 5 para na ovu problematiku...
500 dinara je 1/2 kg...

Opis proizvoda:
Rodenticid u obliku mekog mamka na bazi aktivne materije bromadiolona,za opštu i profesionalnu upotrebu.

Doziranje:
Za miševe: Postaviti 30g mamaka
(3 kesice) na svakih 2-5 metara.
Za pacove: Postaviti 180g mamaka
(18 kesica) na svakih 5-10 metara.
Mamke obnavljati sve dok glodari ne prestanu da ih uzimaju.

Prednosti:
-Posebno je podesan za glodare kada se nalaze u okruženju gde ima dovoljno njihove prirodne hrane.
- Sadrži atraktant sa ukusom vanile koji privlači štetočine.
- Izuzetno efikasan zbog odloženog dejstva.
- Sadrži Bitrex gadivo za domaće životinje. Potrebno je da pojedu 10% svoje težine da bi došlo do trovanja.
- Sadrži BHT mumifikator.Glodari se posle smrti osuše.
- Zaštitne rukavice su priložene.

Pakovanje:
125g, 250g, 500g, 5 kg.
Transportno pakovanje:
20 kom i 14 kom za 500g
 
Kažem ti da sam i ja bio u nedoumici i nepoverljiv kada su mi zet i sestra preporučili ovaj otrov...
Sada samo njega koristim i prezadovoljan....
Imam kerušu i mačora, ni jedno ni drugo ne dira tog pacova što vileni okolo šlogiran i pred krepanje...
A ni živina....
Pitao sam se zbog čega se ovo dešava, rekoše mi da tada pacov toliko ožedni da mora na vodu i to mu je kraj....
Upravo sam kupio prekjučer jednu kutiju i u toku je akcija suzbijanja...
Tri pogolema pacova i par miševa su otišli u Večna Lovišta...
To samo za koje znam, a za koje ne znam, nađem sasušene i mumificirane naknadno po slami ili senu...
Copy-Paste sam u prethodnom Postu Uputstvo i način primene....
 
Postavljao i zamke i lepilo, pravio svakakve naprave za ubijanje, ali ništa ih ne tamani kao ovo....
Imam ih na tavanu, između lamperije i tavanice, samo špartaju kad se umirimo u kući i ugasimo TV i svetlo....
U staroj štali, gde su mi bile krave, napravili ceo bunker ispod jasala i betona...
Ispod kotobanje, ma strašno....
Odradim jednom mesečno, i koliko-toliko im smanjim brojnost....
Na pobedu ne računam, jer nemam šanse, samo da ih držim pod kontrolom....
Imam 4 tone tritikala, džakiranog pod šupom i jedan džambo džak kukuruza na kotobanji, pa haos i Hirošimu bi napravili da ne naučih ovaj način suzbijanja....
Neka vajda i od sestre i zeta....::suncanje::
Za sada su zalihe nedirnute, džakovi celi i čitavi, efikasnost očigledna, način suzbijanja ove vrste štetočina ne menjam....
 
Na pobedu ne računam, jer nemam šanse, samo da ih držim pod kontrolom....
Kažu da broj pacova koji se vide treba dići na treći stepen - toliko ih ima.
 
Samo nemoj da bacas pare na ultrazvucne rasterivace, apsolutno im ne smetaju.

Jbg ja naseo na reklamu medisana rasterivaci,i kupim 4 komada,i u kombinaciji sa ratimorom dam se resio pacova...rupu od pacova nisam video u dvoristu bar dve godine,tome doprinose i kerici pusteni po avliji...brat je proletos imao veliki problem,ja mu pozajmio aparate,rekao za recept,kaze posle mesec dana da se preporodio...nema ih vise ni u stali ni u magacinu,bar ne vidjs ni njih ni brabonjke,kerici isto pusteni po avliji...a imao sam strasan problem sa njima,imanje mi ke na kraju sela i kad dodje zima iz polja se svi presele kod mene,nsjvise su bili sitniji i zuckasti,tek po koji sivi macan,ko zec...od kilu dve...ratimor uvek imam u steku...
 
Jbg ja naseo na reklamu medisana rasterivaci,i kupim 4 komada,i u kombinaciji sa ratimorom dam se resio pacova...rupu od pacova nisam video u dvoristu bar dve godine,tome doprinose i kerici pusteni po avliji...brat je proletos imao veliki problem,ja mu pozajmio aparate,rekao za recept,kaze posle mesec dana da se preporodio...nema ih vise ni u stali ni u magacinu,bar ne vidjs ni njih ni brabonjke,kerici isto pusteni po avliji...a imao sam strasan problem sa njima,imanje mi ke na kraju sela i kad dodje zima iz polja se svi presele kod mene,nsjvise su bili sitniji i zuckasti,tek po koji sivi macan,ko zec...od kilu dve...ratimor uvek imam u steku...
Onda ti tvoji emituju drukcije frekvencije kad im smetaju, a ja sam bas naseo, bukvalno gledam pacova kako trckara po kablovima u garazi na metar od ukljucenog rasterivaca.
 
Ima dva dugmeta na kojima sam svakih sedam dana menjao frekvenciju i duzinu talasa,kao posle nekog vremena se valjda naviknu pa im ne smeta pa se zato menja...
 
Da vas pitam, imam seminarski na temu GAP u govedarstvu ili dobra poljoprivredna praksa primjenjena u govedarstvu pa me interesuje da li ima ko od članova foruma da je primjenjuje ili bar ako znate neke dobre sajtove vezane za govedarstvo :D

hoće profa od nas da napravi internet istraživače haha :osmeh:
 
Druze moj, nista ti neces nauciti na internetu o praksi u govedarstvu. Ma kakva bila, dobra ili losa. Na tim strucnim sajtovima su tekstovi koji idealizuju uslove drzanja, stocari u tim tekstovima imaju hiljade i hiljade evra da ih besomucno ulazu u infrastrukturu itd, a ono sto pisemo po forumu mozes navesti samo kao pisanje na forumu, ne kao fakat(kako bi glasila ta referenca?).
Sakupices ti informacije, formulisaces seminarski, dobices bodove za ispit, ali vrlo malo ces nauciti o istinskoj praksi.
Zato, cizme pa u stalu! :ppozdrav:
 
Druze moj, nista ti neces nauciti na internetu o praksi u govedarstvu. Ma kakva bila, dobra ili losa. Na tim strucnim sajtovima su tekstovi koji idealizuju uslove drzanja, stocari u tim tekstovima imaju hiljade i hiljade evra da ih besomucno ulazu u infrastrukturu itd, a ono sto pisemo po forumu mozes navesti samo kao pisanje na forumu, ne kao fakat(kako bi glasila ta referenca?).
Sakupices ti informacije, formulisaces seminarski, dobices bodove za ispit, ali vrlo malo ces nauciti o istinskoj praksi.
Zato, cizme pa u stalu! :ppozdrav:
haha a znam al takva sila prilika
jbg gradsko dijete, nzm jesam li dva puta u štalu u životu ušao haha a ni fakultet nam nije baš dobar sa praskom, samo knjige i teorija :D :D
 
I ja sam gradsko dete pa šta mi fali ?!

Pre nego sam iz grada izbegao u pustaru, štalu sam video na slici u novinama.

I to na slici mi se nimalo nije svidelo.

Stoga sam odlučio: neću štalu !

I nemam štalu, a imam goveda, ili pak goveda imaju mene, to više nisam siguran.


Nego student, šta ti je ta "dobra poljoprivredna praxa u govedarstvu", a ?

Prevedi ti to nama malo pa ti možda mognemo i pomoći kad rastabirimo šta pitaš ?
 
I ja sam gradsko dete pa šta mi fali ?!

Pre nego sam iz grada izbegao u pustaru, štalu sam video na slici u novinama.

I to na slici mi se nimalo nije svidelo.

Stoga sam odlučio: neću štalu !

I nemam štalu, a imam goveda, ili pak goveda imaju mene, to više nisam siguran.


Nego student, šta ti je ta "dobra poljoprivredna praxa u govedarstvu", a ?

Prevedi ti to nama malo pa ti možda mognemo i pomoći kad rastabirimo šta pitaš ?
DPP predstavlja način bavljenja poljoprivredom gdje se gleda da se dobije što veća produktivnost ali da se ne ugrožava životna sredina (nešto kao organska poljoprivreda). E sada ona se i u stočarstvu može primjeniti, samim načinom proizvodnje kabaste hrane koju životinje koriste, a sa druge strane mongo bitnije način skladištenja stajnjaka (zbog viška azota i nitrata itd).
našao sam nekog materijala pa ću to još malo doraditi :D
 
Global GAP je privatan standard čiji je vlasnik Food Plus GMBH, koji reguliše način proizvodnje kako bi se obezbedio kvalitet poljoprivrednih proizvoda uz vođenje računa o zaštiti životne sredine i dobrobiti životinja. Nešto kao HACCP za poljoprivredu. Najveći značaj ima u povrtarstvu i voćarstvu gde proizvodi dolaze direktno na trpezu, kao sveži, i tu je jako bitan kvalitet proizvoda. Inače je busines to busines label standard, znači nije vidljiv potrošaču već samo na poslovnom nivou. Inače sam bio deo tima koji je od 2010-2013. godine implementirao ovaj standard na 7 govedarskih i jednoj kozarskoj farmi koje su se bavile proizvodnjom mleka. Doveli smo ih do sertifikacije ali nisu imale interesa da uđu u sertifikaciju, jer tržište nije to prepoznavalo kao benefit ili obezbedilo veću cenu mleka. Inače pre nas Imlek je imao projekat koji je nazvao Imlekova dobra proizvođaćka praksa, koja predstavlja modifikovan i pojednostavljen Global GAP standard kioji su primenjivali kod većih proizvođača. Inače dosta zanimljiv standard i jako koristan za samog proizvođača, jer ima sve bitne informacije na jednom mestu.
 
Nazad
Vrh