Chat u govedarstvu

E ovo je sojina sacma:
d20c5104329a73267f6064753a12b23a.jpg


Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Meni to vise lici na sljunak , verovatno ima proteina kao i u sljunku ... Kupi soje u zrnu i extrudiraj najbolje ces proci .
 
Vidi se da su oni tu miksovali i kukuruza i kojekakvog skladisnog otpada ,a inace ova krupna sacma kad je bez ostalih primesa koje se vide na slici je "rodom" iz Argentine i veoma je kvalitetna sto se proteinskog sastava tice.
 
Poslednja izmena:
Dok sam je koristio imao sam problem da je svinje nece jest tj hranu miksovanu sa njom ili je nerado jedu . Uglavnom je zato bolji griz .
 
Vodovod,11 dizni dvojki a ventil na pola otvoren.bolje bi bilo da su dizne manje,bolja magla bi bila.Neznam da li postoje jedinice dizne,takve bi bile idealne

Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
Na ovakvu supu sa salonitom sam od dole na grede prikucao osb 8mm i poprilicno je prijatnije , a za hlladjenje sam nabavio 1ce kupast mlaz sto je ok za ovu potrebu al nisam jos montirao .
 
Da se obratim za savet iskusnijima. Imam jednu kravu koju bih na kraju laktacije prodao na kilo. U pitanju je simentalka, oko 700kg tezine. Otelila se proletos a sada daje oko 26-7l mleka. Planirao sam da je prodam posle Nove godine, ali posto ce ocigledno stoka u mom kraju tada biti u bescenju, sta da cinim?
Da li da je prodam odmah Turcima, ili da cekam sledece prolece(april-maj), da li se cena stoke posle lose godine popravi kada nova godina ponese?
U sustini, verujem da ce posle godinu i jace dana muze imati 12-15l mleka, a imam hrane.
 
Ako nemas neki poseban razlog ne vidim zasto bi je prodavao. Imace u proseku preko 20l mleka, neka ostane steona, hrane imas, to su razlozi zbog kojih bi je ja osavio, ali svako naj bolje zna svoju racunicu i problematiku.
 
Nisi me razumeo, moram da je skartiram zato sto ima zestokih problema sa zadnjom desnom nogom, i ne smem vise da je pustam da se teli. Samo sada razmisljam kada da je prodam.
 
Nazad
Vrh