Chat u govedarstvu

Нема се времена, пуно послова. Шалим се, јесте се смањио број људи који се баве говедарством ал се и у крупнила производња, па људи имају више посла.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Чујем да је у околини кренула велика контрола стоке на газдинствима од стране инспекције. Је л’ било нечег код вас?
 
Uplovio i ja u "govedarske vode" sa jednom kravom. :ROFLMAO:
Svi prodaju a ja kupujem,po sistemu sta drugi rade ti radi kontra. :rolleyes::rolleyes:
379999779_2238233953034533_3602365451236521581_n.jpg
 
I meni je malo skupo.Ali kad se za traktore od 50konja i 45 godina starosti,traži 5000E onda me ništa ne čudi.Mi smo kao narod totalno prolupali.
 
Ne vidim koji deo joj je od zlata.
Jeste skupo ali nema jeftinije a da je normalno. Niko dobru kravu nece prodati ko radi malo ozbiljnije ili je cene 3000e + . Obisao sam 20 mesta...
Ja se ne razumem ali covek koji mi je prevezao koji inace svercuje stoku kaze da su sada debele krave 2.2e a da je ona teska oko 750kg sto mu dodje na kilo 1650e + tele koje ce da oteli na primer od 10 dana starosti 300-400e + dobra genetika i to je ta cena....

Musovac jel krava u objektu gde su i ovce?
Trenutno jeste,ali su odvojene tipa 20 metara. Neki pricaju da ne valjaju ovce i krave u istom objektu a neki ih drze zajedno ceo zivot i nema problema. Iz predostroznosti sam ih tako razdvojio,a ona se seili u drugi objekat kad ga malo adaptiram za par dana.
 
Moguce,zato cu ih i odvojiti ali trenutno je moralo biti ovako. Nadam se da joj nista nece faliti za par dana. Objekat je veliki i nemaju kontakta + je skoro ceo otvoren tako da je veliko strujanje vazduha.
 
Sad, svako ima svoje cene.

Baš mi bio poznanik na sajmu da bi prodao oko 40 junica u svim starosnim grupama.

Imanje im usred naselja, svi objekti im na živoj ivici parcela, nema kud da se širi.
Stajski prosek im preko 10.000 litara.

Žensko tele oko 14 dana cca. 250 €
12 meseci 700-800 €
3-4 mesece steona 1.300-1.400 €
7 meseci steona 17.700-1.800 €.
Može sigurno i više i (ne puno) niže.
 
Nazad
Vrh