Chat u govedarstvu

Uvek skoči pred vršidbu.Nema tu pariteta.
 
Ovde kod nas zadnji par godina niko ne radi razmenu, zadnje je bilo 1 prema 1,8 kg e onda je kole kupio sidcku uljaru i uveo finansijsku razmenu na bazi cene Suncukreta i sacme 1 prema 1,1 i to je to a sto se tice kupi da se obezbedis dok je jeftina najbolje za ceo zivot da kupim sve al jebiga odakle pare
 
Ne znam sta bi rekao... Hranicu bez sacme ako ostane ovako visoka cena. Da nema nas stocara oni bi tu sacmu morali bacati...
Da li je neko hranio suncokretom ovrsenim sa njive?
 
Jbg tesko ga samleti odnosno moras umesati sa kukuruz inace sam zna da zalepi sito, moz goveda sa kartonom hraniti sve sto ima vlakana celuloze a zasto ne bi zrno Suncukreta jos kad bi se malo proprzilo mirise a ukus pojeo bi ja hranu
 
Baća bez kvalitetne ishrane nema posla.Kada im ukineš neku komponentu samom sebi praviš problem jer im produžavaš vreme tova i usporavaš napredak.
 
Mozes cistim kukuruzom i premiksom nece produziti tov, nece uticati na izgled bice isto debeli i napredni ali da jedu po slobodnoj volji, goveda imaju veliki zeludac i mogu da kompenzuju losija hrana vise pojedu za njih je sam kukuruz koncetrovana hrana
 
Maticu svestan sam ja toga...ali preskupo mi. A racunica je svakako tanka.

Trenutno idem premiks,kukuruz,jecam i suncokretova sacma. NEsto razmisljam da dodam 5% sojine sacme ako izbacim suncokretovu.
 
Kod mene starac mušku simentalske telad od 10+ dana prodaje u proseku 430e. I to kao alva idu, čim se zakači oglas dosta njih zove.
 
Jel naše govedarstvo i definitivo majkalo ,sudeći po broju postova u zadnje vreme u ovo mdelu foruma.
 
Nazad
Vrh