Chat 7

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sto rece CECA Ko nekad u 8.
U petak napunite tanzdare, kurshume u dzepove, zbog radi copora KEROVA, I bas se nadjite na drumu, budite "DRUG NA DRUMU" ponesite pice,vodu,shunku,kulen,
Cisto da probamo, "ko nije trazio nije Ni dobio"
Cisto da vidimo reakciju VLADARA SRPSKOG!
A o tranzdistorima nebih, ne poznajem Ni jednog, mozda I'ma dobrih ljudi u njihovim redovima?

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Sto se tice vodovoda, i kod nas je kao posto nema ko da odrzavs pao pod opstinsku komunalnu firmu. I sad preko konkursa izbacili azbestne cevi, a pumpe nisu tratili i onda kad dodje 6 popodne ne smes da podignes crevo u kupatilu odma ne curi kolko je dobar pritisak. Ko ima kupatilo na visljem terenu ja neznam kako ima vodu..
 
Dal je dobra ideja da sakrijem sahtu,mislim stavim nekoliko metara drva.
Jesil ti piroćanac.
1000 l vode 25 din. pa nek je i 40 ali da je ima.Pa budi sretan da ti curi voda na slavinu kad počne da kapa ,onda ćeš da kuneš boga oca i sve redom.Najveće ne platiše se uvek najviše bune kad zaštopa bunar.
Ako ti se brate ne plaća održavanje bunara i vidovoda ti lepo seci cev,i vuci cisternama,samo ne znam gde ćeš je tankovati za džaba.
 
Da ovi koji kradu vodu, struju, drva, komunalije, porez, navodnjavanje, odvodnjavanje, trange frange oko voća, povrća i ratarskih proizvoda, nakupci, prekupci, hladnjačari i ovi koji predaju u hladnjaču bez računa i preko računa sa umanjenim količinama, subventičari i svi ostali lopovi.... da svi oni plaćaju redovno onda nas ne bi drali na ceni goriva.
 
Da !

I ne samo da bi nas manje drali za gorivo, nego bi i sve druge dažbine bile niže !

Pođi samo od poreza na imovinu. Ti plaćaš i za kokošinjac debele pare, a komšija živi u tri kuće izgrađene na divlje i nikad dinara poreza nije platio ! A opštinarske plate se moraju deliti.
 
Da !

I ne samo da bi nas manje drali za gorivo, nego bi i sve druge dažbine bile niže !

Pođi samo od poreza na imovinu. Ti plaćaš i za kokošinjac debele pare, a komšija živi u tri kuće izgrađene na divlje i nikad dinara poreza nije platio ! A opštinarske plate se moraju deliti.

Pa ja vas drzim za ozbiljne ljude a vi ovakve tvrdnje da iznosite :sta:Kad neko opljacka banku da li on treba da ide u zatvor ili svi da podelimo troskove?Taj ko krade treba ga kazniti ,znaju oni ko i koliko krade ,nista se ne bi promenilo ni kad bi svi placali ,u Vojvodini je najveca naplata struje i komunalija pa opet nista nije jeftinije
 
Ljudi oće da kažu da kad se sve krade i taji , manji je priliv u budžet i normalno da su nameti veći jer se budžet mora napuniti . Ja sam za kresanje troškova budžeta , tj otpuštanje činovnika i slično ako se već naplata nemože povećati.
 
Sve je tako ali sam komentarisao deo da bi nameti bili manji ako bi svi placali ,to licno neverujem i mislim da se nije desilo ,mozda sam i ja namcor ali ja imam utisak da mi drzavi trebamo samo da punimo budzet i kao donori organa
 
Jesil ti piroćanac.
1000 l vode 25 din. pa nek je i 40 ali da je ima.Pa budi sretan da ti curi voda na slavinu kad počne da kapa ,onda ćeš da kuneš boga oca i sve redom.Najveće ne platiše se uvek najviše bune kad zaštopa bunar.
Ako ti se brate ne plaća održavanje bunara i vidovoda ti lepo seci cev,i vuci cisternama,samo ne znam gde ćeš je tankovati za džaba.
E to je sranje placam vodu a nemam pritisak
Ja hocu kao redovan platisa pritisak od3 bar a koliko gog potrosim platicu
Placam struju a napon 210v to je problem
Placam registraciju 3 auta 3 traktora 5 prikolica,motor akcize za gorivo a putevi ocajni!!
Skoro pa svaki dan NEMA,NESTANE vode u selu, to je lopovluk!!!
Placam redovno a morao sam da busim bunar I kupim hidropak zbog stoke

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
da bi nameti bili manji ako bi svi placali ,to licno neverujem i mislim da se nije desilo

E za ovo boldovano si skroouz u pravu !

U svojoj poreskoj istoriji srpsko društvo se nikada nije približilo polovini naplaćenog poreskog obuhvata.

Naplatiti razreze u zemlji tata, secikesa i jajara je izgleda nemoguća misija.

Zaboravio sam tačnu veličinu procenjene vrednosti, ali je nešto oko dve trećine beogradskog budžeta, toliko, naime, vredi nenaplaćeni porez divlje gradnje u Kaluđerici na godišnjem nivou.

Pa ti vidi koji su to iznosi druže.

Neko ozbiljan je davno rekao: dubina srpskog potencijalnog budžeta se ne može ni naslutiti jer nemamo nikakve verodostojne popisne liste.
 
Neznam gdje postaviti pitanje iz sumarstva a mozda znaju i vocari? Sjecena i izvozena suma hrastovi pa je osteceno nekoliko mladih hrastova . Oguljena kora uglavnom pri dnu . Sta raditi

- - - - - - - - - -

Neznam gdje postaviti pitanje iz sumarstva a mozda znaju i vocari? Sjecena i izvozena suma hrastovi pa je osteceno nekoliko mladih hrastova . Oguljena kora uglavnom pri dnu . Sta raditi

- - - - - - - - - -

20180612_092051_zpssm7dq8p1.jpg


20180612_091104_zpscv2y9lcw.jpg
 
Zamazi blatom I nema brige
Blato sluzi da ne bi doslo do isusivanja belike, jer kroz beliku ide hrana,
Drvo ima tri sloja
Srcika
Belika
Kora

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Moj roditelj nije znao da popravi probusenu gumu od apena,mesto da popravi dve rupice on je jos 5 puta probusio,nije hteo da slusa starijeg brata i posle se ljutio,ja nisam mogao da verujem da imam glupog roditelja...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh