Chat 6

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da , zemljak , sada kod nas ide vozačka na 20 preko ograničenja . Čuli ste vjerovatno da stiže stotine stacionarnih kamera-radara na naše puteve . Nema problema , lično sam za kamere , kazne za prekoračenja brzine , ali problem je što je kod nas u RS ograničenje brzine pretjerano . U federaciji su ograničenja u djelomično naseljenim mjestima na magistralnim putevima 70 , a u gušće naseljenim 60 , dok je za iste situacije ovde u RS 50 i 40 što je malo previše i sve kamere i radari se tu postavljaju . Čini mi se da je to više vezano za uzimanje para nego za bezbjednost . Situacija je takva da se na magistralnim regionalnim i državnim putevima vozi 100 i više na sat gdje je ograničenje 80, tu su smrtonosni udesi i onda odjednom gdje su ograničenja 50 i 40 tu su i policija i kamere i svu su tu naplašeni i mile po putu ??
 
Evo kako brinu o nasoj bezbednosti, auto put BG-ZG oko 7:30 ujutru pre 2 dana, isao sam nekih 70km i nisam sreo da ciste, samo mimoisao 2 grtalice da podignutim daskama.
6s6rf6.jpg
 
Prošle nedelje sam se kolima vraćao iz Holandije, sneg je u toku noći padao skoro kroz celu Nemačku i Austriju. Kamioni razgrtace non stop prolaze, i razbacuju so. A kod nas prvo čekaju da padne 20 cm snega pa onda čiste, kao da je neka seoska ulica A ne auto put.

Послато са C1905 уз помоћ Тапатока
 
Ne branim ih,ali ovi nasi mucenici imaju ogranicene resurse i moraju da gataju dal ce da padneni zadrzi se ili ce da pada onako bez veze.

A resursi su im takvi da im je luksuz da se kamion voza ako nema nekog ozbiljnijeg snega,zato cekaju da se napravi krkljanac.

U suprotnom neko nekof riba sto ti se kamion voza i trosi naftu.
 
T110, a resursi jesu li im ograniceni kada registrujes auto,svaki kubik ti naplate i to zesce...? jesu li im ograniceni resursi kad za auto put od smedereva do raznja naplate za 1 auto 440din u jednom smeru???koliko samo uzmu para dnevno ,mogli su da naprave nadstresnicu iznad celog auto puta
 
Da se samo nadovežem da ima ljudi koji se zaglave na 5 cm snega,a cika laza je navikao na mnogo veći sneg ,tako da,a to čto neko oće da voze brzinom ko u julu mesecu u svakakvim uslovima to je nešto u glavama tih ljudi,prilagoditi brzinu uslovima na putu.
 
prilagoditi brzinu uslovima na putu...
Recenica u zakonu o saobracaju koja abolira sva sranja , propuste ,javasluk i lopovluk putara i drzavnih organa i uvek krivicu svaljuje na vozaca.
 
T110, a resursi jesu li im ograniceni kada registrujes auto,svaki kubik ti naplate i to zesce...? jesu li im ograniceni resursi kad za auto put od smedereva do raznja naplate za 1 auto 440din u jednom smeru???koliko samo uzmu para dnevno ,mogli su da naprave nadstresnicu iznad celog auto puta
Ja sam za ovih nepunih 70km platio 260din klizanja po drumu, a u povratku isto toliko. :zli:
 
Tako je to u Srbiji, a tek putevi 5 reda,seoske ulice
Kod nas je kako tako radila komunalna sluzba u sklopu seoske mesne zajednice, postojao je seoski traktor sa kamunalnim masinama i 4-5 zaposlenih odrzavali su vodovodnu mrezu, groblje kapela , centar sela, odnosili smece, strvinarska sluzba (SINTER), ciscenje snega, ciscenje septickih jama itd.
Pre dve god taj posao je preuzelo JKP iz opstine E SAD JE ZLO!! Usluge su 3-5 puta skuplje a neke i 10 puta i mnogo losije, sneg se cisti samo u 5 ulica, kubik vode je skocio sa 11 na 80 din, smece se odnosi Ne redovno, SINTER (STRVINAR)ne postoji selo je prljavo, nikle su divlje deponije , fekalije se pustaju u kanale za odvodnjavanje sela, pravi haos
Primer zovnem JKP zbog uginuca u petak u 12h i cekam ponedeljak da dodju, zaraza se siri mnogi bacaju mrline po ataru stvarno haos, pre je postojala sinternica jama i ako neces da cekas sintera koji je isao 4 puta nedeljno odneses i bacis u jamu a oni tamo spaljuju i zatrpavaju
Seljaci ciste septicke sami i istresaju fekalne cisterne po ataru HAOS

A to je jedno malo selo a ne auto put gde su velike pare

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
ZA POCERINU Dragi Pocerina sto se tice stanja na putevima u Holandiji kako je realno stanje nemam informaciju jer sam razmontirao satelitsku antenu da mi ne bi odvlacila paznju i unosila nemir u moju i te kako smirenu porodicu a kako se ne bi razdrazivali sa raznim vrstamma FATAMORGANE ja im pustam stalno RTS 1 da cuju prave i istinite informacije i cela porodica deluje zadovoljnije i srecnije pogotovu sa raznim saznanjima o prosperitetu o zemlji lidera u regionu o buducnosti i priznajem da sam jednog momenta psihickog posrnuca bio cak blizu da se uclanim u JEHOVINE SVEDOKE medjutim sasvim slucajno sam odgledao jednu emisiju o tome sta je se sve uradilo a sta ce tek da se uradi u nasoj zemlji i nemogu da sakrijem odusevljenje i adrenalin mi je proradio i odlucio sam da ne pristupam za sada JEHOVAMA a kako je krenulo mozda,kazem mozda PRISTUPIM STRANCI VASKRSNUCA,ZDRAVOG RAZUMA I PORODICNE IDILE a i ovi moji ce samo DA JOS MALO PORASTU a Holandija neka radi svoj posao a mi cemo svoj pa ce vreme pokazati gde je ko i ko kosi a ko vodu nosi .Do sada je kazu na TVu uradjeno i previse a tek je u planu ogroman posao samo treba biti strpljiv a i trebace nam jos par desetina milijardi kredita od MMFa i OSETICE SE DEBELO KADA UDJE MALO VECI kredit A VEC JE KRENUO DA ULAZI ali treba biti strpljiv i vratice se i narodu toliko zeljeni osmeh i samopouzdanje i veliko zadovoljstvo samo izdrzati jos par godina a posle ce sve biti:haha::sjasi:
 
Ja sam za ovih nepunih 70km platio 260din klizanja po drumu, a u povratku isto toliko. :zli:

Logika im je da ne pale kamione dok ne bude bas gusto,ako se provuku da ustede za naftu eto im tapsanja po ramenu jer su pomogli budzet.Jednom reciju Srbija.

Svuda u svetu je praksa i da na samu pomisao na sneg kamioni samo spartaju i uvek su glavni pravci prohodni,jedino ako ne bude neka epska mecava..

Ih koliko sam puta prespavao na Cestobrodici zbog nasih putara.
 
ZA POCERINU Dragi Pocerina sto se tice stanja na putevima u Holandiji kako je realno stanje nemam informaciju jer sam razmontirao satelitsku antenu da mi ne bi odvlacila paznju i unosila nemir u moju i te kako smirenu porodicu a kako se ne bi razdrazivali sa raznim vrstamma FATAMORGANE ja im pustam stalno RTS 1 da cuju prave i istinite informacije i cela porodica deluje zadovoljnije i srecnije pogotovu sa raznim saznanjima o prosperitetu o zemlji lidera u regionu o buducnosti i priznajem da sam jednog momenta psihickog posrnuca bio cak blizu da se uclanim u JEHOVINE SVEDOKE medjutim sasvim slucajno sam odgledao jednu emisiju o tome sta je se sve uradilo a sta ce tek da se uradi u nasoj zemlji i nemogu da sakrijem odusevljenje i adrenalin mi je proradio i odlucio sam da ne pristupam za sada JEHOVAMA a kako je krenulo mozda,kazem mozda PRISTUPIM STRANCI VASKRSNUCA,ZDRAVOG RAZUMA I PORODICNE IDILE a i ovi moji ce samo DA JOS MALO PORASTU a Holandija neka radi svoj posao a mi cemo svoj pa ce vreme pokazati gde je ko i ko kosi a ko vodu nosi .Do sada je kazu na TVu uradjeno i previse a tek je u planu ogroman posao samo treba biti strpljiv a i trebace nam jos par desetina milijardi kredita od MMFa i OSETICE SE DEBELO KADA UDJE MALO VECI kredit A VEC JE KRENUO DA ULAZI ali treba biti strpljiv i vratice se i narodu toliko zeljeni osmeh i samopouzdanje i veliko zadovoljstvo samo izdrzati jos par godina a posle ce sve biti:sjasi:
Samo sam napisao razliku između čišćenja puteva u Nemačkoj i u Srbiji.

Послато са C1905 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh