Chat 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
SAMA Slika sa tvog avatara me nedoljivo asocira na pesmu iz moje mladosti......:osmeh: kad smo ulazili u bircuz prvo smo gledali od kog materijala je plafon....zbog rikošeta :haha:


[video=youtube_share;yHPIWVyRGLU]http://youtu.be/yHPIWVyRGLU[/video]
 
Neka svako nađe svoju šljivu... Danas u SD-u bilo mirno ali se takođe par puta čula grmljavina...
 
I sta rade sa tom psenicom koja je dobro iskisla? Koriste za ribnjak? Ili ide u susaru?
 
У сушару, пошто амери скидају пшеницу са влагом од 16-18% јер како кажу тада се далеко боље извршава и много мање оштећује, него када је влага много мања од те.
 
ja sam vuko po kisi. i nista joj. Ali nije prenocila u prikolici. isla je u silos. tamo se nije niko bunio.

Sent from my SM-G355HN using Tapatalk
 
Isto i sa kukuruzom i suncokretom,samo od gore bude mokro dole suvo.Desilo mi se jednom da mi je prikolica puna kukuruza stojala 2 dana napolju po kisi,planirali smo u susaru da istovarimo medjutim nije bilo potrebe jer je samo 2-3 cm bilo mokro.U njivi sa kombajnom kad me je hvatala kisa morali smo da prekidamo jer je vlazno curelo u bunker.
 
a to koliko psenica zakisne je zanemarljivo. nije to soja.

Sent from my SM-G355HN using Tapatalk

Pre nekoliko godina me je uhvatio pljusak od deset litara sa kamionskom prikolicom punom semenske soje. Ta soja je prezimila na prikolici i u prolece kada smo je selektirali morali smo da bacimo 150-200 kg sto je bilo pored stranice jer se ubudjavila, a ostatku nije nista falilo.

A na ovom snimku je prva prikolica bila puna sa zitom a i u drugoj je bilo nesto i primili su je bez reci prigovora. Prilikom uzorkovanja sklonili su rukom gornji sloj i kada su izmerili vlagu bila je normalna kao da nije ni pokisla.

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh