Chat 5

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rekoh da ne cu vise da pisem, ali moram. Sta vam sad ne valja? Zivi se neuporedivo bolje nego tad, u to vreme je kupatilo u selu blo pojam, sad svaka kuca ima najmanje 2 komada. Telefon niko nije imao ni fiksni, sad svako nosi po dva mobilna. Sako dete koje vidim na ulici nosi mobilni od 500 evra. Svaka kuca ima po minimum 2 kompljutera i internet. Svako ima dobar auto za razliku od tada (kad su se vozile zastavine krsine). Danas se zivi mnogo bolje, nego svi bi mi hteli vise.
Niko nece da radi a svi bi voleli da imaju, kad ti treba radnik da nesto zavrsis ne mozes nigde da ga nadjes, ma u **greška da ga ljubis nece niko da radi...


Ne znam kako kod vas bre tako, kod nas u redovima cekaju za fizicke poslove...a poslova nema. Isto tako kad cujem da kukaju za berace za visnje to mi je neshvatljivo, u Zajecaru odvajkada u visnje idu i stari i mladi. Ispred Kopaonik prodavnice svakog dana mogu da prodjem i da pokupim nekog fizikalca, cekaju jadnici po ceo dan da im neko ponudi posao, kakav god
 
Nažalost i kod nas je situacija sa fizičkom radnom snagom jako loša.Malte ne moram radnika (sa kojim najviše radim) šlepati cele godine da me ne ostavi kada mi treba najviše.Ne traži mnogi ali ide na živce,te mu treba malo drva , džak kukuruza , bušilica , sulundar,kutija cigara svaka 2 dana me nervira.Jedino sam miran kada legne socijala pa 7 dana posle.
 
Talianu, taj razlog koji si naveo će biti jedan od glavnih zašto ću prestati sa intenzivnijim usevima koji traže fizičke radnike.
 
Bokiboleta i Talianua znam,mladi,zdravi,ozenjeni,finansijski obezbedjeniji od proseka,znaci samo vam preostaje da pravite decu kao CikaJova za sad 6 dece.:ppozdrav:
 
Nažalost i kod nas je situacija sa fizičkom radnom snagom jako loša.Malte ne moram radnika (sa kojim najviše radim) šlepati cele godine da me ne ostavi kada mi treba najviše.Ne traži mnogi ali ide na živce,te mu treba malo drva , džak kukuruza , bušilica , sulundar,kutija cigara svaka 2 dana me nervira.Jedino sam miran kada legne socijala pa 7 dana posle.

Da li možeš da mi pojsniš ovo što si napisao ''Jedino sam miran kada legne socijala pa 7 dana posle.'' Da li to znači da on prima socijalnu pomoć ili mu je plata-nadnica koju mu ti daješ 'socijala'?
Hvala
 
Ne,plata mu je kada radi 200 din na sat a država im isplaćuje za nerad 30000 i kusur mesečno.Posle tog državnog sam ja miran 7 dana u izuzetnim situacijama i 10 dana:haha:.
Bokiboleta i Talianua znam,mladi,zdravi,ozenjeni,finansijski obezbedjeniji od proseka,znaci samo vam preostaje da pravite decu kao CikaJova za sad 6 dece.:ppozdrav:
Druže da znaš da mi je ova pamet bila pre 10 g bi sigurno ali sada u ovim godinama se što kaže Boki gospođe pitaju:osmeh:

- - - - - - - - - -

Talianu, taj razlog koji si naveo će biti jedan od glavnih zašto ću prestati sa intenzivnijim usevima koji traže fizičke radnike.
Da znaš da i meni to pada na glavu ali kada bolje razmislim treba sebe čuvati.Reče mi jedan švabo davno "novac se ne zarađuje na svojim leđima nego na tuđim" surovo ali istinito.Jes da ide na živce ali odradi i kojekakve gluposti po dvorišu koje meni samo uzimaju vreme.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh