Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slušao sam kada ste ti i Cici pričali Magyar nyelv kod tebe pa ste ubacivali i reči Srpskog između ostalog u vaš dijalog.

 
Pa valjda je to prirodno u odnosu na okolnosti,i moji su isli u Alibunar vrtić na srpsko a sada su u osnovnoj 1 i 5 razred na rumunskom,perfektno pricćaju oba jezika,jedino tata kaska.
 
Slušao sam kada ste ti i Cici pričali Magyar nyelv kod tebe pa ste ubacivali i reči Srpskog između ostalog u vaš dijalog.


Pa mozda i ovi nasi Lalosi ne znaju Srpski, jer cesto cujem i kalapac, i astal, kao i srafciger kad su u razgovoru. O tome jos se nisam ni razmisljao. Tako i kad pricamo s Markom on uploaduje i downloaduje... cujem sve Madjarske, Nemacke i Engleske reci. Inace treba - koliko se moze - drzati jezik "cisto", ali ponekad to i nije lepo, razgovor postaje hemijski cist, pa to i nije cilj. Ni covek ne pije destilovanu vodu.
 
Malo sam ispravio postove gde se pominje monarhija, republika i "sin svih naroda i narodnosti". Trudio sam se da ne menjam smisao postova i molim za dalje pisanje bez pominjanja monarhije, republike i slicnoga.
 
To je sve bogastvo što pričate , ali kad se ide u bukvalnu krajnost onda stvarno nemam riječi , što reče neko poniženje inteligencije. Primjer kod nas u BIH recimo na bilo kojem internet sajtu javnih i državnih ustanova i agencija prvo vas pita da odaberete jezik : Bosanski , Srpski ili Hrvatski , a sve isto . Zar to nije debilno. Evo na primjer : http://www.uino.gov.ba/ :haha:

Ili ako niste znali U HR na tv svi Srbijanski filmovi su titlovani .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh