Chat 4

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poslednja izmena od urednika:
Pa kada nisam u pravu kako onda postoje dve vrste crepa iz Kikinde, mala i velika kikinda? Ti si pisao sta pise na crepu i ja samo prenosim ono sto znam, i siguran sam da se ne odnosi na naziv mesta. Nisi ti gradio kucu, a sigurno si i mlad.:osmeh::ppozdrav:
Bogami Dule,čovek je u pravu nekada se Kekenda zvala Nagykikinda:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Ma ja znam reci samo ''tasik'' na Madjarskom, kad nesto placam u Rumi na vasaru.

E izvini što te pitam,ali šta ti to znači "tasik" ?:ppozdrav:
 
Prva.rs:

Evo nešto o Kikindi,za ovaj podatak nisam znao:

[h=1]Ova ulica je među 50 najlepših na svetu. I nalazi se u Kikindi![/h][FONT=open_sanslight]Priča o 49 najlepših ulica pokrivenih cvećem i drvećem obilazi svet putem društvenih mreža. Prestižni sajt Arhitektura i dizajn, sa više od 12 miliona pregleda nedeljno, ulicu Generala Drapšina iz Kikinde uvrstio je na tu jedinstvenu listu, što Kikinđane čini izuzetno ponosnima.[/FONT]
[FONT=open_sanslight]
[/FONT]
[FONT=open_sanslight]
generala-drapsina.jpg
ULICA GENERALA DRAPŠINA / FOTO: KIKINDA-KIKINDA.BLOGSPOT
[/FONT]

[FONT=open_sanslight]Kako se navodi na sajtu kikinda.civilon, kada gosti i turisti dođu u Kikindu obilaze trg i značajne institucije diveći se starim građevinama, Starom Jezeru i Suvači.[/FONT]
[FONT=open_sanslight]Malo ko dobije priliku da, osim što iz pravca autobuske stanice „preseče“ ulicu drvoreda, vidi nešto što je pomenuti sajt stavio na čak 22. mesto na listu očaravajućih ulica.[/FONT]
[FONT=open_sanslight]Za razliku od ostalih ulica predstavljenih na listi, koje su iz egzotičnog Brazila, mediteranske Grčke i Italije, dalekog Japana i Zimbabvea, Sjedinjenig Američkih Država, ulica Generala Drapšina (i onaj deo koji se zove Braće Tatića), jedna je od retkih na listi koja reprezentuje naše podneblje, pa se čini da je naziv pored slike „Kikinda, Serbia“ predstavilo naš grad u svetu kao primamljivu turističku destinaciju.[/FONT]
[FONT=open_sanslight]„Nadamo se da će kroz ovo priznanje svako od nas uložiti više napora da, kako ova tako i druge ulice u gradu, budu primer očuvanja tradicije, kulture ponašanja i lepote, trudeći se da i budućim generacijama omogućimo priliku da gaze žuto ili gledaju gore u zeleno lišće hodajući kroz jednu od 50 najlepših ulica sveta“.[/FONT]
[FONT=open_sanslight]A ovako izgleda ulica Džakarandi u Pretoriji, Južna Afrika. Kikindska ulica neverovatno nas je podsetila na afričku koleginicu. Razlika je samo u nijansama :)[/FONT]
[FONT=open_sanslight]
jacaranda-street-brooklyn-pretoria-south-africa.jpg
ULICA DŽAKARANDE / FOTO: YOUTUBE
[/FONT]

[FONT=open_sanslight]Izbor najlepših ulica možete pogledati ovde: architecturendesign[/FONT]
[FONT=open_sanslight]Više informacija o Kikindi: civilon[/FONT]
[FONT=open_sanslight][/FONT]
 
Ja sam ti samo objasnio šta znači tasik,i to još nedaje povoda za vređanje. Ja perfektno govorim 4jezika,pa šta
 
Poslednja izmena od urednika:
Kolega je hteo da napise kako se izgovara "tessék", sto znaci "izvoli", pa je napisao kako je znao "tasik" (mozda bi bilo bolje - blizu istine - da je napisao "tesik" ili sl.). Lepo je od njega da bar proba da govori.
 
Zato mi trebamo da cuvamo tu tradiciju, ovde u Banatu, u Lokvama (San Mihaiu), u Baricama (San Janasu), u Kikindi (Nagykikinda, Gross Kikinda) itd.

- - - - - - - - - -



Jes vala.....
Pošto sam dođoš daću sebi pravo da kažem da nisam čuo nijednog Lokvanca da spominje,teži ili čuva tradiciju monarhije ali SFRJ dosta njih pamte i žale za tim vremenima.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pošto sam dođoš daću sebi pravo da kažem da nisam čuo nijednog Lokvanca da spominje,teži ili čuva tradiciju monarhije ali Titu i SFRJ dosta njih pamte i žale za tim vremenima.

Gorane, da 'porstis, ali se s ovih postova moze zakljuciti, da ljudi se ne secaju kako se zvalo naseljeno mesto pre 70 godina.
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh