Chat 17

кад је био сукоб у македонији ако је тад стављена тачка
 
кад је био сукоб у македонији ако је тад стављена тачка
Беше 2001., па 2007. и онда 2012. и 2015. То беше у Македонији, а код нас, после НАТО бомбардовања, беше до краја маја 2001. пуцњаве на југу, о оним општинама на граници са Косметом.
 
ваљда ће се једног дана сазнати зашто је америка можесе рећи јеврејска стала на страну муслиманских народа на балкану против православних знасе да америка на почетку није учествовала у распаду сфрј
 
Како зашто? Јер је следила своје интересе. Те форе са Америка оваква подржава онакве против оних другачијих не пију воду.

А учествовала је спектакуларно - иде до сада прича да је у пролеће '92. када је све било на ивици пуцања у БиХ и када су некако успели да се сви усагласе са Кутиљеро-Карингтоновим планом да се све некако мирно разреши и ставе потписе на њега, Ворен Цимерман, тадашњи 'мерикански амбасадор, попричао на Алијом, после чега је тип 'ладно повукао потпис са споразума. После тога је уследило три и по године рата и сто и нешто хиљада погинулих.
 
Za brojno stanje trebalo je sami da se potrudimo jer još i decu da nam prave stvarno ne bi bilo u redu😁. Malo sam preterao prema vama pa se izvinjavam ali ostajem na onom što sam ranije uopšteno rekao ne navodeći nikoga za primer.
Ne da prave decu, nego da decu ne šalju na Sremski front.
Dedinog brata su pokupili komunisti sa 16 godina, i brata od strica koji nije ni napunio 16 godina i obojica su poginuli na Sremskom frontu posle 2-3 dana.

Nakon rata deljena je neka pomoć, pradede nije bilo na spisku. A glavni tada za to u toj komisiji je na početku rata bio u četnicima pa posle prešao u partizane. Pradeda na tom zboru kaže gde sam ja na tom spisku kad sam dao sina na kraju rata???
A ovaj mu kaže pa nisi ti riljao za njega.
Pradeda kaže ti meni tako da kažeš a bio si četovodja u četnicima. A ovaj će ko to još može da potvrdi. Ustade jedan čovek i kaže ja mogu jer si meni komandovao.
I taj što je potvrdio i moj pradeda dobiju po godinu dana strogog zatvora u Valjevu.
A dedin brat od strica koji je bio jedinac i nije imao 16 godina navršenih, kad su čitali spisak koji se šalju na front, većina koji su poznavali njegovog oca rekli su nemojte njega, pa on je još dete. A taj glavni tada reče ma ko ga jebe neka pogine.
 
Takvih priča I primera ima na hiljade. Da su slučajno pobedili četnici misliš da bi se drugačije ponašali? Bilo je smutno vreme i neki računi su se namirivali. Ko zna ko je šta radio i kako se ponašao u to vreme. Znaš i sam priču kako je Gestapo objavio da se više ne prijavljuju komšije jer ne mogu sve da obrade.
 
Мамина рођена тетка је била болничарка на Сремском фронту и таквог злочина према Српској омладини нигде није било него тамо. Кажу када су људи долазили по своју мртву децу и носили их кућама комунисти су пуцали у сваког покојника да не би било сведока.
 
Bila je jedna epizoda u Prvom svetskom ratu sa omladinom koja se povlačila preko Albanije. Stradalo je više nego na Sremskom frontu. Što niko njih ne pominje?
 
Može li neko navesti približan broj stradalih na Sremskom frontu? Ja sam naleteo na ukupan broj od 13 hiljada plus 1100 Sovjeta,600 nešto Bugara i 160 Italijana.
 
Bila je jedna epizoda u Prvom svetskom ratu sa omladinom koja se povlačila preko Albanije. Stradalo je više nego na Sremskom frontu. Što niko njih ne pominje?
Zato sto tada Beograd nije cuvala 17 hrvatska brigada (od koga pitam se), kao u ovom drugom slucaju. Mada je njihova 42 domobranska, vrazija, nesto drugo radila u vrijeme I sv. rata u Macvi.
 
Bila je jedna epizoda u Prvom svetskom ratu sa omladinom koja se povlačila preko Albanije. Stradalo je više nego na Sremskom frontu. Što niko njih ne pominje?
U selu Kabas u Metohiji, jedan major se povlacio prema Albaniji. Arnauti ih prime na konak, i u toku noci ih sve pobiju. 60 vojnika, mladica. Samo kazem jedno onima koji zale za Titom, jebo vas on. Najgori deo nase istorije su komunisti. To je takvo jedno zlo kojeg se jos nismo oslobodili, i ocistili od komunistickih potomaka! Ali najjace mi kad mi neko kaze cetnici su saradjivali sa nemcima. Pa kako im onda nemci dozvolili da izvuku tolike americke pilote u Pranjanima? U cetnicima svi oficiri bili skolovani, ko je u komunistima imao neku skolu zavrsenu? Svi ste culi za onu pesmu: nema Sime nema ni Deroka! Pogledajte malo ko je bila porodica Deroko u Beogradu pre rata! Ej bre pa Milisav Surbatovic bio u cetnicima, posle rata covek radio u NASI, na projektu Apolu! Zarko Zrenjanin rodjen kod mene u kraju, nije metka opalio, nazvali grad po njemu! Pu!!!

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
 
Bila je jedna epizoda u Prvom svetskom ratu sa omladinom koja se povlačila preko Albanije. Stradalo je više nego na Sremskom frontu. Što niko njih ne pominje?
Можда, али на Сремском фронту, је Српска омладина гурнута између две ватре да буде топовско месо. Албанску голготу немаш по чему упоређивати са Сремским фронтом.
 
U selu Kabas u Metohiji, jedan major se povlacio prema Albaniji. Arnauti ih prime na konak, i u toku noci ih sve pobiju. 60 vojnika, mladica. Samo kazem jedno onima koji zale za Titom, jebo vas on. Najgori deo nase istorije su komunisti. To je takvo jedno zlo kojeg se jos nismo oslobodili, i ocistili od komunistickih potomaka! Ali najjace mi kad mi neko kaze cetnici su saradjivali sa nemcima. Pa kako im onda nemci dozvolili da izvuku tolike americke pilote u Pranjanima? U cetnicima svi oficiri bili skolovani, ko je u komunistima imao neku skolu zavrsenu? Svi ste culi za onu pesmu: nema Sime nema ni Deroka! Pogledajte malo ko je bila porodica Deroko u Beogradu pre rata! Ej bre pa Milisav Surbatovic bio u cetnicima, posle rata covek radio u NASI, na projektu Apolu! Zarko Zrenjanin rodjen kod mene u kraju, nije metka opalio, nazvali grad po njemu! Pu!!!

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
U bre . Ja zivim u ulici Zarka Zrenjanina 🤣
 
U selu Kabas u Metohiji, jedan major se povlacio prema Albaniji. Arnauti ih prime na konak, i u toku noci ih sve pobiju. 60 vojnika, mladica. Samo kazem jedno onima koji zale za Titom, jebo vas on. Najgori deo nase istorije su komunisti. To je takvo jedno zlo kojeg se jos nismo oslobodili, i ocistili od komunistickih potomaka! Ali najjace mi kad mi neko kaze cetnici su saradjivali sa nemcima. Pa kako im onda nemci dozvolili da izvuku tolike americke pilote u Pranjanima? U cetnicima svi oficiri bili skolovani, ko je u komunistima imao neku skolu zavrsenu? Svi ste culi za onu pesmu: nema Sime nema ni Deroka! Pogledajte malo ko je bila porodica Deroko u Beogradu pre rata! Ej bre pa Milisav Surbatovic bio u cetnicima, posle rata covek radio u NASI, na projektu Apolu! Zarko Zrenjanin rodjen kod mene u kraju, nije metka opalio, nazvali grad po njemu! Pu!!!

Послато са 23124RA7EO помоћу Тапатока
👏👏👏 Свака част, свака ти је на месту.
А имали су они школоване Леку, Крцуна и остале истакнуте другове чланове сви завршили четворогодишњу основну школу. Остоло су завршили после рата онако партијски као што данас многи факултете завршавају.
 
Obično im kod nas bude prva parohija dok ne ispeku zanat pa ih šalju dalje.Nakon vašeg imali smo takvog mladog, izuzetan čovek, poslat je dalje kada je avanzovao.Trenutno imamo popa koji je u penziji, radi valjda honorarno ili kako već i čekamo novog.U velikom su deficitu i sa te strane, nema ni sveštenstva na izvol'te.
Eno kod mene u Firmi jedan Bugarin, Pop - Otac Zvonko , vozi kamion...
Honorarno... :ROFLMAO:
Već 5 puta je bilo idi mi- pa mi malo dođi opet....
 
Од једног русофила одговор:

Са наше тачке гледишта, није ОК ни да нам бомбардују пусту ливаду, а са њихове стране, ништа их није спречавало, нити могло да их спречи да тумаче шта је то војни циљ онако како им се ћефне, поготово што су и одреднице шта је то војни циљ по међународним документима до крајности подложне широком тумачењу - "објекти који својом, локацијом, употребом или сврхом доприносе војној акцији". Шио ми га Ђура!

Школа, обданиште, пекара, па чак и болница, свидело се то нама или не, по тим истим међународним конвенцијама, постају легитиман војни циљ уколико се у њима налазе војне снаге противника.... или се њима учини да се налазе ту.

Није постојао, нити постоји неки арбитар који може да спроведе правду против НАТО-а, нити је НАТО-у било, јесте и биће до спровођења некакве правде, већ само до свог (конкретно америчког) интереса. И то им тако пролази деценијама, а што је најгоре, убеђују те да је то нормално стање ствари.

Обзиром да живим на истој адреси читавог живота, а већ у четвртој држави по реду, од којих је свака следећа мања и слабија од претходне, за украјинску државу, понављам, државу ми баш цвили тојаш. Живим у држави која је тек око трећине величине оне у којој сам се родио, па знам да ће и Хохландци преживети и без излаза на море и без источне половине некадашње им државе. Барем неће да жива у истој држави са "Москаљима", "кацапима" или како већ називале Русе.
Kod nas je baš u tim objektima (školama,obdaništima...bila locirana vojska i to komandni kadar)
 
Па покрените иницијативу да се озваничи "Кешин шор". ;)
Nije lose ali ako sam dobro zapamtio Kesinih vise nema u Sakulama 🤔
Cuo sam o njemu pricu ali je nisam dobro zapamtio .
Bolji naziv za ulicu bi bilo - Jovanova ulica . Znas i sam koliko Jovana ima u ulici 😎
 
Nazad
Vrh